Слънце, мимози и приказки по италиански - Част 78

  • 22 898
  • 257
  •   1
Отговори
# 75
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте! Апк вали и сме у дома...
Миленка, стискам палци за каквото и да е, каквото си си пожелала или каквото е нужно да се сбъдне! Peace
Да ви кажа, още съм разстроена и един рев му дръпнах снощи. Може да съм закъсняла, ама сега ми попадна да гледам филма за дома в Могилино по Култ, каналът на Скай. Ако някой има Скай да следи кога пак ще дадат тоя филм, повтарят ги периодично. Казва се БАмбини аббандонати алл'инферно и сега видях, че пак ще го дават в понеделник по Култ от 23 часа

http://guidatv.sky.it/guida_tv/selecttimeline.do?category=3

Много тежко изживяване, не мога да се свестя и ми са все в главата и пред очите тия бедни дечица кожи и кости, оставени да седят сами ден след ден, година след година докато не умрат, на година по 10 деца погребват там. Накрая вината не била на директорката, ни на държавата, която отговорила с писмо на репортерите от ВВС. Какъв срам! Каква жестокост!

# 76
  • Мнения: 750
Ние нямаме скай Tired.По какъв друг на4ин може да се види тоя филм и аз много искам да го гледам.
 

# 77
# 78
  • Мнения: 6 167
Гледала съм го филма,  бях в голям шок.
Има и доста голяма тема тук по темата, момичетата много неща направиха от първия момент ( филма по ББС) до сега.


Тук е ужасно студено, горките ми китки на балкона мръзнат и зъзнат, а толкова пари съм дала...да поддържаш балкон/градина е егати инвестицията.  Confused Само за пръст онзи ден дадох близо 20 евро! Майка ми утре си заминава, вече сме тъжни, но няма как. ..

# 79
  • Мнения: 1 545
Аз не съм гледала филма и не искам точно сега да го гледам, не съм в състояние да го понеса.
И тук времето е гадно, вчера валя цял ден, днес препръсква, ама е студено. Писна ми тоя студ. Но не е чак да замръзнат китките. Игликите са ми цъфнали, почват да цъфтят и теменужките, един жълт жасмин, а цяла зима си имам цъфнали латинки. Надявам се скоро да се расзеленят (така ли се пишеше newsm78) и гличините, че и да цъфнат.
Ние сме в ремонт, и у нас прилича на Багдад  #Cussing out. А и работниците нещо се мотаят....
Решихме да си идем в София от 25 април до 4 май, нали лятото няма да можем. Бобо е много щастлив, ние също.
Миленка, стискам, а кога ще кажеш за какво?

# 80
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Благодаря за стиснатите палци  Hug
Не е неЩо особено приятно... Утре Ще ми правят малка операция  Rolling Eyes Надявам се вси4ко да е наред..

# 81
  • Мнения: 3 425
Мкдирок, мислено сме с теб  Praynig чакаме новинки  Hug

Филмчето е противопоказано за бремита....моля Фнимавайте  Peace

# 82
  • Мнения: 1 100
Миликс4е, току Що изгледах филма...ниЩо не съм в състояние ве4е да пиШа...никога не съм се срамувала, 4е съм българка... досега...
Отивам да прегледам форумските инициативи в тази връзка.



.................................



Макдирок4е, стискам и аз палци, леко и спокойно утре  Hug

# 83
  • Мнения: 764
Mиленка,стискаме палци всякакви. Peace
Аз още преди реших да не гледам този филм,и преди и сега си представям картинката достата4но ясно от коментарите,предполагам действителността е много по жестока Confused
Тук само вали но ина4е е към 10-12 градуса.И аз се надявам да са добре китките ми,по скоро посевите.Ленката,искрено ти съ4увствам и разбирам.Няма да си признавам колко пари похар4их за цветя и семена,само ще кажа,4е пристигна един голям кашон от Баккер Rolling Eyes EmbarassedПосле пари за сандъ4ета,пръст.....Мъжо вдигна ръце.Като покара вси4ко ще снимам.Имам покълнали 2 семена Кобея и 1 Гли4ине.Колко струва пръстта при вас Ленка?Аз тук взимам 20 литра за 1.19 от Тодис.

