Отговори
  • Мнения: 7 430
Интерисувам се от фирми, които монтират слънчеви батерии
Трябва ми за отопление на водата през лятото Peace

Тук в Сливен цените варират от 900 до 1800лв. за 1 батерия Tired
Тази разлика в цената ме накара да попитам и вас - колко ви излезе монтажа на всичко - материали, труд, колектор...

Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 950
  Веднага съм на линия за това  Peace  щото и ние ходим и търсим даже правихме цели оферти с някои от по-големите фирми тук.  Wink
Ще снимам нашите оферти и ще ти ги пусна тук а и да ти кажа честно наистина е много тази цена която има при вас  newsm78  поне така ми се вижда .
Ние правихме при ЕРАТО , ЕКОТЕРМ И ЕКОТЕРМАЛ   Wink 
Зависи и вие само за лятото ли искате да имате топла вода или целогодишно .Аз даже исках да правим и за отопление или поне за частично подпомагане на съдомиялна и пералня ама доста пари идва.  ooooh!

# 2
  • Мнения: 7 430
Ще ти бъда много благодарна   bouquet а ако се наложи, ще идваме до там да поръчваме Wink
На мен както писах вече ми трябва само за през лятото Peace

# 3
  • Мнения: 950
Ми доколкото си спомням обикновеният панел /само за лятото/ е около 500 лв /а може и по-евтин/ а селективният към 620 лв.  На офертите които ти сложих цените са за селективен колектор ,с вътрешен бойлер /с външен май е по-евтино/  и имаме тръби които се спускат 2 етажа под покрива което си е пак пара доста ..
Има телефоните и  на двете фирми /на офертите/ ако решите обадете се да ви дадат по-точна информация .
Бих проверила и аз ,но ако после не сте доволни да не ме търсите да ме  bash    Laughing  /майтапя се/  Wink
Нека ако ви правят оферта да ви кажат и за вътрешен и за външен какви са предимствата /за лятото/  Peace




п.п. имат и сайтове
http://erato.bg/
http://ekotermbg.com/contactus.php

Не се притеснявайте да питате нещо или ако идвате насам и ви потрябвам Wink  ще помогна каквото мога

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 16:09 от sisa g

# 4
  • Мнения: 7 430
Благодаря ти СисКА Hug
Ще разгледам сайта  Peace

..моята зълва имат целогодишен, но през зимата никаква работа не върши като няма слънце Confused

# 5
  • Мнения: 950
Ми Дидка и аз съм все още в чуденка щото като видях тази зима колко малко слънце имаше  Thinking и ми дойде и тази мисъл. И като ходихме миналата седмица пак да проучваме в Екотерм и питах за разликата в панелите и при облачното време. Казаха ,че тези селективните хващат и само от светлината ,"НО" неможе да направи хубаво загряване на водата а само 30-40 % а останалото да се дозагрява ./което не ми се вижда малко ама още ще помислим/
А зълва ти имат значи селективен и от кога е защото миналата зима си беше слънчево в сравнение с тази и дали
има разлика  а и дали са били доволни  newsm78  ще се радвам да чуя някакви отзиви щото няма познати с такива клетки които да са изпробвали вече.
  bouquet

п.п. сетих се че ако ви искат много пари за монтиране за това че сте далеч може би има и вариант да си вземете по-евтино материалите от тук а да ползвате монтажист от вашият град  Thinking  наш познат даже сам си го монтира ,защото дерат кожите с тея монтажи

# 6
  • Мнения: 7 430

А зълва ти имат значи селективен и от кога е защото миналата зима си беше слънчево в сравнение с тази и дали
има разлика  а и дали са били доволни  newsm78  ще се радвам да чуя някакви отзиви щото няма познати с такива клетки които да са изпробвали вече.
  bouquet

....пари за монтиране ....

Да, имат два селективни и въпреки, че бе хубаво времето, загряваха дотолкова, доколкото беше марна водата и даже и за миене на чинии не ставаше Peace Просто не стопляше - даже от септември започнаха да палят локалното, че да топлят водата.
Доволни са много, но лятото, когато водата се затопля до 90С Wink

За монтирането - искат ни 300лв. за един панел...и то съседа уж да дадем по-малко Crazy


# 7
  • Мнения: 950
Дидка   мерси много за информацията ще си помислим много сериозно  Thinking 

А за монтажа който е предложил съседът ви май е добре newsm78 предвид като видях монтажа и на фирмите/долу/

Тук даже имат някакви складове за колектори и т.н. ,но не сме ходили още да видим цените .
И да гледате какви са колекторите като производство,гаранцията .Например немските колектори на Ерато са волф и са с 10/15 год/  е малко по-скъп е ,но си заслужава. А тези на Екотерм са български и имат само 5 год   гаранция.
Малко се разприказвах  Mr. Green  Whistling 
Лек ден  Hug
 

# 8
  • Мнения: 555
И мен ме вълнува тази тема - записвам се  Hug

# 9
  • Мнения: 1 058
И ние сме в процес на търсене на слънчеви батерии. Веднъж питах в Ерато информативно как загряват през зимата и ма казаха, че колкото и да грее слънцето не могат да загреят като хората. Трябва допълнително загряване.

# 10
  • Мнения: 1 081
И аз искам слънчеви батерии...Ама ние още  къщата не сме построили....Но да питам-има ли вариант да са вградени в покрива?Или не е разумна идея според вас? И трябва ли да се заложи в проектирането на ВиК и ел. частта?

# 11
  • Мнения: 950
desiteam  аз това което знам от досегашното ми информиране е добре когато се направи покривът и да се спуснат тръбите до където ще ви трябва. Wink /за да няма къртене много и усложняване/ иначе така като гледам и на по-стари къщи пак си прекарват и може би не е толкова фатално Thinking
Относно ВиК знам ,че ако няма сложено те и това могат да сложат ,но според мен е по-добре който ще прави ВиК на цялата къща да се допитате и до него  Wink
Аз исках да си включа пералнята и съдомиялната да включа към клетките  ,но трябвало да са по специални самите уреди за да могат да се превключат . При мен това не може да стане ,но ако някой иска да го направи нека пита и дано го направят щото май досега /поне където питах не бяха правили /

Ради  и на нас така ни казват навсякъде където съм питала/поне не лъжат/ ,но тъй като нямат голяма разлика в парите /самите клетки/ и мъжа твърд и упорит да слагаме такива .


п.п.А знаете ли че миналата година в Китай направиха вече и клетки за отопление чрез слънцето и светлината ама докато дойде до България и кой знае на какви цени ще издумкат  Thinking

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 15:42 от sisa g

# 12
  • Мнения: 1 215
А някоя от вас монтирала ли си е вече такива колектори? Защото много ми се иска да чуя мнение на някой, който вече ги използва

# 13
  • Мнения: 120
Ето тук има доста изписано по този въпрос.Дано да ви е в полза http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=5180

# 14
  • Мнения: 7 430
Ето тук има доста изписано по този въпрос.Дано да ви е в полза http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=5180

Много точно написано...като и аз вече споменах, ако се сложат това е да се топли водата за през лятото Peace
ние в къщи сме доста народ и постоянно на някой му трябва топла вода...мисля, че ще се струва инвестицията.

Сестра ми скоро ходиха до Гърция и каза, че там на почти всяка къща си имат колектори и то най-вече за топла вода Peace
Надявам се скоро и ние да сложим и ще споделя Wink

Общи условия

Активация на акаунт