Незнам как да постъпя.....

  • 4 766
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 258
аз пък се чудя дали не бъркаш навика с обич и любов, защото честно казано, при така представената ситуация, не мога да повярвам, че обичаш този мъж! На какво отгоре? Уважението му към теб, отношението му към теб или пък вниманието?
Бих си тръгнала /колкото усилия и да ми коства/ мнооого преди да станат 3 години подобен тормоз!

# 31
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз на твое масто бих си тръгнала.Кажи му,че ако те обича и е готов да направи малко компромиси във връзката ви,знае къде да те намери,нека си помисли известно време.Ако те потърси,ще знаеш,че наистина те цени и обича и е готов да се промени.Ако ли не,няма за какво да съжаляваш,ще пострадаш известно време и друг ще заеме място в сърцето ти.
Успех каквото и да решиш,но нека осъзнае,че си има жена вкъщи,а не само домашна помощница.

# 32
  • Мнения: 1 835
Не ми харесва това, че той иска от теб да се промениш. Това няма да доведе до нищо добро. Той кого обича всъщност - теб - такава, каквато си, или собствената му представа за теб - такава, каквато би искал да бъдеш. Тук явно има някакво разминаване. Ако се опиташ да се нагодиш към неговата представа - ще изневериш на себе си, няма да се чувстваш добре, все ще трябва да се правиш на някой друг и пак със сигурност няма да отговориш на очакванията му. В един момент ще ти писне да се правиш на някой друг, ще се умориш да живееш нечий чужд живот и любовта ще си отиде. Но и годините също ще са си отишли. Ако той не те харесва в този ти вариант - с точно тези качества и недостатъци, няма никакъв смисъл да оставате заедно. Още по-лошото е, че той оказва натиск върху теб със караници и сръдни, за да му вървиш по гайдата. Това говори за две неща: Първо - той е разбрал, че поддаваш на такъв натиск и едва ли ще промени поведението си спрямо теб, и второ - това е мноооого изтощително, причинявате си прекалено много отрицателни емоции, които са много сериозен удар върху любовта. Мило момиче, ти го обичаш и правиш безброй компромиси, само и само да задържиш любовта му. Но той не ти отговаря със същото, не оценява жертвите, които правиш за него, а ги приема като даденост, смята, че точно така трябва да бъде и че той винаги е прав. Градите бъдещите си отношения и семейния си живот на една изключително нездрава основа. Нищо не трябва да правиш на всяка цена. Ако сърцата не са заедно, няма смисъл ръцете да остават една в друга.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Ситуацията която описваш е нормална за всяко младо семейство. Критични са 1,3 и 7-ма години от съвместният ви живот. Минала съм по този път, хиляди пъти съм си стягала чантите и съм тръгвала, но той ме е връщал. Просто прояви търпение, говорете си повече за желанията ви, изяснете си ситуацията за напред. Нападението от твоя страна не ще доведе до нищо хубаво. Казвам го от опит. Жената трябва да отстъпва понякога. Трябва да има диалог, не трябва нищо да се премълчава.

# 34
Тази вечер имахме много дълъг разговор.Исках да си изясниме нещата,ще продължава ли така и занапред или ще се опита да се промени Thinking.
Той ми заяви...когато съм нервен,недей още повече да подпалваш огъня,остави ме,не ми говори известно време Tired
Нервите го тресат яко,а аз съм му отдушник Crossing Arms.
Преди това имаше голям скандал(понеже не си мълчах,пък Crossing Arms),скарахме се пак,заради неговата дребнавост,аз тръгнах да си събирам нещата,казах,че ми е писнало вече от отношението му към мен  #Cussing out,той ме прегърна(на мен пък само това ми трябва да му се невиди smile3511)и ми каза,че иска аз да съм жената с която да живее занапред,ще се постарае да не издренява за щяло и нещяло,само и само да има мир вкъщи newsm12.

Още повече съм объркана в момента,дано се промени наистина,или ако това не стане аз да стана по решителна и да направя каквото трябва Simple Smile




Благодаря на всички за мненията Ви  bouquet

# 35
  • Мнения: 917
събирай багажа!

# 36
  • Мнения: 950
 Peace   Всеки сам решава какво да прави с живота си,как да го живее и да си блъска главата .
Обещания,обещания и пак обещания нищо не помагат за съжаление /малко от тях се спазват/  ooooh!
Дано не си сбъркала и той пък вземе па се оправи  Peace

# 37
  • Мнения: 114
Естествено ,че ще иска да е с теб.
Та кой ще му готви ,пере,чисти и т.н
той те третира като някаква прислужница
Не си заслужава,ти нямаш ли достойнство?
Къде си ти?
Коя си?
Представи се цял живот да е така?
И ти си човек и на теб ти трябва малко почивка малко  ти не си му слугиня Бягай докато е време
Защо той един път не замълчи и не те разбере ,защо все ти трябва да правиш компромиси и да си мълчиш.Мислиш ли,че можеш да продължиш да живееш с такъв човек?
Да той те обича по някакъв негов начин,но замисли се малко заслужава ли си да си с такъв човек? Човек който иска от теб да си мълчиш и да нямаш мнение .

