Въпрос за малкия корем

  • 15 343
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! Първо Честита Баба Марта! Нека тя ви донесе много здраве, късмет и детски усмивки! Hug
На мен и съпруга ми съвсем скоро ни предстои среща с нашето малко бебче и естествено сме много развълнувани! Поводът за да пусна темата е, че коремът ми е мъничък и в повечето случаи, когато някой ме попита в кой месец съм и аз му кажа, че съм в деветия, чувам реплики от рода, "Я, ама то изобщо не ти личи" или "Ама ти почти нямаш корем!", което честно казано започна накрая малко да ме дразни. Наистина някои мои познати още в 5 месец имаха доста по-големи кореми от мен в момента!
Иначе редовно посещаваме консултациите и прегледите показват, че бебето се развива нормално и дори в края на седмия месец ни казаха, че е около 2,400 кг. Прогнозите са за момиченце и според мен до термина бебето би трябвало да е поне 3,000 кг, което май си е нормално. Иначе аз самата качих около 13 кг. Значи растем! Това до някъде ме успокоява, но все пак понякога ме притесняват въпросите на някои хора, дори акушерки, които ме питат "Всичко наред ли е?".
Чувала съм, че големият корем не означава непременно голямо бебе, както и обратното. Та въпросът ми е към по-вещите в материята  Grinning - при вас как беше, колко големи бяха коремчетата ви и колко килограма се родиха бебчетата ви! smile3504

# 1
  • Мнения: 4 451
След като всичко е нормално, бебето е в норма, нямаш място за притеснение. Аз бих го приела като комплимент. Flutter

# 2
  • Мнения: 1 516
И на мен така ми казваха, а моят "малък" корем се роди 3.410  Laughing

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 558
А моят корем уж беше голям,а беба се роди 3.100 LaughingНяма общо...желая леко раждане и много щастливи моменти,когато гушнеш бебка Hug

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На мен до последно ми казваха, че съм бременна под прикритие, почти не ми личше корема.В деня преди да родя когато ми слушаха тоновете, акушерката няколко пъти спомена, че бебето ще е много малко.И тя се осланяше на големината на корема ми.Синът ми се роди 3кг., никак не беше малък.Аз през цялото време си обяснявах, че  липсата на огромен корем се дължеше на височината ми.

# 5
  • Мнения: 27 524
Моят корем пролича в 7-ми месец чак, в 9-ти имах доста малък корем, с по-широка фанелка почти не ми личеше  Grinning Имах едро бебе, роди се 3600 три седмици по-рано, ако бях носила докрая, щеше да е над 4кг  Crazy
Нямаш повод за притеснение, радвай се.  Hug Големината и формата на корема зависи от вътрешна структура, от мускулите на корема (аз съм бивша спортистка и имам здрави мускули, те придържат прибран корем), от вътрешните органи, от кожата, от таза и още куп неща сигурно.

# 6
  • Мнения: 750
Няма повод за притеснения! На мен и до 9 месец не ми личеше, че съм бременна (особено като се облечах с по-широк блузон Mr. Green) Големината на корема не е гаранция за големината на бебето, аз родих относително големи бебета за моя размер, 3кг - това, съобразно с ръста и килограмите ми са гигантски бебоци

# 7
  • Мнения: 3 192
Когато отидох да раждам малката ми дъщеря, ме попитаха защо съм дошла.
Точно преди да родя ме гледаха на видеозон и казаха, че бебето ще е най-много 2 кг, може и по-малко???!!!
Ужасен стрес преживях!
А "малкото" бебе се роди 3,450 кг.
Прави си изводи сама и не се шашкай!
Леко раждане и здраво бебе ти желая!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моя корем беше огроооомен,повечето казваха че ще имам близнаци Crazy.Детето се роди 3.400 съвсем нормално,просто имах много околоплодна течност.Размерът на корема няма нищо общо с килограмите на бебо.

# 9
  • Мнения: 4 406
големината на корема и размера на бебето не са в пряка зависимост. не се тревожи, сигурно всичко си е наред

# 10
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Нямаш повод за притеснение - аз бях огромна (меко казано) и родих Георги 3650, приятелката на сетра ми беше с малко финно коремче и роди бебето си с 100 гр повече, а моята приятелка беше също с мъничко симпатично тумбамче и роди 4 000 гр така, че няма значение големината на корема.
 Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане!  Hug

# 11
  • Мнения: 256
Няма значение големината на корема, нали ти и бебо сте добре Simple Smile
Леко раждане!

# 12
  • Мнения: 16
Двете нямат нищо общо. Успех и не се притеснявай Simple Smile

# 13
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И аз бях с "малък" корем, но си родих едно нормално бебче - 3580.

# 14
  • Мнения: 941
кораме няма нищо общо с големината на бебето, просто някои го носят навън а други навътре, можеш само да се радваш че не ти е голям корема и няма да ти тежи и пречи, приеми го като комплимент
Леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт