КаК ТренираХ-4

  • 7 818
  • 199
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
Здравото,силно сърце е от голямо значение за високия стандарт на живот и продължителноста му.В края на краищата,сърцето като" мотор"на живота е най-важният мускул на човека.Представете си само,какви неимоверни усилия прави сърцето:то бие 60-80 пъти в минута,тоест на ден около 100 000 пъти newsm61.В един седемдесет годишен живот това са около 3 милярда удара(да не говорим за такива като мен, които се стремят към безсмъртие) newsm62 .На ден сърцето принася по тялото повече от 7000 литра кръв.За 70 години това прави 350 милиона литра!Наистина гигантско постижение!!! newsm09
Спортуването,особено кардио тренировката,допринасят за здравето на сърцето.Сърцето е големия печеливш при тези тренировки.Редовната и дългогодишна тренировка води до неговото уголемяване.Обикновено сърцето тежи между 250-300 грама.За сравнение,трениращите усилено спортисти имат сърце,което тежи до 500 грама. newsm12С увеличаване на сърцето работата му става по-икономична,което значи по-голям обем на ударите и с тва се понижава чистотата на пулса в покой.За средна чистота на ударите на сърцето се приемат  60 до 80 удара в минута.Сърцето на добре трениращите спортисти пулсира около 40 пъти в минута.Голямото сърце на спортиста е в състояние с един удар да изпомпва в тялото по-голямо количество кръв,отколкото по-малкото на неспортистите.Нормалното изпомпване на кръв е около 70 мл на удар.Сърцето на спортистите работи в икономичен режим.Пример:
Ако успеете,като следствие на нагаждане към кардиото,да намалите чистотата на пулса в покой с 10 удара/мин.,напр.от 75 на 65 удара/мин.работата на сърцето намалява с 600 удара на час ,14400 на ден и 5 256 000 на година.От тва трябва да се приспадне повишената сърдечна активност по време на тренировка,което става примерно,3 пъти седмично,30 минути с чистота на пулса около 150 удара/мин.За сърцето тва прави наднормена употреба на сила за около 350 000 удара.Общо сърцето ще бие почти "само"5 милиона пъти по-малко за година smile3508

Дано с това написано , ви накарам да тренирате  newsm39

Спорта е полезен,не диетите smile3521
 

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 23:25 от Поци

# 1
  • Испания
  • Мнения: 60
Точно така  Peace
 smile3501 на Поци каза: Спорта е полезен,не диетите

 

# 2
  • Мнения: 4 678
Тренирайте

# 3
  • Мнения: 5 647
Снощи:
15 мин. велометър
гърди, рамо, гръб
крака /вътрешна и външна част/
корем
35 мин. крос тренажор

1 седмица не бях ходила на фитнес и снощи се озорих доста.  Grinning

# 4
  • Мнения: 4 678
Днес-гръб+45 мин пътека  bouquet

# 5
  • Мнения: 73
Браво Поци  bouquet
Много стимулираща информация си написал.

Днес крака и гръб, 20мин. пътека и 20мин. степер

# 6
  • Мнения: 409
Цъ цъ цъ....
Провокация в начало на темата, а!? Mr. Green  Peace

Днес:
50 мин. кростренажор
крака (вътрешна и външна част)
напади 3 серии по 10 повторения
клякане
корем

# 7
  • Мнения: 4 678
Днес-гърди+45 мин пътека  bouquet

# 8
  • Мнения: 529
Днес крака+ 40мин.крос +10мин. степер

Нещо ме боли ставата (не знам как се казва)- ябълката, Поци ти какво ще кажеш, дали да не отида на лекар  newsm78

# 9
  • Мнения: 19
Един въпрос момичета - вие бременни ли сте или вече сте родили. Аз съм 18 г.с. Преди тренирх 4 пъти седмично, сега по-рядко и по-малко натоварвне, на пътеката само ходя.. Чувствам се добре,  но докога ще е така, трябва ли да спра?

# 10
  • Мнения: 1 424
Днес - 40 мин на кростренажора  Peace

# 11
  • Мнения: 4 678
Днес-крайка+пътека 45 мин  bouquet

# 12
  • Мнения: 529
Днес крака + 50мин. кардио   bouquet

# 13
  • Мнения: 409
Днес само:

50 мин. кростренажор
Peace

# 14
  • Мнения: 488
Имам въпрос: С колко километра в час карате кростренажора си?
Аз с повече от 21 км/ч не мога. А и от скоро го имам и не съм тренирала много. Просто не ми е ясно. А и с тези километри в час издържах 2 минути  Cry Най- много съм издържала 35 минути, но карам с 16-18 км/ч.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт