Отговори
  • Мнения: 18
Моля за бърз отговор. Може ли да се замести водата със захар за жълтеницата с чай на хип с копър и анасон? Питам за една приятелка , която бебчето и е на 5 дена.

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 21:51 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
1.Водата със захар изобщо не помага за жълтеницата.Това са бабешки легенди.Ако ще дава вода,трябва да е чиста.
2.Няма проблем да дава чая на Хип,стига бебето да го харесва.Моята се потрисаше от него.

# 2
  • Мнения: 18
Знам, че чаят помага при колики, но помага ли при жълтеница? Само от чиста вода ще мине ли?

# 3
  • Мнения: X
Да, водата със захар не само, че не помага, а понякога може да навреди, тъй като бебето пие вода, корема му е пълен, не се храни достатъчно и не се изхожда често, с което се забавя изхвърлянето на разградените червени кръвни телца.
Чайче от копър може да дава, за да облекчи донякъде коликите.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 693
Само чай от копър,да за да облекчи колики но вода с захар не! Naughty

# 5
  • Мнения: 745
Ако е на кърма никакви други течности не са необходими,особено пък подсладена вода! Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Може ли да се замести водата със захар за жълтеницата с чай на хип с копър и анасон?

Не, не може. Защото нито вода със захар, нито какъвто и да било чай се препоръчват, с или без анасон. Новорденото и малко бебче се нуждае само и единствено от кърма или адаптирано мляко!
За жълтеницата - кърмене, кърмене и кърмене и много оставяне на бебето на слънце, светлина и въздух  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 413
В родилния дом изкарахме жълтеница, която продължи почти около 15 дни, беше жълт като лимон, единственното, което ме съветваха акушерките тук  беше да го кърмя на всеки час, ако не иска да му давам  чай или преварена вода /чая беше от Камилиен и Фенхелн/. За да мине бързо жълтеницата трябва да се пият много течности

# 8
  • Мнения: 1 896
Моят син също изкара по-продължителна жълтеница.В неонантологията, където останахме до изписването ни му даваха глюкоза.
А за коликите най-добрия лечител е времето.

# 9
  • Мнения: 6 029
Това е физиологична жълтеница, спокойно. Най-добре да кърми колкото се може повече, ще се оправи бебето. Вода със захар/чай не е необходима!
И да добавя, че билирубинът, който е причинителя на жълтеницата, се изхвърля с изпражненията, а не с урината. Така че даването на течности допълнително НЕ помага.

Ето тук полезна статия.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Това е физиологична жълтеница, спокойно.......

Не съм давала вода със захар. А няма и нужда. Не помага! Чая на ХИПП с копър е за колики, не смятам, че физиологична жълтеница би се повлияла от него  newsm78

# 11
  • Мнения: 18
Това е физиологична жълтеница, спокойно. Най-добре да кърми колкото се може повече, ще се оправи бебето. Вода със захар/чай не е необходима!
И да добавя, че билирубинът, който е причинителя на жълтеницата, се изхвърля с изпражненията, а не с урината. Така че даването на течности допълнително НЕ помага.

Ето тук полезна статия.
                                                                                                                                                    Благодаря за полезната статия,както и на всички които писаха. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 267
Здравйте, мами...Искам да попитам, след като съм давала на бебчо в началото чай от копър, може ли да се каже, че вече съм въвела копъра или да го въвеждам постепенно като нова храна newsm78

# 13
  • Мнения: 6 029
Не, не си въвела копър разбира се:)
Не знам колко е голямо бебето, но може по мъничко зелени подправки да се слагат в домашно приготвените пюрета.

# 14
  • Мнения: 27 524
Искам да попитам, след като съм давала на бебчо в началото чай от копър, може ли да се каже, че вече съм въвела копъра или да го въвеждам постепенно като нова храна newsm78

Да, въвела си го  Peace

Общи условия

Активация на акаунт