Нормално ли е гърдите да болят при слизане на млякото?

  • 2 036
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Нормално ли е гърдите да болят при слизане на млякото? Rolling Eyes Аз имам чувство, че постоянно ги усещам, а когато има "прилив" направо умирам Shocked Сега доктора ми е дал окситоцин ампули - по 2 капки в носа 20 мин. преди кърмене. Чудя се дали да го правя сега в 10 часа при положение, че запушването май сега го няма, само жестоко ме боли зърното и около него по време и след кърмене????

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Нормално е. Някои майки имат т.нар. forceful let-down reflex, т.е. когато млякото слиза, то е много бързо и причинява болка. Минава с времето, не се бой. Потърпи още малко, нещата ще се нормализират.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
А и преди ли те болеше или само откакто вземаш окситоцина?Защото както контракциите на матката се засилват и стават по-болезнени от него, така и рефлексът на потичане на млякото се влияе и от силния приток може да имаш болки.Иначе аз нямам...само ме пощипват зърната и гърдите ми се втвърдяват за кратко.

# 3
  • Мнения: 397
Аз окситоцина ще го взимам сега за първи път Confused
Предписаха ми го при запушване на каналите....
Дали боли повече от него някои взимал ли е окситоцин????

# 4
  • Мнения: 1 502
Цитат на: radda
Сега доктора ми е дал окситоцин ампули - по 2 капки в носа 20 мин. преди кърмене.


Божее, на мен ми дадоха когато бях в болницата на системи за мастита един спрей за носа, за да не ме боляло като кърмя, пръсках преди кърмене. И сега като прочетох, че този окситоцин се слагал в носа, проверих какво е моето СЪЩОТО  #Shocked, ако знаех че е за запушени канали щях да го ползвам тия дни, ама че съм Banghead. Ама и те ако ми бяха казали за какво е щях да знам, загубени исландци! #Cussing out

Мерси за прозрението, вече ще знам!

# 5
  • Мнения: 6 243
Малее, вярно ли ви го изписаха през носа тоя окситоцин. На мен са ми го били у дупарата, а се е случвало като няма кой да го сложи, и да го пия. ..

Но за през носа съм чела едно нещо, айде вие кажете верно ли е (то сигурно сега не ви е до това, ама аз изгарям от любопитство). Юлиян Караджов, (със специалност биохимия на мозъка, специалист по наркотиците, малко глупости пише, ама нейсе) в "Наркотиците - почти всичко за тях" пише, че окситоцин, приложен назално като спрей, повишавал либидото при жените. (и понижавал капацитета за запомняне). Случайно да сте забелязали такова нещо Flutter Уточнявам - само при жените. На мъже не действа. Вярно ли е?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Сладка хапка, жените с какви проблеми се борят, на теб пак секс ти е в главата  hahaha

# 7
  • Мнения: 1 214
Цитат на: radda
Нормално ли е гърдите да болят при слизане на млякото? Rolling Eyes Аз имам чувство, че постоянно ги усещам, а когато има "прилив" направо умирам Shocked Сега доктора ми е дал окситоцин ампули - по 2 капки в носа 20 мин. преди кърмене. Чудя се дали да го правя сега в 10 часа при положение, че запушването май сега го няма, само жестоко ме боли зърното и около него по време и след кърмене????

 

Нормално е,а мен ме боля доста време 3-4 месеца.Усещането е наистина страшно неприятно,все едно ,че ти ги стягат много силно.
браво на доктора!Друг би ти казал:Ами така е,изцеждай,слагай топло и т.н.т.
Акситоцинът е хормон,който отваря каналите и така съдейства за лесното потичане на млякото,абсолютно безвреден.Слагай си го,че иначе мъкииии.
На мен при запушени канали и вече с мастит ми го предписаха-3 дни по 1 ампула.също като  при sladka  hapka
Мен ако питаш слагай си го докато усещаш някаква болка при кърмене.Щом има болка и възпаление е на лице.Поне при мен така беше.

# 8
  • Мнения: 397
Докито е много печен, разчитам на него Simple Smile А това за либидото вярно ли е? Щото мене ме е страх още да правя каквото и да било преди да сложа спирала - от презервативите имам алергия Mr. Green Едва удържам мъжо вече.... #Milti

# 9
  • Мнения: 4 242
И мен ме боли всеки пътпри слизане, докато Ива суче другата гърда боде, настръхва и даже боли. Забелязвала съм дори че докато кърмя зърното на свободната гърда побелява. Thinking Понякога докато спи или сме навън усещам кога и е време за ядене, след 5-10моин тя се буди или си поисква Laughing  Мъжа ми е възхитен от тази ми способност и понякога ме гледа като извънземно #Silly

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз и досега си го усещам,но вече не е толкова силно чувството като в началото и почти никога не потича мляко.
Иначе и при мен е същото като при Мери - особено нощем се будя минута-две преди дребното да се разшава и да поиска да суче,а и през деня често млякото тръгва и след малко беба се обажда Grinning Вече дотам съм свикнала,че като усетя тръгването,направо я питам гладна ли е - и много учудено ме гледат който е около мен Grinning

# 11
  • Мнения: 385
Моето наблюдение. При мен слизането на млякото стана болезнено, когато ми се възстанови менструацията. Винаги  една седмица преди менструация, слизането става болезнено и е така докато минат 1-2 дена от началото на менструацията. И тъй като при възстановяването на менструацията ми се върнаха ред проблеми, се обърнах към хомеопата си. И сега лекуваме нещата.

Цитат
Акситоцинът е хормон,който отваря каналите и така съдейства за лесното потичане на млякото,абсолютно безвреден.Слагай си го,че иначе мъкииии.


Това абсолютно не е вярно. Хормоналните средства (противозачатъчни и всякакви други изкуствени хормони) са много вредни. Те създават блокажи на имунната система. Дори и един прием е достатъчен да имаш проблеми цял живот. Пример, след като бях пила противозачатъчни, започнах да имам предменструален синдром, да ям сладко в неусвест преди менструация. А и в един момент започнах да скърцам със зъби презн нощта. Та хормоните не са шега работа. Даже не разреших да ме слагат на система в болницата точно защото 4г. се бях лекувала с кл. хомеопатия, за да си сложа организма в ред, а те да вземат пак да ме объркат.

# 12
  • Мнения: 397
Това не е задължително, вичко е до организъм Sign Exclamation Аз 5 години вземах противозачатъчни таблетки(с почивки разбира се), минала съм през почти цялата гама от хапчета, защото не всички ми понасяха и не съм имала проблеми. Даже забременях на 2-рия месец след като ги спрях. Менструацията минаваше супер безболезнено докато ги пиех, а в момента щом ги спрях нещата си бяха като преди - аз много силно усещам овулацията - яйчниците ми се подуват и леко наболват.... Confused

# 13
  • Мнения: 3 161
Цитат на: sladka hapka
На мен са ми го били у дупарата, а се е случвало като няма кой да го сложи, и да го пия. ..

Е това ми достави дневната порция смях - благодаря!  #Milti   #Onfire   #Milti

Общи условия

Активация на акаунт