Майките, избрали да останат вкъщи

  • 29 682
  • 434
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 822
Много се радвам, че все повече майки се записват в тази тема  Hug !
Честно да ви кажа, мислих си, че сме на изчезване, но явно съм сбъркала  Peace

# 61
  • Мнения: 256
Да раменим малко опит в "прекарване на времето в къщи".
Как занимавате дацата,когато са в къщи и когато не могат да излизат навън(времето е лошо или са болни).

# 62
  • Мнения: 142
И аз съм за тук. Писах и в предишната тема, но там стана страшно...  Wink И аз благодаря на Радостина за темата  Simple Smile Имаме един син почти на 6 години и от 6 години съм си в къщи. Причините са много, най-вече това, че си гледаме детето съвсем сами. Първата ми специалност е филология, втората - библиотекар-информатор. Имам доста години стаж, в най-разнообразни места. Работила съм и за държавата, и в частни фирми, и за себе си. Но най-щастлива съм сега, с двете си любими момчета. Знам, че имат нужда от мен и сега, когато малкия ще е ученик, ще има още повече. Както Радостина, и аз смятам, че знам и мога достатъчно за да го предам на сина си. Мисля, че насъбрания през годините опит вече ще ми служи точно за това. Съчетанието на добро учебно заведение и родител, който винаги може да обясни и помогне, е най-доброто, според мен. Независимо от това, дали родителят работи или не. Занимаваме се с много и най-разнообразни неща и смятаме те да станат още повече  Simple Smile Имам пълната подкрепа в къщи, защото, освен, че е напълно осъзнат избор, при нас това го диктуват и обстоятелствата. И освен това, си спомням, че една от големите мечти на баща ми беше майка ми да си остане в къщи. И двамата вече ги няма до мен, но мечтата се осъществи в мое лице  Simple Smile. Радвам се на всички записали се тук и на това, че тонът значително и осезателно се промени  Grinning Ще следя темата с изключително удоволствие, знам, че ще ми е от полза!

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
При нас е лесно, защото са породени и цял живот са били заедно. От 1-2 години вече не ме търсят много за игра, защото всеки си има интереси, къде заедно, къде поотделно. Всички играем монополи, по двойки или поединично компютърни игри, табла, шах или просто си приказваме неангажиращо за нещо. Много обичаме да гледаме български филми. През седмицата така или иначе сме по график, а в събота и неделя я караме на свободен режим - който има работа (учене и т.н.) да си я върши, който няма работа да прави каквото иска, стига да не пречи на работещия.

# 64
  • Мнения: 142
Моят син ходи в подготвителна група. Когато се прибере /а то е към 17 ч./ най-вече рисуваме и четем. Гледаме филми. Интересите му се формираха постепенно и, за моя радост, са в областта на романтиката - пирати, рицари, индианци  Simple Smile Компютърните игри са на моменти и това ме радва за момента. Общо взето, основната част от спортните занимания и разходките остават за събота и неделя. Предполагам, това ще се промени когато тръгне на училище.  Много си приказваме, приятели сме. Мисля, че ще сподели с мен всичко станало през деня. Дори да не е веднага, в някакъв момент. Общо взето, и аз заедно с него се уча да "лавирам" в сложния им свят.

# 65
  • Мнения: 111
Да раменим малко опит в "прекарване на времето в къщи".
Как занимавате дацата,когато са в къщи и когато не могат да излизат навън(времето е лошо или са болни).
При моите деца разликата е 5 години(почти), и не винаги игрите са "лесни".Малкия пречи на кака си , тя се ядосва,че не може да свърши работата си и става "красиво". Като играем , той и аз се броим за един - тя сглобява , ние сглобяваме; тя хвърля зарчето - ние хвърляме... и така.Най-добре играят, когато пресъздават детски филмчета.Като са рицари или рейнджъри , определено нямат нужда от мен Grinning.
Притеснява ме сядането пред компютъра- и за дъщеря ми е рано,пък за малкия да не говорим.А и двамата го търсят...

