Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 март 2008, 10:38 ч.

Ходене в балнеосанаториум с НОИ програмата????????

• 11 171
  • 15
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
Някой има ли идея,как става и какви документи се искат ,за да се отиде на лечение с програмата на НОИ? Колко време отнема подготовката на документи? Каква е ролята на личният лекар в този случай? Всяка година си ходя , но никога не съм ползвала НОИ-все нямат места, но ми омръзна да плащам куп пари,при все че отивам,защото наистина имам нужда, а 90 % от хората,които срещам там,някак си са се уредили с НОИ, като ги гледам нищо им няма, а плащат 10 пъти по-малко от мене Confused

# 1
  • софия
Виж за повече информация на www.nssi.bg . Трябва да си социално осигурен 6 месеца назад,да имаш показание и съответно липса на противопоказания за съответния санаториум, резервацията се прави лично от вас ,а не от НОИ, 2 бр.мед.направление бл.119 а от личния лекар,сл.бележка от местоработата и мед.документи.

# 2
Благодаря ти много Grinning Hug

# 3
Виж за повече информация на www.nssi.bg . Трябва да си социално осигурен 6 месеца назад,да имаш показание и съответно липса на противопоказания за съответния санаториум, резервацията се прави лично от вас ,а не от НОИ, 2 бр.мед.направление бл.119 а от личния лекар,сл.бележка от местоработата и мед.документи.
А не може ли бл.119 да е от специалист,а не от личния лекар?

# 4
Привет на всички, зачетох се в темата и реших да попитам от къде да я видя тази бланка 119?Тази година ще водя детето си в сандански и аз не съм много наясно какви документи се изискват? Моля който е ходил, дайте повече и по подробно инфо. Благодарско на всички!

# 5
  • софия
Програмата на НОИ за балнеосанаториално лечение е само за възрастни-работещи и осигуряващи се социално или получаващи инвалидна пенсия без да са навършили пенсионна възраст, но не и за деца.

# 6
това не е вярно, деца също могат да ходят.

# 7
  • софия
Децата могат да ходят ,но не с облекчения от НОИ, а по друга линия.

# 8
Напротив, от соц. грижи казаха че от нои се поемат около 160 лв за децата и придружителя.

# 9
  • софия
Ами питайте НОИ, а не социално подпомагане/соц.грижи/ дали  дават нещо за деца и пак пишете, защото аз съм питала и отговора е : Ние обслужваме възрастни осигуряващи се за пенсия хора. Ако родителя е болен може той да ползава програмата на НОИ ,но нищо не поемат на деца.

# 10
ОК, може би си права- не споря. Но и за деца има, но най-вероятно минават през соц. грижи.

# 11
  • Варна
A как стои въпроса с пенсионерите и ходенето в санаториум? Искам да изпратя мама в Банкя, а не ми се иска да плащам безбожни суми.
От НОИ ли се изпращат или по друга линия?

# 12
За съжаление пенсионерите не попадат в програмата НОИ Rolling Eyes/което е супер тъпо,предвид ,че точно тези хора се нуждаят най-много от това, и са работили и плащали здравните си осигуровки цял живот Twisted Evil/

# 13
  • Варна
За съжаление пенсионерите не попадат в програмата НОИ Rolling Eyes/което е супер тъпо,предвид ,че точно тези хора се нуждаят най-много от това, и са работили и плащали здравните си осигуровки цял живот Twisted Evil/
Изглежда наистина е така.  ShockedНакарах мама да разпита и тя ми отговори същото, а ние с мъжа ми я нападнахме, че нещо не е разбрала и че няма никаква логика в това. Оказва се, че за някои е особенно "логично".  #Cussing out По безумно нещо не бях чувала! Ама в таз държава, вече не ме учудва нищо!

# 14
От НОИ нямат програма за деца.От социални грижи изплащат сумата за детето,ако има направена "социална оценка" от закрила на детето. Успех.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт