Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Имам болки от самото начало и вече съм в 6 м и имам дори и малко разкритие. Пия магнерич и искам да питам има ли опасност от предозиране, колко време се пие. Болките понякога са непоносими и се притеснявам и постоянно съм в стрес, казват че някой бременни са така до самото раждане, а от преди няколко седмици имам и ужасни болки в таза и от там  в краката и не мога да спя по цяла нощ и се събуждам кълбо от нерви. Ако има някой с подобна съдма нека ми пише и да сподели.
Цитирай
Забравих и още нещо което ме тревожи, усещам напрежение във влагалището и ануса и дори като сядам усещам нещо като натиск. Като постоя седнала известно време и ме заболява дупето.
Цитирай

На небето

Може би е най добре да питаш някое компетентно лице, лекър или ако не ти се ходи питай тук: www.bzk.bg
Цитирай

Имах болки от 6тия месец
изписаха ми МагнеВ6 3х2.

За странични ефекти - не знам. Казвали са ми, че магнезий пиели възрастните за по-добро оросяване на мозъка.

Не знам дали има връзка, но детето е изключително умно, с много добра концентрация (докато не свърши работата си докрай, не се отказва и не губи интерес), и много добра координация.

Ако дозата ти е същата - не се притеснявай

Болките в таза може да са от разширявенето. А болки в бедрата и ти долу в корема имах и аз. От време на време ми изтръпваше ту единия, ту другия крак. Отдавах го на притискането на бебето.
Цитирай

София / Пловдив

Цитат на: Tinka79
Може би е най добре да питаш някое компетентно лице, лекър или ако не ти се ходи питай тук: www.bzk.bg

Какво значи "ако не й се ходи"? Най - малкото, не е нормално да има разкритие в 6-я месец.

Бейби - бой, каквото и да те тревожи, най - добре го обсъди с гинеколога си, а ако му нямаш доверие - смени го! И не се успокоявай, ако някоя от нас ти каже "нормални са такива болки". Това го преценява лекарят! Също той изписва какви лекарства да взимаш и по колко.
  Аз пих Магнерот в продължение на 4 месеца, не се е получило предозиране.
  Успех!  newsm30
Цитирай

Sofia

Магнерич или Магне В6 се пие до 35г.с.Поне на мен така ми казаха и приз двете бременности.
Цитирай

Цитат на: Mama Bubu
Магнерич или Магне В6 се пие до 35г.с.Поне на мен така ми казаха и приз двете бременности.

На мен пък ми се караха като не го пия защото било "да се храни по-добре бебето" а не за болки, т.е. подобрява оросяването на плацентата. От друга стра пък като се замисля, прекалено доброто оросяване може да доведе до кръвоизлив при раждането, ама пък иначе - до лошо насищане с кислород. Ма пък не съм лекар. Кръвоизлив нямах, даже кървих изключително малко - само 1/2 час след раждането и бях готова за слизане.
Цитирай

на върха

И аз съм с болки от самото начало. Пия но- шпа и магнерич. В момента магнерича ми е 3Х1, но като бях в болница и ми спряха системите беше 3Х2. Разкритието не хубаво нещо и слава богу аз все още до там не съм се докарала. С предишната бременност, обаче, бях с разкритие от средата на 6-ти месец и дофторите само се молеха да добутам до 32 г.с. Родих си точно на термина, та даже се наложи да ми попомогнат малко, за да достигна пълно разкритие Very Happy
Това е моят опит, обаче ти си се консултирай с лекари и гледай да те наблюдават непрекъснато!
Цитирай

в края на града

Ако са контракции е хубаво освен магнезиевия препарат да се съчетае и с нош па или папаверин. Значи аз бях така от началото до края на бременността, но си износих бебето. Магнерич(Магнерот или Магне В6) съм пила  три пъти по 2, нош-па по същия начин.
Щом имаш разкритие, само лекарствата няма да помогнат, лягаш и така до края. Лежане, спокойствие (избягвай нервите и напрежението, защото от тях също се получават контракции). Зареди се с книжки, ТВ, музика и само лежане. Избягвай не само да ходиш, но и да седиш. При мен от 6м. се засилиха контракциите и съвсем се застопорих на леглото, не можех и да седя, защото започваха болки. Също имах постоянни болки в кръста плюс схванат крак, сега като го пиша, направо ми става смешно в какво трагично положение съм била, ама всичко се збравя  Wink .
Значи за спането, подлагах си тънка и мека възглавница под дупето, корема или краката ( в зависимост къде ме стягаше и натискаше) и някак си успявах да спя по-спокойно. Спях с краката по-нависоко, защото пък и бебо се смъкваше надолу в корема, риташе и натискаше и болеше още повече, мъжът ми повдигна леглото от задните крака и така беше малко по-добре. Само за това се сещам в момента, сигурно е имало и други "тънкости".
Съчувствам ти, стискай зъби още 3 месеца и задължитерно се консултирай с гинеколога си, ако не престанат контракциите, има и други медикаменти, които също помагат.
Колкото до магнезиевия препарат, моят гинеколог ми каза да го пия до началото на 9мес., но понеже раждах с планирано секцио и от контракциите имаше голяма вероятност да не го дочакам си пих магнезия почти до датата на секциото.
Цитирай

гр.Пловдив

Да ужасно е... Аз прокървих в 9 г.с и от тогава пих 3м. магнезий и но шпо  и лежане . После се почуствах добре, за около 1-2м. и преди великденпак се почна... пия магне В6 и но шпа.Лежах 10 дни  и сега пак съм добре и взех да ги намалявам. Като казвам добре имам в предвид , че мога да изляза за малко навън. Това ми е втора бременноста, няма нищо общо с първата. Аз имам леко спадане след първото раждане и особенно сега, тази тежест отдолу се засили, имам 60% изгладена шийка, без разкритие. Абе гадост, но няма как ще си траем.
Цитирай
БЛагодаря на всички. Явно така ще си карам до края, лекарката казва че няма нищо страшно за сега, ходя си на работа разхождам се и ще търпя. А  само за лежане не може и да става дума тъй като след 1 ч умирам от болки в таза и от там в целите крака, тренирам безсъние от сега. Молете се да устискам поне още 2 м.
Цитирай

Бургас

Аз пия магнерот.Не зная същото ли е като магнерича.В листовката пище,че е точно за такива състояния.В интерес на истината обаче,вече втора вечер посред нощ ми се схваща крака като се събуда за тоалетна,а преди това не ми се е случвало.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.