Брестовишки МЛЕЧНИК + снимки

  • 12 334
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте,
Отдавна се каня да ви пусна тази рецепта за млечник,  който баба ми като бяхме малки ни приготвяше и винаги ни е харесвал. Потърсих в търсачката и се оказа, че не е много популярен в нета и реших да го популяризирам, защото наистина е лесен и вкусен, особенно за тези, които не обичат много сладко.

Рецепта:
1л прясно мляко
6 яйца
12 с.л брашно с връх
1 ч.л. сода
щипка сол
1/2 ч.ч. олио
пудра захар за поръсване

Разбъркват се яйцата с брашното, содата, солта и олиото, след което се прибавя млякото (трябва задължително да е стайна температура, аз го притоплям малко на котлона).

Едновременно с това се слага тавата с малко олио в фурната да се затопли.

Изсипва се сместта / течността  и се пече около 40 минути задължително на загрята фурна. Готов се поръсва с пудра захар.

Надявам се да ви хареса ако решите да го пробвате.

Става за закуска или като десерт.



 в процеса на печене се надува, след което спада





http://veri1.multiply.com/photos/album/5#

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 18:37 от veri

# 1
  • Мнения: 2 708
Хе хе хе интересно, пък и лесно. Наподобява ми на голяма палачинка, която се прави в тава.
Предполагам и със сладко отгоре полято или топинг някакъв вид пак ще става вкусно. Laughing

# 2
  • Мнения: 466
Да, и със сладко е вкусно.  Между другото днес нали е задушница, го правих специално да почерпя една съседка, че отдавна и бях говорила за него , та тя като го опита и хареса, но спомена, че и със сирене може да стане вкусно, така не съм го опитвала, но пък може да се пробва.

Вкуса му прилича малко на солен крем карамел, защото остава  леко като кремче отгоре, не е сухо.

# 3
  • Мнения: 7 474
 Crazy Ще го пробвам, благодаря за рецептата и снимките   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 829
страхотно изглежда Peace

ще се пробва задължително

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 576
М - М - М! Много вкусно изглежда. Тези дни ще взема да го спретна!
Само да те питам на колко градуса се пече?

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 20:17 от PresiN

# 6
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Чудесно! Много изкушаващо. Трябва да се пробва  Grinning

# 7
  • Мнения: 655
VERI,mersi mnogo mila za receptata,6te se probva zaduljitelno.
izgleja mi mnogo vkusno,a kato 4eta 4e moje i sladko da se sloji otgore,prosto ligite mi potekoha:) Embarassed

# 8
  • Мнения: 466
Искренно се надявам да ви хареса !

PresiN , аз го пеках на 200 гр. в началото след това увеличих фурната на 250, но все пак зависи как пече самата фурна.

# 9
  • Мнения: 202
4ерпите се за ЗАДУШНИЦА?

# 10
  • Мнения: 6 029
4ерпите се за ЗАДУШНИЦА?


Какво чудно?

И аз ще го спретна, сигурно сама ще си го ям, тия вкъщи са ужасно претенциозни  ooooh!

# 11
  • Мнения: 466
813 , може би не съм се изразила правилно в почерпя, но нали се раздава на този ден и аз реших да е с млечника. Понеже знаех, че тя ще раздаде нещо, аз пък исках да и дам нещо, което не е опитвала и отдавна сме говорили за него. Ако още ти е странно ...., просто съчетах повода.

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ей,че лесна рецепта,веднага си я копирам.

# 13
  • Мнения: 202
Рецептата е страхотна. Благодаря за нея. Не исках да се заяждам, но май така се получи. Смутих се, защото обикновено свързвам думата черпене с весели моменти-за това реагирах учудено. Лек, успешен и безпроблемен  ден на всички! Бъдете здрави! Two Hearts

# 14
  • Мнения: 1 786
Правя го в момента. Но се чудя дали е възможно към млякото да се прибавят останалите съставки, че ми се получиха малки бучици.
И да предупредя, че много се надува. Да се прави в по-дълбок съд. Млечникът заплашваше да тръгне из нея. Иначе в кухнята ухае на мляко и яйца.

Ето какво имам предвид, като казах, че се надува доста

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 10:52 от curly sue

Общи условия

Активация на акаунт