# 66
  • Мнения: 872
Аз имам дъщеря на 4 г и половина, точно от толкова време  не работя. (Иначе и деня, в който родих бях на работа.)Дадох я на ясла, боледуваше доста. Бях се настроила да започвам работа, не стана .Много е гадно да се настроиш за нещо и да не стане. След това се настроих да тръгне на градина, аз да ходя на работа, пак болести и подобни, не тръгна на градина. Преживях го, не ми беше лесно.
Нямаме баби, които да ни помагат. Вече свикнах ,че се налага да си я гледам и да не ходя на работа. Даже ми и харесва на моменти, не скучаем, търсим си забавления ,размотаваме се. Свободното време си е голям лукс. Grinning Това може би ми е най-спокойния период от живота, наслаждавам му се. Не се знае след няколко месеца какво ще ми поднесе живота.
От няколко месеца ходи до обяд на забавачка, добре и се отразява , и на  мен също... Mr. Green

# 67
  • Мнения: 106
ей, девойки, вдъхновявате ме!  bouquet
евала на всички Simple Smile
гледам другите теми са предимно за проблеми с детските градини и училището, аз там няма какво да пиша, та много се радвам на вас Simple Smile

# 68
  • Мнения: 822
Да раменим малко опит в "прекарване на времето в къщи".
Как занимавате дацата,когато са в къщи и когато не могат да излизат навън(времето е лошо или са болни).

Моите дечица много обичат рисуването!Правим си домашни изложби!
Правим си и концерти - с изпълнения на смешни номера и измислени песнички.
Четем по много приказки, правим си театър, играем на криеница, гоненица...ей такива работи. Но компютърът за сега е на мода, което не ме радва особено. Синът ми, въпреки, че е малък играе много добре на детски игрички и ако го оставя може цял ден да стои на компютъра.
Каним си на гости приятелчета.
Но все пак с нетърпение очакваме пролетта - игрите и разходките навън са незаменими  Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Като каза думичката "концерт", сетих се за една песен от буйната младост.

А спомняте ли си, госпожо? Laughing

http://www.vbox7.com/play:422f3a2f

# 70
  • Мнения: 804
Много се радвам, че все повече майки се записват в тази тема  Hug !
Честно да ви кажа, мислих си, че сме на изчезване, но явно съм сбъркала  Peace
Тъкмо напротив. Не сте на изчезване. Все повече млади жени оценяват, че си струва да пренебрегнеш кариера и амбиции, за да осъществиш по-трудния вариант. Да създадеш топлина и уют, да възпиташ добри хора...
Мина времето на майката героиня и ударничка многомашинничка, ключа на врата и студената закуска. Децата се нуждаят от вас и се радвам, че все повече млади жени го оценяват. Нашето беше безумие.

# 71
  • Мнения: 1 163
И аз съм тук.Две щерки във втори клас,у дома от почти 10г
 Peace

# 72
  • Мнения: 7 201
Да раменим малко опит в "прекарване на времето в къщи".
Как занимавате дацата,когато са в къщи и когато не могат да излизат навън(времето е лошо или са болни).
Когато не е на градина-много гледа ТВ Mr. Green,което не ми харесва особено--но така мога да посвърша нещо. bowuuА иначе също много обича да оцветява книжки,да изрязва и да лепи негови си неща,да реди пъзели и да играе с конструктора. FlutterПрез повечето време сам се занимава-нали е вече голям(почти 5- годишен)

Все повече млади жени оценяват, че си струва да пренебрегнеш кариера и амбиции, за да осъществиш по-трудния вариант. Да създадеш топлина и уют, да възпиташ добри хора...
Много точно си го написала PeaceТова се опитваме да правим всички ние,които сме останали вкъщи! Sunglasses

# 73
  • Мнения: 804
Mam4е , точно за това става въпрос. Прекрасно е, че не само се опитвате, но и го правите.
Затова се включих, за да си призная колко малко значи постигнатото, когато осъзнаваш, че си лишил децата си от нещо много ценно. Дори, ако трябва да съм съвсем искрена - не съм лишила децата си, лишила съм себи си. Сега го оценявам и изживявам пълноценно всеки миг, прекаран с децата на децата ми. Животът е обидно кратък, за да си позволим да го пилеем в глупости.

# 74
  • Мнения: 2 829
здравейте и от мен
от 6 години съм си в къщи
имам син на почти 13 г и дъщеричка -наесен ще е първолаче

нямаме баби и дядовци около нас ,които да помагат
трудно ,но свикнах с мисълтта в къщи да си остана
икономика съм завършила с търговия съм се занимавала

как ни минава деня--водя ги на плуване 2-3 пъти седмично
помагам на големия в училище--историята за 6 клас е ужасно написана Wink
въобще навсякъде съм с тях
не съжалявам вече че си  останах в къщи,особено напоследък -сина навлиза в трудната пуберска възраст и .си трябва контрол

Общи условия

Активация на акаунт