# 84
  • Мнения: 359
Макдирок имаш 6 стиснати палци,2 от мен и 4 от кучето ми.Надявам се операцията наистина да е малка и всичко приключи добре и бързо.
Филма тенденциозно няма да го гледам.Баща ми, по натура суров човек,плакал с дни ....от безсилие.Плюя на хората от тази държава,който докараха на такъв хал други човешки същества.Някъде бях чела,че нигерийците са най безмилостния народ.Не знам дали българите са били обект на тази статистика,но определено биха заели, подобаващо едно от първите места.Естествено не всички(познавам хора който работят точно по този случай,влагайки и огромна доза хуманност)но за една много голяма част то народа ни ,понятието милост и състрадание е неразбираемо.

Дефакто,тези са получавали заплати ,платени им от бг.данъкоплатец,за да малтретират горките деца.Простете за полицейската логика,но така излиза на практика.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 16:22 от ov4eva

# 85
  • Мнения: 1 100
Дами, за Коледа ниЩо не направихме заедно, от гледна то4ка на благотворителните ни намерения...Имам предвид заедно Отказвам да приема, 4е не можем да реализираме съдружна дарителна инициатива.


Аз и Кала сме в бг (може би) по едно съЩо време. Ани ти докога си в София с Андреа? Тцугуми?  Мисълта ми е: имаме около 2 месеца да съберем средства и евентуално няколко от нас да ги предат в София на отговорен представител (говоря малко наизуст, проЩавайте, оЩе не съм се информирала конкретно).

Моята идея е да  препратим линковете (с горепосо4ения ужасяваЩ филм) на група приятели тук, ( и в бг), които евентуално биха отклинкнали на наШия зов за помоЩ. Резлутатът мисля е неминуем, след като станат свидетели на о4евидната жестокост и крайна степен на мизерия...

Това би направило възможно събирането на по зна4ителна сума, която да насо4им в желаната посока...

Търпя поправки и подобрения.

Моля, тези, които не са бременни, да погледнат линковете на Миликс, нека не обръЩаме и ние гръб на жестоката действителност Peace

# 86
  • Мнения: 6 167
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230750.0;topicseen

Ето това е темата, която вече много месеци обединява хората по темата "Могилино".
Има много развитие , препоръчвам ви я.
Аз също преди месеци съм пускала и тук петицията с молба да я подпишете, както и линк от филма.
"Могилино" си има и подфорум , който не знам дали все още е активен, както и блог, където може да се чете, в "Капитал" редовно има материали, а и има и серия предавания по телевизията ( Великолепната шесторка), които събират пари за Могилино.  Това само като кратко инфо-, идеята на dune  e чудесна.
Но на който се интересува все пак от развитието нека прочете темата.

# 87
  • Мнения: 6 167
Миленски, и аз ще стискам!!! Всичко да е наред и скоро да е забравено!

# 88
  • Мнения: 359
Дуне ,съгласна съм с теб.Ще изпратя линк на познати и приятели.Имам възможност да ме свържат с организации от всякакъв вид и тип(в Кампания),лично да им покажа филминото.И какво?Хората ще ме питат-кажи какво искаш,каква ти е идеята.Аз каква да им кажа-сега вижте филмчето,а пък аз тези дни ще намина да се разберем.Идеята ми е,че трябва да се състави някакъв план с ясна крайна цел,по който да се процедира.

# 89
  • Мнения: 1 100
Мерси Ленка, за линка към темата.
Аз тъкмо сега 4ета по обстойно.


Ина4е петицията отдавна съм я подписала, благодарение на твоя линк.
От филма бях гледала откъси....

Общи условия

Активация на акаунт