изопринозин

  • 7 392
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! ЧБМ на всички,   bouquet
Въпросът ми е за имуностимулатора изопринозин. Предписаха ми го за лечение на херпес. По рецепта трябва да го пия 14 дни. И понеже е доста скъпо лекарство се чудех някой от вас приемал ли го е. Ефикасно ли е? Налага ли се да се повтаря лечението с него и имаше ли някакви неприятни странични действия?

# 1
  • Мнения: 290
Давам изопринозин на малката си дъщеря. За мен е ефикасен при начални признаци на грип и подобни. На теб само това ли са ти изписали за лечение на херпес или е като допълнение newsm78 Защото той се води имуностимулатор и не виждам как ще лекува в буквалния смисъл. За странични ефекти - няма при нас.

# 2
  • Мнения: X
Отделно ми предписаха и ацикловир- за мазане и таблетки и ми казаха да си избера вариант. Реших само мехлемчето а ползвам в комбинация със имуностимулатора. Обаче два дни откакто го пия забелязвам,че цялото тяло ме сърби. Страхувам се да не е някаква алергична реакция това Sad

# 3
  • Мнения: 132
Аз давам на дъщеря ми.Знам,че е имуностимулант.Зимата и давам по 10дни,всеки месец.От педиатъра знам ,че може да се пие дълго и продължително.За странични ефекти незнам.При нея няма.Аз съм доволна,защото не боледува.

# 4
  • Мнения: 1 116
Ами херпеса излиза именно при отслабена имунна защита , може би за това ви е изписан Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Да, да ,точно това е причината да ми го изпишат. Просто откакто го ползвам,се чувствам доста странно и исках да разбера,дали това е някакво нормално състояние. В странични действия чета,че може да се появи нервност,напрежение, сърбеж, но пише,че е в редки случаи..,а като гледам след като и на деца го изписват и нищо им няма..можеи ще се наложи да постискам зъби и да не мисля за станичните действия,да не излезе,че си внушавам пък сега Joy

# 6
  • Мнения: 65
Изопринозина е на първо място АНТИВИРУСНО средство и след това е имуностимулатор. Херпеса се причинява от вирус - поради това са ви изписали изопринозин + ацикловир ( който е задължителен за лечението на херпес ). Ако херпеса и устен може и с кремче, но ако е зостер или е по - упорит по-добрия вариант са таблетките. Крема е добре да го мажете през 2 часа. Много рядко изопринозина дава странични реакции - като сърбежи напр. Вярно, че е скъп, но пък е много ефикасен. Както го е предписал лекаря - 14 дни, предполагам 3х1т или 4х1т. Трябва вируса да се изчисти много добре, защото причинява добълнителни заболявания - ставни, сърдечни и др. При прекарано заболяване имунитета пада, след антибиотици също, за това е хубаво да се пие имуностимулатор по време на самото лечение - есберитокс, имунобор или някакъв друг вуд ехинацея. Като падне имунитета -> херпес както при вас, много е възможно да ви повтори друго вирусно заболяване след около седмица - общо взето всички вируси, които летят мога да ви се лепнат.

# 7
  • Мнения: 65
Всеки организъм е индивидуален, може при вас да има странична реакция- би трябвало да го спрете за 2-3 дни и ако сърбежите затихнат значи е от него и не трябва да го пиете.

# 8
  • Мнения: X
Шушонка,балгодаря,точно това смятам да направя.

# 9
  • Мнения: 160
Аз съм ЗА Изопринозина.  Peace Веднъж трябваше да го взимам след доста кофти настинка. Аз обаче пренебгегнах това и опаковката така си остана вкъщи. След месец обаче пак започнах да се разболявам и реших да пия само тях - и може да си въобразявам, но само с тях всичко се оправи и то доста бързо...  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт