Едно въпросче за реимунизацията

  • 528
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 189
Здравейте искам да попитам , тези които са ваксинирали децата си с "Pentacsim"  с каква ваксина са направили реимунизациите( и по специално полиомиелита) благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 189
Никои ли няма идея какво се прави.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син е ваксиниран с Пентаксим. Педиатърката ме попита с какво ще  го реимунизираме, реших пак да е  Пентаксим. Реимунизацията се прави една година след 3-ия прием.

# 3
  • София
  • Мнения: 170
Точно днес обсъждахме този въпрос с педката- тя предлага да прави реимунизация с полиомелитна ваксина по здравна каса като Никола навърши 14 месеца, след това на 16 месеца реимунизация с Пентаксим. Аз настоявам само за Пентаксим направо на 16 месеца. Съгласи се с мен, но пък аз сега се замислих. newsm78 

# 4
  • София
  • Мнения: 189
Моля Ви ако някои има опит с имунизациите нека да пише по темата. Аз мисля ,че ваксинирането е важен въпрос които не се обяснява на родителите а самите педиатри с които съм говорил са на различни мнения за тях. newsm78 newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 941
ние на година и три месеца сложихме пентаксим

# 6
  • Мнения: 3 500
На нас педито ни каза, че реимунизацията пак е с Пентаксим. Но ние ще я слагаме сега на 1г. и 9м.

# 7
  • София
  • Мнения: 627
И на нас педи-то ни каза, че реимунизацията ще е с Пентаксим. Защо трябва и с друга да се реимунизира ?

# 8
  • София
  • Мнения: 978
И аз съм ваксинирала сина си с Пентаксим, реимунизацията отново ще бде с Пентаксим

# 9
  • Мнения: 875
Точно днес обсъждахме този въпрос с педката- тя предлага да прави реимунизация с полиомелитна ваксина по здравна каса като Никола навърши 14 месеца, след това на 16 месеца реимунизация с Пентаксим. Аз настоявам само за Пентаксим направо на 16 месеца. Съгласи се с мен, но пък аз сега се замислих. newsm78 

а педиатърката ти аргументира ли се защо предлага това? така не се ли получават две полиомиелитни в кратък срок една след друга?

мен също ме вълнува този въпрос, защото ние започнахме имунизацията в българия с пентаксим, а тук са по съвсем друга схема и решихме да се придържаме към вече започнатото. затова смятахме да направим реимунизацията една година след третия пример пак с пентаксим. предстои ни, обаче, пътуване до държава, където през 2006 е имало полио и се интересувах именно от това, което е написала даника.

# 10
  • София
  • Мнения: 170
Momo не можа да ми обясни. Само повтаряше- полиомелитната е чиста, а дифтерия, тетанус и коклюш( който са в Пентаксим) се прави на 24 месеца..... Така като се замисля, ще направим сега Пентаксим, но после на 24 месеца пак ли ще трябва да се реимунизираме?....Съвсем се обърках, ще търся мнение от друг педиатър, нещо не мога да случа на добър.


П.П. Сега погледнах по- внимателно в картона. Втора реимунизация против полиомелит се прави на 22 месеца. Ще ги съчетаем с дифтерия, тетанус и коклюш на 24 месеца- пак Пентаксим. Но пак ще попитам, това си е моята логика, а аз не съм лекар.

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 15:25 от Даника

# 11
  • Мнения: 1 347
Всичките ни (ре)имунизации са си с Пентаксим (сега сме на 2 г.), а междинното полио (на 1г. и нещо) - пак с "мъртва" ваксина за полио, не съм сигурна, но мисля, че беше Имовакс. Впоследствие, доколкото знам, това междинно полио е отпаднало от имунизационния календар за Б-я (племенникът ми, който е на 1 г. 5 м. вече няма такава), пък и май вече политото по ЗК е също "мъртво".

Общи условия

Активация на акаунт