Какъв зеленчук е добре да въведа сега?

  • 1 040
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета... Simple SmileВече осем дена се захранваме, въведох тиквичка, морков и днес картоф. Чудя се какъв зеленчук да въведа след картофа. Тиквичката им се отразяваше добре, но морковът май леко ги запече, та ме е страх , че сега с картофа ще се влоши. Дайте идея за зеленчук , който има обратното действие. Друг въпрос, колко време още да изчакам , докато въведа първите плодове? И още един въпрос - четох, че най-добре е да се дава кърмата и половин час след това - пюрето, както и правя. Но какви са съображенията и докога да продължа така? Понякога имам чувстото, че не са гладни за пюрето по тази причина и го ядат, ама ей така от немай къде, защото им го давам. Не отказват, ама и нямат вид да им е особено вкусно.
Това е засега

# 1
  • Мнения: 378
 
 Бихте могли да въведете тиква - тя е сладичка и се харесва на бебетата.
 Плодове може да въведете между зеленчуците или с плодово-зеленчуково пюре - например само ябълки или смесено пюре - тиква и ябълки, ябълки и моркови...
 Пюрето се дава след кърмене в малко количество - най-много около 50 грама. Така детето се запознава с нови вкусове, а не се замества кърмене. Кърменето е в началото - бебето е гладно и суче енергично, доставя си необходимото количество кърма. Стимулира гърдите и  кърмата не намалява.  Simple Smile
 
 Вече сте захранили с моркови - може да дадете пюре от ябълки и моркови. 
 Преди да въведете тиква и ябълки например, трябва да сте въвели преди това тиква или ябълки.

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 21:23 от Милли

# 2
  • Мнения: 192
Извинявам се,че нахлувам така в темичката, но мисля,че въпросът ми  е точно за тук- от 6 дена съм въвела тиква/картоф на Хип, утре смятам да прибавя и морков към тази комбинация - давам пюрето след кърмата, искам да питам все по 50 гр. ли да давам , проблем ли ще е е да изяжда повече? има ли вариант да изяжда по 150 гр след кърмата?....и как точно става заместването на едно хранене?

# 3
  • Мнения: 745
Тиквата е много добър вариант PeaceАз като изредих всички зеленчуци подходящи за възраста започнах с плодовите ,после кашите.
За количеството пюре всяко дете е различно.Моят не му давам повече от 60 грама плодово след мляко.
Как се замества хранене?Моят син е захранен на 4 навършени месеца,от 2 седмици на обед му давам зеленчуково-млечно пюре за обед.

# 4
  • Мнения: 2 475
polina_t
не е проблем да включиш моркова.Но увеличаването на пюрето става постепенно-по 2 лъжички повече всеки ден,докато се достигне нужното количество ,с което да заместиш обедното хранене.
Моето дете го захраних на 6 месеца и количеството зеленчуково пюре,с което обядваше беше около 120гр.Плодовите пюрета ги въведох в 7 месец.Тях ги давах предиобяд,по-късно и следобяд,но пак увеличавах с по 2 лъжички всеки ден

# 5
  • Мнения: 192
Благодаря ви, момичета  bouquet

# 6

 Бихте могли да въведете тиква - тя е сладичка и се харесва на бебетата.
 Плодове може да въведете между зеленчуците или с плодово-зеленчуково пюре - например само ябълки или смесено пюре - тиква и ябълки, ябълки и моркови...
 Пюрето се дава след кърмене в малко количество - най-много около 50 грама. Така детето се запознава с нови вкусове, а не се замества кърмене. Кърменето е в началото - бебето е гладно и суче енергично, доставя си необходимото количество кърма. Стимулира гърдите и  кърмата не намалява.  Simple Smile
 
 Вече сте захранили с моркови - може да дадете пюре от ябълки и моркови. 
 Преди да въведете тиква и ябълки например, трябва да сте въвели преди това тиква или ябълки.

Благодаря за съветите
Проблемът е, че тук тиква не мога да намеря, след като им мине сезонът, изчезват от магазините, а не съм си направила резерви от по-рано, защото не бях помислила. Пюретата си ги правя сама и от екологични зеленчуци.  А за смесването на зеленчуци и плодове хубаво ли е, не беше ли писано някъде, че не било хубаво заедно да се дават?
Днес им дадох по 70 г пюре  след кърменето, всичко изядоха. Като се дава след кърменето не се ли избягва тази опасност точно да сучат по-малко кърма? На мен педиатърката ми каза да не ме е страх да им давам и по 300 г плодове пюре , ако им се даде newsm78
Ама тя май искаше да ме окуражи да мина към заместване на кърменията с пюре, защото иначе не си представям, че ще заядат толкова, ако си сучат нормалното количество кърма.

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Както вече са ти писали може да продължиш с тиква. Ако не можеш да намериш и сте запечени може по-ранничко да въведеш круша, за да го разхлаби.

# 8
  • Мнения: 378
 Alia, детето, което се кърми, получава  новата храна като добавка след кърмене. Дава се малко количество, за да  суче активно в началото и да не намалява кърмата. Количеството е малко - най-много до около 50 грама. До една годинка се препоръчва да не се заместват кърмения. Дава се малко - бебето да свиква с различния вкус на храните.

# 9
  • Мнения: 690
Alia, друг зеленчук, който можеш да добавиш е пащърнака или пък карфиола - утрешното обедно меню ще е карфиол с картофи /ако го хареса/, резервен вариант  - картофи с царевица  Peace аз също не съм заместила изцяло хранене - първо кърма, после пюре  Hug

# 10
Ами то добре карфиолът, аз си мислех и за броколи, ама нали и двете се водят газообразуващи, не казваха ли май да не се бърза с тях??? Tired Но май като се замисля , защо пък да не опитам в крайна сметка....Иначе пащърнак също звучи добре, ама дали ще намеря е друг въпрос....Благодаря за идеите

# 11
Alia, детето, което се кърми, получава  новата храна като добавка след кърмене. Дава се малко количество, за да  суче активно в началото и да не намалява кърмата. Количеството е малко - най-много до около 50 грама. До една годинка се препоръчва да не се заместват кърмения. Дава се малко - бебето да свиква с различния вкус на храните.

Знам, че е хубаво да не се замества кърмене изцяло до годинка, но кажете ми какви са точно основанията...Не намирам никъде да прочета точните обяснения, макар и на мен да ми звучи логично. Имах и друг въпрос за тия 50 г пюре максимум, тук става дума за едно ядене, но нали после ще се въведе и плодовото пюре, има ли някакво ограничение за дневната доза храна? Питам се също след това какво да въведа, дали зърнени каши и как да ги въведа, направо трето хранене ли или да ги смесвам с плод, както ме посъветва педиатърката...Тя ми каза, че не е задължително да бързам с месото, ако не го искам, защото в зърненитет имало желязо, но май четох, че то не се усвовало добре...

# 12
  • Мнения: 378
 Твърдата храна се дава след кърмене или 30 - 40 минути след това, примерно след обедното кърмене малко зеленчуково пюре, по друго време - каша или плодово пюре... До годинка млякото трябва да съставлява 75 - 85 % от дневното меню на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт