Какво да направя, за да се изака?

  • 25 551
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Кубрат е на 2 месеца, изключително и само на кърма, но от два дни не е акал, а явно има нужда, защото го боли коремчето, свива се, напъва се, а не може да се изходи. Вече пробвах гимнастика и масажи на коремчето (което не е твърдо). Последния път, когато се изака всичко беше нормално, даже ми се струва, че акито беше по-рядко от обикновено.
Моля ви, помогнете със съвет!

# 1
Пробвай в термометарче в дупето, може да стане

# 2
  • София
  • Мнения: 38 199
Термометъра в дупето! Аз току-що се опитах да измеря температурата на мойта хубавица и тя наака термометъра  Embarassed  Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 5 228
И аз не виждам друг начин, освен с термометър - малко ти е бебчето.

# 4
  • Мнения: 3 777
Аз поне мразя издевателства с термометър.
Изядох доста добро количество мюсли с мляко. Резултата не закъсня. Оааака се до уши просто - но аз бях щастлива. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 113
Забравих да кажа, че пробвах и с термометъра!

# 6
  • Мнения: 113
В интерес на истината - не аз, а свекърва ми се справи с термометъра. Аз не мога да правя такива неща. На първото ми дете въобще не съм слагала термометър в дупето, а на Кубрат май това ще му бъде първи и последен път - направо настръхвам при мисълта, ама зорът какво ли не прави - поверих го на свекърва ми, а аз се изнесох от стаята. Ох, дано да помогне поне, че ми е много мъчно като го гледам такъв неспокоен и напъващ се!

# 7
  • Мнения: 1 502
При нас веднага проработи със сапунче, леко го заостряш като свещичка и му го пъхаш в дупето. Аз не можах да го направя, но мъжа ми се справи, докато го извади и потече, не вярвах на очите си.

# 8
  • Мнения: 202
От това, което си описала, според мен бебчо няма проблеми с изхождането-т.е. няма запек. Повече ми прилича на колики. При нас също имаше такъв период. Ради беше само на кърма и акаше всеки ден, но някъде към 3 месец три последователни дни не беше пълнил памперса. Притесних се, защото свиваше крачета и плачеше, напъвайки се. Помислих, че е получил запек, но как като е само на кърма??!. Порових се доста в библиотеката и изчетох всички възможни книги , които имах под ръка и разбрах, че това състояние е нормално. Не предприех никакви действия с термометри и други ненужни процедури / за ужас на бабите/ и  на следващия ден Ради се изходи напълно нормално и консистенция както обикновенно. Така, че съвета ми е не бързай да си тормозиш детето. Така смятам аз! Да кажат все пак и други мами, но според мен няма за какво да се тревожиш.

# 9
  • Мнения: 1 072
Два дни нищо не са! Защо се притесняваш? Ако детето е само на кърмя няма проблеми и по-дълго да не ака. Руби редува периодите акане всеки ден с периоди - акане 1 път на  дни до акане 1 път на 1 седмица и не забелязвам да се чувства неразположен. Притеснявам се само когато не е само на кърма. Сега нали работя вече и в някои дни не успявам да изцедя за другия ден достатъчно мляко за 2 яденета и майка ми допълва със сухо, в такъв случай ми казаха от консултацията, че максимум 3 дни може да не ака. Но само на кърма нямаш проблем!

# 10
  • Мнения: 2 784
Ние сме само на кърма и акаме3 пъти на ден.Но на вашата възраст и на нас ни се беше случвало да не акаме по 48 часа,след което страх не страх,аз намазвах термометърчето-и в дупето.Неприятно е,съгласна съм,затова го правех само когато виждах,че детето се мъчи.Ако пиете още противоколикови капки или чайчета,това също може да го запича.Яж повече мюсли,сини сливи,сушени кайсии,супички и ястия със сос,пълнозърнест хляб.Ние така се оправихме Laughing Иначе докторката ни даваше някакви хомеопатични гранулки,които не вършеха работа и Дуфалак-1 пакетче на 48 часа,но не съм го давала,много страшно ми се стори да и давам разхлабващо за възрастни отсега.

# 11
  • Мнения: 113
Момичета, Кубрат се изака - вярно, че количеството беше малко, но беше с нормална консистенция. Бях спряла обаче капките против колики, които му давах (Sab simplex). Благодаря на всички за мненията - успокоихте ме и ми дадохте добри съвети. Благодаря ви! Целувки от мен и Кубрат!

# 12
  • Мнения: 3 379
Радвам се, че вече си спокойна! Само да ти кажа, че това не е запек и не изисква никаква външна намеса (термометър, дефламол и т.н.). Съвсем нормално е за бебе на кърма да не ака по 7 до 10 дни дори. Моят син беше така около 1-1.5 месеца и не е имал проблеми (също пръцкаше и миришеше  Embarassed , но това не е проблем), след което всичко се нормализира.

# 13
  • Мнения: 113
Мила, 7-10 дни не са ли много? Rolling Eyes
Не го ли болеше коремчето през това време или да се е чувствало неразположено?

# 14
  • Мнения: 292
Аз имах големи проблеми с изакването на каката ни и да ви кажа едно ни действаше ,а то е листенце от цветето/ уфффф незнам как е точно Ендрише или Индрише/ та с неговата дръжчица леко в дупето, за секунди направо и резултата е на лице!

Общи условия

Активация на акаунт