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 614
"Хем го сърби -хем го боли"
Намерил ти е слабото място и те манипулира както на него му е угодно.Никога не бих допуснала да се гаври така с мен.
Мисля че трябва да слезеш вече от буреносният облака  и да направиш това което трябва.

# 39
  • София
  • Мнения: 181
Мило момиче, много по-голяма съм от теб вероятно и нямаше да се включа в темата, ако най-близката ми приятелка не се развеждаше в този момент с две деца и мъж като твоя. Както ги описваш нещата на 100 % все едно я слушам нея.Тя го обичаше много, всеки път правеше компромиси, първо заради него, после заради децата и след 15 години брак се реши да се разведе. Няма да ти описвам през какъв ад минава сега. Човек не може да се промени. Не се заробвай с такъв мъж до себе си. Рано или късно ще се разделиш с него и повярвай ми по-добре рано.

# 40
  • София
  • Мнения: 15 426
Все едно чета за моята дъщеря. И тя не се махна навреме от нейния, а и сега с детето стана още по-сложно и трудно. А промяна при него няма, само влошаване.Той реши,че щом е изтърпяла всичко досега,може и повече да изтърпи.Ако мълчи е виновна, ако му отговори пак виновна.Живеят в един безкраен скандал, дори и разделени.Помисли си добре дали искаш да живееш така. Такива хора не се променят, само по-лошо става.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 15:01 от Чудя се!

# 41
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Много ще се радвам да ми дадете съвет,или просто да се поставите на мое място и да кажете как Вие бихте постъпили.
Ето я и моята история Confused

С приятелят ми сме заедно от няколко години,не сме женени(и по добре ooooh!).
Първата година всичко беше ОК.
Но от втората насам е истински ад за мен.
Вечно е нервен,вечно като се прибере от работа си изкарва натрупаното напрежение на мен,дори и да го отрича.
Когато се скараме,аз немога да си мълча,искам да се защитя в спора,но не става,то като се почне една плеяда от негова страна и няма спирка,надува ми главата до краен предел и на мен ми се отщява да се защитя в спора. ooooh!
А аз когато сме скарани,немога цяла нощ да мигна #Cussing out,а той си спи и не му пука,или поне се прави,че не му пука.
Никъде не излизаме,всяка вечер сме си вкъщи.
Случвало се е неведнъж да ми казва....събирай си багажа и отивай при майка си,когато нещо пак сме се скарали,той просто винаги е правият,а аз съм лошата Tired
До вчера си говорехме за деца,за бъдещето,днес ми вдига скандал....защо не съм седнала да вечерям с него(масата му е сложена,всичко..само да седне и да вечеря Confused),а съм отишла в кухнята да готвя нещо newsm78.
Много нанагорно ми идва всичко вече,незнам какво да правя,искам да сме заедно и занапред,но пък неискам вечно да съм обляна в сълзи,защото човека решил ,че е господар на всички около него newsm78.
Много хора ме съветват да го оставя,нито излизаме някъде...,нито се събираме с приятели(мои,защото той няма такива Thinking),не.
Все няма пари,все изморен от работа.
За трите години през които сме заедно сме излизали 4-5 пъти на ресторант.
Много,много са минусите,но въпреки всичко..пуста обич,обичам го и немога да го зарежа толкова лесно.все си викам...стига толкова,стига си търпяла нервните му изблици....и все си е същото Confused
Имали сме и хубави моменти разбира се,толкова бях убедена,че той е мъжът за мен...,можеби съм била сляпа,не обръщах внимание на обидите му.
Много пъти сме разговаряли с него,стигаме до единогласие,и на следващият път...пак същото.
Иска да мисля,разсъждавам като него ooooh!,е няма как да стане,все пак всеки човек си е различен.
Компромиси....,ох колко много съм правила досега не е истина,той...за много малко неща #2gunfire
Вечно аз ли да се боря за добрите ни взаимоотношения newsm78
Искам да съм с него Sad,но и да искам немога току така да подминавам вечните му упреци спрямо мен.
Сигурно съвсем ви обърках,така се получава,когато искаш да напишеш всичко в един пост Simple Smile
Е,нормално ли е поведението му,Вие бихте ли търпяли в името на обичта си към този човек Rolling Eyes?
Изключваме любовници и темподобни Naughty,става въпрос за отношението му към неговата половинка #Cussing out....
Все аз съм кривата в споровете,той..вечно правият,изключително дребнав е,вечната му приказва след спор е...или ще влизащ в час,или ще ловиш гората #2gunfire
Аз също работя,след работа готвя ,чистя...и всичко,както си му реда Confused,един път бях изморена,бях приготвила перялнята да пере,но дотам.....той на следвашият ден....ти жена ли си в тази къща #Crazy,една пералня да неможеш да пуснеш(ехеееееееее,колко съм пускала откакто сме заедно #2gunfire),един път(в годината дет се вика..)реших да не готвя,ядохме нещо готово...,след няколко дни....тииии...не готвиш(все едно никога не съм го правила #Crazy Sick),та така си обобщава човека.... #2gunfire
Много пъти ми е идвало да отида при нашите за една,две вечери,е така...да се успокоя малко,но не смея..........страх ме е,че ще ми събере багажа,защото съм го оставила сам #Crazy,какво е това неуважение към "мъжа ти" Confused(той така разсъждава)
Може да ви стори детинска историята ми,но не е,а и аз отдавна не съм дете Tired
Искам разбирателство,мир и любов дет се вика Rolling Eyes,писна ми все да ми е тъжно,все да плача...... Confused

