Каши в бурканчета?

  • 1 965
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Добре е някой като дава съвети какво съдържа даден продукт, да е добре запознат с него и да владее езика, на който са написани етикетите за да не се заблуждават майките с неверни становища.  Peace

Така е, права си.  Peace Явно в Германия имат други становища за глутена.  Thinking
Аз в 4-5 различни държави не съм виждала да се предлага каквото и да било с глутен преди 6-ти месец.

# 16
  • Мнения: 413
Еми като е добре да се владее езика, защо се изказвате за германските бурканчетата на Хипп без да знаете немски  Wink
Всеки сам си решава, кога да въведе глутена Peace

Мопси - и аз това бурканче снимах, ама хората не разбират чужди езици

# 17
  • Мнения: 1 132
И аз това се чудя   Laughing

# 18
  • Мнения: 1 089
Имаше някакава ПОГРЕШНО ОТПЕЧАТАНА ПАРТИДА от кашите. Съдържа глутен, не го давай засега.

# 19
  • Мнения: 413
Както е писала Мопси, само една от този вид каши няма глутен и ти решаваш кога да я дадеш на детето си.
Но преди време една комшийка ми разказа, че навремето е нямало биберони-залъгалки и са правели от хляб и захар, завити в нещо като марля, та ако бебето плаче са му давали това. Така че, навремето никой не е знаел за глутен, за късно даване на кис.мляко...и пак са си отгледали здрави деца.
  Моя син от 5-я месец яде тази каша, сега ръба коричка хляб и си чеши венците....

# 20
  • Мнения: 638
Eто линка с оригиналния етикет на пюрето,от сайта на Хип е:
http://www.hipp.de/fileadmin/_bilder/produktbilder_PDFs/5510%20V4%2005.05.pdf
По нагоре моми4ета са написали,пиша и аз  glutenhaltig означава 4е е с глутен!
Майката преценява кога да дава глутен в зависимост от детето!Фирмите предлагат,а ние се съобразяваме с малкото 4ове4е в зависимост от режима му на хранене и здравословното му състояние.Според мен!
Лично аз каши дадох след 6-я.Глутен също.
Глутен е препоръчително да се дава след 6-я месец.Препоръчително не значи задължително!

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 15:05 от Sesiliq

Общи условия

Активация на акаунт