Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 март 2008, 21:15 ч.

Въпрос за стерилизацията?

• 1 235
  • 31
  •   1
Отговори
Тъй като помпата ми не се стерилизира по инструкция на производителя до сега само я измивах с вряла вода, но сега като се зачетох много мами мият с бебешки сапун или направо с веро та имам няколко въпроса Embarassed
С какво миете шишетата и бибероните?
Колко често ги стерилизирате?
Не е ли опасно да се измиват с бебешки сапун и после да не минават стерилизация (както е с моята помпа)?
Благодаря предварително на всички ви за отговорите Hug

# 1
  • Разград
Аз стерилизирам шишета и бибероните с разтвор на Чико. Но засега бебчо пие само вода, де. Ми то няма голямо значение. А помпата и аз не я стерилизирам, обаче аз само се доизцеждам и това мляко не го давам, то и без това е малко.

# 2
Има таблетки за студена стерилизация!
Шишета и биберони миех с веро,никога не съм си и помислила за сапун!Стерилизират се след /преди всяка употреба

# 3
  • Пловдив
Помпата, през осемте месеца, през които се изцеждах, я стерилизирах всичко на всичко само 2 пъти. През останалото време просто я измивах с топла вода и веро. Относно шишетата - докато сина ми не започна да слага в устата всичко, което му попадне пред очите, шишетата и бибероните ги измивах с веро и топла вода и после ги стерилизирах.

# 4
  • Пловдив
Когато стерилизирах шишетата и бибероните,това ставаше в стерилизатора на Чико.Просто като миеш помпата с веро,много хубаво я плакни.

# 5
  • Дълбоката провинция
Мия всичко с веро и стерилизирам един или два пъти дневно, включително и помпата,зависи колко съм я ползвала.Изцеждам се когато излизаме навън,а ако я ползвам и вечерта стерилизирам 2 пъти в парния стерилизатор на Авент.

# 6
  • София
Стерилизирала съм само преди първата употреба на съответното шише/биберон. От там нататък само с веро.

# 7
  • Varna
И помпата и бибероните стерилизирах с разтвора или хапчетата на Чико, защото са подходящи за студена вода. После ги изплаквах с топла вода.

# 8
  • по света
Стерилизирах да около годината много старателно.Помпата не може в стерилизатор за микровълнова,една си съсипах така, но на пара може.

# 9
  • Варна
Ако изцежданата кърма я даваш на бебчо според мен е по-добре да стерилизираш помпата поне 1 път седмично. има разтвор на Чико за студена стерилизация, така че има вариант. през краткото време в което имах кърма и се цедих стрелизирах помпа, шишета, биберони 1 път на ден Peace

# 10
  • Белгия/София
С какво миете шишетата и бибероните?
Колко често ги стерилизирате?
Не е ли опасно да се измиват с бебешки сапун и после да не минават стерилизация (както е с моята помпа)?

С много топла вода и сапун.
Никога не съм стерилизирала.
Не, не е опасно. Бебето, никога повече след раждането не е в стерилна среда. За мен стерилизирането е излишен труд.  Peace

# 11
  • В сърцето на Пламен
Първо мия шишетата и бибероните с вода и веро и после в стерилизатора за МВ

# 12
  • Толбухин
Ние шишета почти не ползваме,но го стерилизирам с разтвор на Чико веднъж седмично.

# 13
  • Sofia, Bulgaria
Има един препарат "AMUKINO," много съм доволна от него.
Става и за стерелизация дори на плодове и зеленчуци. А и може да се капва и във водичката, ако е имало авария, и водата е замърсена.

# 14
  • Hinter`m Mond gleich links
С много топла вода и сапун.
Никога не съм стерилизирала.
Не, не е опасно. Бебето, никога повече след раждането не е в стерилна среда. За мен стерилизирането е излишен труд.  Peace

Peace Освен това микровълновата в комбинация с пластмаса просто не ми се мисли колко е вредна или какви химикали има в разтворите за стерилизация. Това дете иначе да не никне в скафандър. Ами като си лапа пръстите и играчките - и тях ли ще стерилизираме? А водата за баня? Ще го къпем с минерална или всеки път първо ще я преваряваме?
Лично мнение Simple Smile

Според мен каната-бързогрейка върши чудесна работа - кипваш за малко водата, после заливаш помпи и шишета. По принцип се препоръчват по-малко пластмаси, ако може поне шишетата да са стълкени. Недостатък - шишетата тежат, освен това трябва да висиш до бебето да внимаваш да не го метне на пода, след като го изпие Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт