използвате ли течен прах за пране?

  • 153 479
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 031
Здравейте,Скоро си купих течен Ариел за цветно пране-4 л.+ 800 мл. гратис.Пише,че епроизведен в Белгия.Незнам дали е оригинален,но пере много хубаво.Премахва петна без предварително третиране.И мирише страхотно.

# 691
  • Мнения: 917
Дали не е време за нова тема - тази доста трудно се чете.  Rolling Eyes
На 30 и някоя страница, Дедо има пост за различните марки и държави, който може да се сложи на първа страница.

Пак съм пред дилема какъв препарат да купя.
Този път ми трябва нещо, с което да изпера, вече изпрани дрехи.  Crazy
Тоест имам дрехи в кашони, и искам да ги освежа, преди да ги сложа в гардероба.
Какво ще ме посъветвате?   

# 692
  • Мнения: 803
Шуши,
онова - моето, не за начало на нова тема.
Просто си пуснете една с обобщено мнение, че всички вече ги ползват тез - течните, има ги, добри са, слагаме ги в барабана и т.н.
Пък ние ще се включим с новини / или исторически преглед  Laughing /

На твоя въпрос бих отговорил - има едни прахове за деликатни тъкани. В Немско им викат Feinwaschmittel / , за фини. Подходящо е за твоя случай - освежават , без да са агресивни да дерат петна или да избелват яко  Laughing

# 693
  • Мнения: 25
дедо понеже виждам ,че си разбирач какво ще кажеш за течен прах  BURTI немски е на немската фирма бурнус  чувал ли си го и ако да ,какво ти е мнението 1,500 за 20 пранета а омекотителя 1,500 за 40 пранета  ако не се лъжа за омекотителя а и не скъп за цветното пране  е към 8 лева!!!

# 694
  • Мнения: 917
Дедо, мерси за отговора   bouquet Само незнам как да ги търся в бг такива  newsm78

# 695
  • Мнения: 803
Ами, разбирач!? И аз съм аджамия, ама покрай работата много информация мога а споделя.
Burnus e добра немска фирма, специализирана обаче в производство на козметика.
Нямат голяма серия препарати. Праховете за пране и течните ги познавам - повечето са за цветни и вълна...средно качество са. Ако това ,което си видяла е немско - за нас са добри . А цената е много добра. В Германия са по-скъпи, което ме кара леко да се колебая да ти ги препоръчам. Омекотителя не съм пробвал, но от това което пишеш съдя, че не е концентрат.

# 696
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Аз, аз съм прала с BURTI ! За бяло и светли цветове ( много ме впечатли това разграничение), произведено в Германия и със залепен превод на шишето . Много ми хареса ароматът и много хубаво изпира. тествано е върху памучна покривка за диван, върху която редовно има мръсни крачета и петна от плодове.

# 697
  • Мнения: 1 650
Ето новичката тема, заповядайте: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=423680.msg12272757#msg12272757

# 698
  • Мнения: 19
В крайна сметка къде сипвате течния препарат, че нещо не ми стана ясно?  newsm78
Изсипвам го в барабана в специална "чашка", която се продава с препарата. А някой може ли да ми каже дали е изполвал течен Rex? Използвам Ариел или Персил, но ми го носят от Австрия 7,5 евро за 3л. и сега свърши, а не ми се дават толкова пари- тук мисля че 1.5л е 15лв.

Здрасти,днес си взех точна такъв течен прах за пране,но все още не съм го ползвала,и за това чета мнения на хора,къде да слагам праха,вътре в пералнята или там къде се слага от другият прах за пране?

# 699
  • Мнения: 15 379
Здрасти,днес си взех точна такъв течен прах за пране,но все още не съм го ползвала,и за това чета мнения на хора,къде да слагам праха,вътре в пералнята или там къде се слага от другият прах за пране?
Течен прах няма и като понятие просто, има гел - гел за пране.
Гелът се дозира в мерителната чашка и се поставя в барабана, върху прането.

# 700
  • Мнения: 5 207
Само да не се почне пак със "Защо там?", "Защо не в чекмеджето, където и обикновения прах?" и "Каква е точно причината?", че ще се гръмна.

# 701
  • Мнения: 19

Дано да си прав,защото вчера си купихме за пръв път такъв REX,със бадем,и ако си струва наистина да се пере ......,ами ще си купуваме само такъв. Laughing

# 702
  • Мнения: 259
Съпругът ми беше в Германия и ми донесе течен гел за пране Spee. Преди ми е носил от тази марка,но прах и много ми е харесвал. Сега ще видя как е гелът .Но се надявам да е добър. От Германия сме купували и известни марки,и неизвестни, и общо взето са ми харесвали всичките. Специално прах за пране гледам да си осигуря от чужбина. Не знам защо, но съм много мнителна и не вярвам, че в България са оригинални. Особено откак един Ариел ни надупчи бельото .

# 703
  • Мнения: 2 035
Повече от 3 години ползвам само течен Персил и съм много доволна.  Peace

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 15:31 от Mary Malone

# 704
  • Мнения: 15 379
Гес, върви сега една реклама на тукашен Персил гел. Обяснено с думи и подкрепено с действия - как и къде се слага чашката при пране с течен препарат.
А дано хване дикиш, че при предната дискусия по темата наистина скъсаха нервите разни дразнителчета.

Общи условия

Активация на акаунт