Я не си губи времето с тоя комплексар! Може и да ти звучи обидно, но съм имала такъв "приятел" и добре, че си остана бивш. Дай му само да критикува, да заплашва, че ще те остави, да си изтъква своите предимства и т.н. Накрая ще ти набие на теб комплексите - ти да си мислиш, че си смотана и за нищо не ставаш, а той ще се бие в гърдите и няма да пропуска случай да ти натякне колко си такава или онакава! Без да усетиш, ще започнеш да мислиш, че наистина си такава, каквато той те описва, и самочувствието ти ще падне далеч под нулата. При мен стана така и добре, че започнах работа, да видя хората как ме възприемат и да ми се отворят очите за това, каква съм аз в действителност. Фукльо го беше яд за всичко - че уча в легитимен университет, докато той едвам се набута в един, дето вече не съществува, и то с парите на тате; за това, че пак тате го уреди на работа, докато аз си се явих на конкурс и ме назначиха; затова, че си харча парите за "парцалки", вместо да си седя у дома и да рева с пълен глас, че ми бил сърдит?!!  smile3514 Е, търпях, търпях, и накрая като се изцепи, че той бил висша цел за мен, не издържах! Бих му шута точно на 8 март без никакви обяснения и разправии.  newsm44Просто забравих, че го има на тоя свят. И съм благодарна, че хората около мен и най-вече съпругът ми ми помогнаха пак да се почувствам като истински, способен човек! Събери сили и се махни! По-добре няма да става, но по-зле - да, ще става! Извинявай за прямите думи, но ти си свободен човек и никой няма право да те кара да търпиш подобно отношение!   bouquet

# 42
Точно това правя в момента,събирам сили Simple Smile.
Много се замислих,реших,че наистина си пропилявам времето с него Thinking,дано намеря друг човек,който да ме зачита и обича истински Naughty,дано.....,неискам да съм сама,искам да имам човек до себе си Tired,много дълго бях сама,след една дълга връзка....ужастно е,аз самата неисках друга връзка,не приемах никой....
Каквото и да е,по добро ще е Tired.



  bouquet

# 43
  • Мнения: 950
veronna   smile3501    поздравявам те за това че си успяла да се пребориш с всичко и си успяла .А най-важното е че си щастлива

Объркана  всички ще сме с теб даже още повече ще те подкрепяме а ако трябва и нов прител ще помогнем да намериш  Wink
само да не се отчайваш

# 44
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Sisa, благодаря за поздравлението! Наистина изпитах голямо удовлетворение, като го захвърлих като ненужна дрипа и виждах как се влачи по корем като червей. Да ме прости Господ, ама ми беше много кеф, защото с един шах и мат му върнах за всичко, което ми причини! И оттогава надушвам такива отдалеч и ги разпознавам почти инстинктивно.

Объркана, знам, че е трудно. Но по-добре да поседиш малко сама, да си върнеш самоуважението и гордостта, да вдигнеш високо глава и да кажеш: "Заслужавам нещо по-добро!" Ясно ми е, че имаш чувства към него и се надяваш да се промени, но това няма да стане - отново се извинявам за прямотата си. Той вече веднъж ти е взел страха, усетил е, че може да те манипулира и ще си продължава в същия дух. Дори да омекне в даден момент, това ще е само временно и после ще ти се нахвърли с още по-голяма злоба. Ето пример - същичкият, за когото ти казах преди малко, реши веднъж да ми се сърди. Той всяка вечер си намираше поводи за сръдня, ама тоя път беше решил да е по-помпозно, та не щя и да ми се обади. А се тормозех, но пък отде накъде ще му се обаждам да се извинявам, без да знам за какво прави фасони. Като не го потърсих, на следващия ден ми звъни - мазен, мазен, по-тих от водата, по-нисък от тревата. Разбрахме се да се видим на кафе вечерта, а аз минах след работа по магазините и си купих един панталон. Вечерта го обух и излязох с него. И така, срещаме се, сядаме на кафе, той отначало гузен, извинява се и т.н. И изведнъж - гръм от ясно небе: "А, значи на теб не ти пука, че аз съм ти сърдит, и си обикаляла да си купуваш парцали, така ли?!"  #Crazy Аз направо онемях. След това ме беше яд, е съм му се вързала като последната глупачка на извиненията, ама кел файда - нали пак успя да ме изкара виновна за нещо, за да се почувства той велик и безгрешен. Така че, дерзай и да не ти пука! Заслужаваш истински мъж, а не вечно мрънкащо и недоволно бебе!

Общи условия

Активация на акаунт