Спешно

  • 3 709
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Кажете ми как давате антибиотик Цевзил-250мг/5мл. Рали е на три години. Единия доктор ми вика давай по 3мл. Давам от четири дена все е с температура днеска пак я водих на доктор той ми вика давай по 5мл тази доза и е малка.

# 1
  • Мнения: 1 820
Ами ако е вирус и по 10 да даваш няма да помогне.За т.давай панадол,или ефералган-свещички.А за дозировката идея си нямам не съм го чувала даже този АБ.Не пише ли нещо на тая листовка?

# 2
  • Мнения: 1 984
килограмите са?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
Моят син е на 4 г. от понеделник пие по 3,5 мл от 250 мг. Температурата спря след 1-я прием и повече не е вдигал. Що не пуснете една утайка? Колко Т вдига? За какво ви изписаха АБ?

# 4
  • Мнения: 1 163
Ами от вторник е с 39 и нагоре. После спадна подържа ше 37,5 и от вчера пак  е с висока температура и зачервено гърло. Антибиотика го давам вече 5 ден. Водих я да и слушат гърдите нищо.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
А друго освен АБ приемате ли? Промиваш ли носа? Мажеш ли гърлото? Явно е вирус, затова не ви действа АБ...

# 6
  • Мнения: 56
Кажете ми как давате антибиотик Цевзил-250мг/5мл. Рали е на три години. Единия доктор ми вика давай по 3мл. Давам от четири дена все е с температура днеска пак я водих на доктор той ми вика давай по 5мл тази доза и е малка.


На малко дете при температура не се дават антибиотици,те не свалят температура!       

Симптоматично лечение

# 7
  • Мнения: 1 163
Ами давам температуропонижаващи, изопринозин, витамини и друго не. Много съм притеснена вече е 6 ден с температура, която общо взето не се повлиява от нищо. Снощи вечерта нямаше сега я мерих 37,5. Тя не ми е вдигала температура от една година а сега това чудо няма смъкване. Няма и къде да и пусна кръвна утайка и урина. Двама доктори я слушаха пневмония със сигурност няма. Накашля отвреме навреме.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 575
Ами според мен е добре да промиваш носа и да мажеш гърлото с Хексорал или Тантум верде. А колко кг сте? Може АБ да е в ниска доза, затова да не ти върши работа...

# 9
  • Мнения: 1 163
За килограмите е 13,300 и пиеше на 12 часа по 2,5мл. а я заведох при друг педиатър и той ми каза, че тази доза не е правилна и затова не се повлиява та реши да и давам по 5мл. мен ми се видя много

# 10
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз мисля, че е трябвало да пие по повече, но 5 от 250 мг сякаш е много. Ако има нужда от АБ, той трябва  да е и правилен, и правилно дозиран. Не знам защо ходите при различни педиатри, аз си вярвам на моята. Така всеки док ти казва нещо различно и накрая от "много баби - хилаво дете".

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това е вярно, всеки доктор ще ти каже нещо различно. А ако е грипа АБ няма да ви помогне. Дано детето се оправи бързо. Но за дозата на Аб не мога да ти дам съвет, докторите си преценяват. На твое място бих се обадила на на педиатъра, който ти е изписал АБ и да му кажа, че детето не се чувства добре след 5 дневен прием на АБ.

# 12
  • Мнения: 205
И Марти е болен.Във вторник вдигна 41 градуса и направи гърч.Направо ме изправи на нокти.Има лека хрема само,жизнен е,първите дни имаше апетит,но от вчера нещо не иска да яде.Взеха му кръв още на втория ден (т.е.във сряда)и докторката каза,че имало утайка и предписа Аугментин-първият му антибиотик в живота.Но не му помага изобщо,защото вече 5-и ден вдига Т до 40 градуса през около 5 часа,което ме навежда на мисълта,че или е гаден вирус ,или е грипът.Утре пак ще ходим до докторката.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 575
И Марти е болен.Във вторник вдигна 41 градуса и направи гърч.Направо ме изправи на нокти.Има лека хрема само,жизнен е,първите дни имаше апетит,но от вчера нещо не иска да яде.Взеха му кръв още на втория ден (т.е.във сряда)и докторката каза,че имало утайка и предписа Аугментин-първият му антибиотик в живота.Но не му помага изобщо,защото вече 5-и ден вдига Т до 40 градуса през около 5 часа,което ме навежда на мисълта,че или е гаден вирус ,или е грипът.Утре пак ще ходим до докторката.
Колко е утайката? То винаги има, въпросът е дали е ускорена? А...иначе не съм компетентна, щото Аугментин не ползвам и не бих ползвала, особено за децата си...

# 14
  • Мнения: 205
Понеже нищо не разбирам от утайки,не съм питала докторката.Но щом предписа антибиотик,значи не са били добри показателите.Имам пълно доверие на докторката-тя е против антибиотиците и сега ,за да изпише антибиотик,значи е имала впредвид нещо.

Общи условия

Активация на акаунт