Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора
Помогнете,в скапаната Англия сме,от 2 дни детето има 37,3 а вечер отива и до 38,7 а доктора даде калпол и нурофен и каза че е всичко е ок и да не се притесняваме Crying or Very sadТа може ли да е от зъбките които я мъчат или да отиваме при друг пишман доктор
Ако някой знае нещо по ефикасно за температура моля да сподели
Цитирай

DE

Дали е от зъби или нещо друго, никой не може да каже при тая виртуална консултация.
Не се шашкай,не е толкова висока, страшно ще е да стане 38.5 с тенденция за покачване.
Сложи и студени компреси на челото и на крачетата.
Това аксиларна температура ли е или ректална?
« Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 14:44 от Шехи »
Цитирай

Ами май никъде в Европа докторите не дават нещо по-различно от парацетамол за температура. Не се шашкай, друго не е необходимо. На колко е детето? Освен температура има ли други симптоми?
Облечи я леко и се успокой. Над 39 и продължително време е за притеснение, а не тази температура.
Цитирай

Germany

Честно каzано, аz бих се доверила повече на лекаря, който е видял и прегледал детето ми, отколкото на непоzнати във форума, които първо не виждат детето и второ нямат необходимата квалификация да поставят диагноzи от раzстояние и да препоръчват лекарства и самолечение, но ти си zнаеШ най_добре.
На колко е детето и къде му мериШ температурата?
Цитирай

Canada

Голямата ми дъщеря си пада по 40-т градусовите температури. Държи ги с дни (имаме 3 седмичен рекорд). Винаги редувам тайленол с адвил (в БГ мисля, че това е ибопрофен или нурофен) на всеки 3 - 3,5 часа, като не чакам t са стане пак 40, а си давам сиропите постоянно. Когато t не се повлиява особено от лекарствата (често се случва при нас), пълня ваната с хладка вода (да е малко по-хладна от кожата на детето - 2-3 градуса, не повече) и пускам детето да си играе вътре за около половин час. При нас понякога помага и мазане на тялото с разбит суров белтък (избягва се областта на сърцето), а когато пустата му температура така и не се повлиява от нищо, събличам малката и започвам да я поливам с ракия или уиски (този метод не се прилага при малки деца).
Във вашия случай t не е чак толкова висока и мисля, че само сиропите са ви достатъчни. Още повече, че вече ви е видял и лекар. Ако детето е с вирусна инфекция, обикновено на 5-я ден температурата пада от самосебе си.
Цитирай
Детето е на 9 месеца,мерим под мишницата.Сигурно ако си бяхме в БГ щяхме да сме по спокойни,но тук вашите мнения успокояват повече от "Английски "доктор.Надявам се да и отмине до понеделник че ще трябва пак антибиотици.Благодаря Ви
Цитирай

DE

За да се успокоиш още малко...В Еропа лекарите рядко предписват антиперитици под Т 38.аксиларна Това е нормално, защото при наличие на инфекция, температурата подобрява кръвообращението в тази зона и спомага за нахлуване на клетките от имунната система.

Ще стискам палци да е от зъбките и да се размине без сериозно лечение! Peace

Цитирай

Детето е на 9 месеца,мерим под мишницата.....Надявам се да и отмине до понеделник че ще трябва пак антибиотици.

smile3555
Антибиотик За 38 градуса температура??
Надявам се и в Англия да не можеш да си ги купиш беz рецепта.
Цитирай
Не се шашкай
Племенникът ми имаше 40 градуса темп и го водихме в спешното няколко пъти-и все ни връщаха - да сме го държали в мн хладна стая(даже казаха да отворим прозореца,въпреки че навън беше мн студено и не го отворихме ,де) Rolling Eyes
Така беше няколко дни но редувахме калпола и другото какво беше дето е за сваляне на темп и се оправи накрая.
Но последната лекарка даже така ме скастри че сме го помъкнали ( с 40 г темп ) по болници,трябвало му почивка.....
пак го заведете на лекар ако се притеснявате,
на нас казаха да следим след даването на лекарствата дали намаля темп-ако да (дори и пак да се покачва след това малко) е ок ,но ако след даването на лекарствата няма намаляване на темп да сме го водели пак (значи лекарствата не му влияят)....
и ние доста бяхме шашнати,какво да го правим това дете с такава темп,чудехме се кво по-лошо може да следва ама се оправи...
дано се оправи скоро детенцето ви
Цитирай
Благодаря на всички ви за успокоителните думи.След даването на нурофена температурата пада но след 2часа пак се качва.Не можете да си представите колко ни помагате в този момент.Благодаря отново
Цитирай
И ние така бяхме - със спадане и покачване няколко дни затова ни казаха докато съвсем не се оправи да не спираме с нурофена (ние май все гледаме да не ги тъпчем мн с лекарства).
Ако продължавате да се тревожите пак го заведете на лекар, но на нас така ни казаха-че ако след даването на нурофена има спадане на темп зна4и лекарството действа и ще се оправи.
Скорошно оздравяване  bouquet
Цитирай

Предлагам и един практиче начин за овладяване на високата темпетатура. Освен лекарствата ако температурата е много висока и може да предизвика гърч се поставят намокрени кърпи с вода и оцет около глезените , китките на ръцете и върху челото ,подменят се често.
Цитирай

Монреал

Ами виж, само в България лекарите изписват антибиотици за щяло и нещяло - правилно ви е казал доктора. Ако няма други симптоми, като кашлици и тем подобни - давайте само лекарството против температура (по нашите земи се води Тайленол или Темпра) - а ако наистина продължава няколко дена, пак  го заведете при лекаря. Вярвай ми - те знаят повече от българските доктори.  Peace
Цитирай

На пода

Аз тая температура не бих я третирала с нищо, това според нашата лекарка не е температура. Тук температура се смята над 39.5°С. Под 39°С аз не давам нищо и в повечето случаи температурата сама си пада. Имай пред вид че децата изживяват температурата много по-различно от нас. Според мен много добре ти е казал лекарят, да не говорим че не бих се доверила на показания мерени под мишницата.
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Аз тая температура не бих я третирала с нищо, това според нашата лекарка не е температура. Тук температура се смята над 39.5°С. Под 39°С аз не давам нищо и в повечето случаи температурата сама си пада. Имай пред вид че децата изживяват температурата много по-различно от нас. Според мен много добре ти е казал лекарят, да не говорим че не бих се доверила на показания мерени под мишницата.

И тукашните лекари не препоръчват даването на лекарства при такава температура освен ако детето не се чувства некомфортно - примерно не може да заспи или хленчи (тогава давам Panadol).
Хладната вана, както е описала Sneji, действа много добре, приятна е за детето и е алтернатива ако не искаш да даваш лекарства.
Антибиотик - абсурд! Освен ако няма доказана инфекция.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора