немски кухни ALNO

  • 15 895
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
днес ходих да гледам  кухни ALNO и направо се влюбих в тях като най много ме впечатлиха механизмите НО цените започват от 15000лв а аз си харесах от 60000 та реших да питам има ли друга фирма с подобни неща но с по-приемвливи цени Често пътувам до София и Пловдив та ако някой може да помогне с информация ще съм много благодарна

# 1
  • Мнения: 950
 Shocked Shocked Shocked Аз ли нещо съм океровяла или  са объркани сумите на кухните  newsm78 Rolling Eyes 

# 2
  • Мнения: 67
нищо не съм объркала това са цените Много ми харесаха но моят лимит за кухня е 5000лв и търся някаква алтернатива

# 3
  • York
  • Мнения: 826
Всяка по - голяма българска фирма може да ти изработи абсолютно същата кухня каквато си си харесала на къде къде по - нормална цена. Тук се предлагат механизми на какви ли не световноизвестни фирми.
Намери си картинка на избраната кухня и си потърси кой да ти я изработи.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 950
И струва една кухня 60 000 лв ли ?   Shocked Shocked Shocked
Леле мале направо ша падна от стола newsm43

Иначе ако краднеш техен модел и друг да ти го прави както е   споменала   ponqkoga    е супер  за теб . Wink

# 5
  • Мнения: 2 768
Ално са много голям производител на кухни, както каза една съфорумка, някои си купуват кола, други кухня (Татяна,   bouquet)

# 6
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
 60 000 лв. за кухня не бих дала никога...... NaughtyЧе тя тази кухня да не е златна?

# 7
  • Мнения: 22 430
Е, това направо ме разби - 60 000лв за кухня. ))
Е, ако стана милиардерка сигурно ще си купя такава. )))
Ама тя златна трябва да е.

# 8
  • Мнения: 4 877
ALNO имат и по-евнини варианти - мисля, че се казваха PINO и IMPULS. Аз също ги гледах преди 2 г. Също се влюбих. Това, което не ми хараса е, че проектът, който ни направиха тук, ама изобщо не ми хареса. Стига, че изглеждаше грозно, но нямаше и достатъчно шкафове, чекмеджета... Абе безумно. Дори го казах на проектанта, въпреки че момчето от фирмата беше много готино. На сайта на АЛНО имаше програмка, с която можеш да си направиш проект. Нашият проект (по-скоро не беше проект, а малко се позанимавахме, за да дадем насока и да го проиграем) беше хиляди пъти по-красив и функционален.
Доколкото си спомням фирмата предлага модули, които се напасват според стаята, а не се изготвят по индивидуални проекти. И в този ред на мисли и в Германия ли са толкова скъпи тези кухни или пак тук са надути ужасно много цените? Никога не съм се интересувала от доставка от чужбина, но този вариант възможен ли е?
Иначе качеството си е качество - всичко е толкова премислено (ръст на домакинята, механизми, най-удачно разположение на компонентите, за да се пестят излишни движения...).

# 9
  • York
  • Мнения: 826
Иначе качеството си е качество - всичко е толкова премислено (ръст на домакинята, механизми, най-удачно разположение на компонентите, за да се пестят излишни движения...).
Това може да го направи всеки по-добър и опитен проектант. Приятелят ми работи във фирма за производство на мебели и съм виждала какви ли не налудничави идеи на клиенти, които реализират. Всичко се изпипва до последния детайл.
Бедата е, че на повечето фирми "проектантите" им са недорасли момчета и момичета, които могат да работят на по-специфични програми и страдат от липса на каквото и да е въображение.   Wink

# 10
  • На село
  • Мнения: 873
Преди месец се отказах да поръчвам секция за хол от реномирана италианска фирма, поради факта, че офертата, която ми направиха доста надвиши лимита, който си бях поставила. 7-8 хил. ми беше лимита, 15 хил. лв. беше офертата, която дори не отговаряше 100% на изискванията ми, защото секцията е от готови модули. Отидох със снимка на въпросната секция, изтеглена от интернет, във фирма за изработака на мебели по индивидуален проект на леко височки цени - дадоха ми оферта 4200  - същите размери, същия материал. На италианците трябва да платя италиански заплати (включително на високо платен италиански дизайнер), реклами в скъпи списания - наши и чужди, офиси там и офиси тук, транспорт и още куп други разходи. От там идват високите цени на качествените вносни мебели.
Та, съвета ми е като на другите момичета - начертай си проекта, изтегли си снимки от нета и потърси добра фирма, която да ти изработи кухнята.   

# 11
  • Мнения: 187
Мои близки са решили да си поръчат такава кухня.До колкото знам от тях модела,който те са си избрали струва 14000лв.,мисля заедно с уредите за вграждане.За цените,които ти си посочила не мога да коментирам.Лично от тях съм чувала,че най- евтиният модел е около 3000лв.,но без уредите.

# 12
  • Мнения: 7 605
Ално са много голям производител на кухни, както каза една съфорумка, някои си купуват кола, други кухня (Татяна,   bouquet)

 Laughing  Hug  То4но така е.

Дани, да, и тук са толкова скъпи. Поzнавам хора с кухни zа над 10.000?, всъЩност това не е рядкост тук, ако имаШ собствена къЩа.

Ние преди години се нанесохме в един нов апартамент, под наем, в който нямаШе кухня та трябваШе да си купим. Нямахме много  пари тогава, пък и като си под наем все пак не слагаШ кухня zа 60ооо лева  Laughing , та купихме на Пино, които са наистина дъЩерна фирма на Ално. Кухнята беШе като U т.е. с доста Шкафове, и zаедно с пе4ката (стъклокерамика), фурната и съдомиялната (които бяха от някоя дъЩ. фирма на Електролукс, ниЩо особено) платихме малко над 3.000 ?. Ка4еството беШе много добро  Peace
http://www.pino.de/

# 13
  • Мнения: 4 877
Ално са много голям производител на кухни, както каза една съфорумка, някои си купуват кола, други кухня (Татяна,   bouquet)

 Laughing  Hug  То4но така е.

Дани, да, и тук са толкова скъпи. Поzнавам хора с кухни zа над 10.000?, всъЩност това не е рядкост тук, ако имаШ собствена къЩа.

Ние преди години се нанесохме в един нов апартамент, под наем, в който нямаШе кухня та трябваШе да си купим. Нямахме много  пари тогава, пък и като си под наем все пак не слагаШ кухня zа 60ооо лева  Laughing , та купихме на Пино, които са наистина дъЩерна фирма на Ално. Кухнята беШе като U т.е. с доста Шкафове, и zаедно с пе4ката (стъклокерамика), фурната и съдомиялната (които бяха от някоя дъЩ. фирма на Електролукс, ниЩо особено) платихме малко над 3.000 ?. Ка4еството беШе много добро  Peace
http://www.pino.de/

Мерси. И тук (в тази тема) се намерихме.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 605
Дани  Wink

Между другото преz по4ивните дни 4етох във вестника, 4е Ално имали проблеми и се налагало да съкраЩават не zнам си колко работни места  Confused

Общи условия

Активация на акаунт