Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора

БУРГАС

ЗДРАВЕЙТЕ,
първото си дете родих нормално , но сега ще се наложи секцио , защото имам плацента превия и бебчо отгоре на това е седалищно.
Къде точно правят разреза- на майка ми е точно по средата на корема , а свекърва ми каза , че в Германия го правят отдолу , точно където започват космите.... #Crazy
Благодаря предварително за отговорите Ви!
Цитирай

COFIA

ами както казва свекърва ти
разреза се прави в най-горната окосмена част на "триъгълника"...
по средата е било едно време
Цитирай

София

Точно! И ако е направен добре, почти не личи. Съвсем тънка линия. Червена. Ако от самото начало след операцията го третираш с някакво мазило за белези, съвсем ще изчезне. Аз не го мазх с нищо, родих голямо бебе и въпреки това почти не личи  Mr. Green

Лека бременност и раждане!!  Smile
Цитирай

sofia

разреза се прави в най -горната окосмена част на триъгълника.
аз имам два бр. броя секцио -при второто се реже на същото място като се  изрязва стария шев и се прави  нов.с времето белега изтънява съвсем и почти не се забелязва Smile
Цитирай

Burgas

Разреза наистина е където казва свекито ти,изобщо не личи,защото вече го правят с естетичен/козметичен/шев и стои като много тънка ивица,не е като при другите операции.И при изключително спешни секцива пак се прави по същия начин.Дори и с изрязани бански или бикини няма да се вижда.Пък ако го третираш с мазила против белези или отидеш на процедури-още по-добре.Едно време наистина са оставали гадни белези,някои са ги правели даже надлъжно на корема,ужас!Ама доста сме напреднали вече,няма страшно Wink !
Цитирай

БУРГАС

много ви благодаря!
не че ходя често с бански , ама все пак товал тяло ще го гледам още поне 50 години- Laughing
А и трябвя психически да се подготвя за това , че ще трябва да ми правят секцио. А и това ще ми е първа операция изобщо.
Казват , че най- боли при събуждането.
А за колко време човек се възстановява?
Кога ти дават бебето?А идва ли млякото толкова бързо , колкото при нормално раждане?  #angel
Цитирай

София

Аз съм със секцио на 2 месеца-ръбът вече почти не се усеща,линия само една е останала.......никакъв проблем за бански ,като изключим дебелото ми шкембенце #Splat  #Splat
Цитирай

София

Ще започна отзад на пред:
  1. Млякото идва толкова бързо, колкото и при нормално -  на 2-рия ден при мен, въпреки че бях със секцио по спешност, 3 седмици преди термина.
 2.  Бебето обикновено го дават след 12часа за кърмене.
 3. След 12 час става раздвижването. В болницата, където бях дойде рехабилитаторка и ни помогна да се раздвижим и да станем. Колкото повече се движиш и ходиш, толкова по-бързо ти заздравява.
4. За болката мога да каже, че не е толкова силна, колкото неприятна - понеже приболява при ставане, при сядане, при лягане, ако кихаш, ако се смееш, и със всеки ден е все по -  добре. За около 5 дни тръгваш, спокойно. После мен ме наболяваше по малко  до към 20-30 ден.
На мен също ми е първа операция, много ме беше страх, но щом
се наложи веднага се съгласих. Оказа се, че не е толкова страшно колкото си мислех.
Успех! И скоро да се похвалиш с бебе.
Цитирай

София

Цитат на: SLAVA_1970
аз имам два бр. броя секцио -при второто се реже на същото място като се  изрязва стария шев и се прави  нов.с времето белега изтънява съвсем и почти не се забелязва Smile

Какво по-точно означава това?  Shocked  Shocked  Shocked
Цитирай

Аз например имам доста голям белег 14 см надлъжно на корема от операция - имах миома на матката, голяма 10 см в диаметър и опериращата лекарка тогава ми обясни, че не може да ми направи напречен разрез, защото няма да е удобно за операцията , а и трябва да има все пак по-голямо оперативно пространство...Каза ми, че при евентуална бременност и раждане - ще стане със секцио...
Сега съм бременна в 7 г.с., естествено още е много рано да мисля за това, но ако при раждане ми направят напречен разрез ще стана направо супер...като кръстоносец Very Happy
Чувала съм, че не слагат пълна упойка при секцио, нали, а само от кръста надолу? Защото възстановяването след пълна упойка е нещо много ужасно- имала съм две такива и не искам да се повтаря Smile
Цитирай

out of space

Цитат на: bla_bla
Цитат на: SLAVA_1970

Какво по-точно означава това?  Shocked  Shocked  Shocked

Означава точно това, което е написала! При мен беше абсолютно същото.
Цитирай

София

Цитат на: Maria_Dr
... 2.  Бебето обикновено го дават след 12часа за кърмене....

Ами това явно зависи от болницата. Аз раждах със секцио в Шейново и бебетата там ги дават на втория ден. Само на тези със секцио де.
Цитирай

София

В Тина Киркова също дават бебетата на втория ден, след секцио, а раздвижването става 24 часа след операцията, но наистина не е толкова страшно. Трябва само да се настроиш позитивно и да имаш доверие в лекарския екип, и всичко ще мине по вода. Успех!
Цитирай

на мен ми дадоха бебето на третия ден, а разреза е 1 см под окосмената част и е с 9 шева.
Цитирай

Какво събуждане, ти мислиш да спиш ли?
Белега не е голям и е под нивото на космите. Аз се мазах с контрактубекс, но още ми е червен и сърби ужасно (едното секцио ми е преди 4, а другото- преди 1,5 год).
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора