Ходене в балнеосанаториум с НОИ програмата????????

  • 12 732
  • 15
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Някой има ли идея,как става и какви документи се искат ,за да се отиде на лечение с програмата на НОИ? Колко време отнема подготовката на документи? Каква е ролята на личният лекар в този случай? Всяка година си ходя , но никога не съм ползвала НОИ-все нямат места, но ми омръзна да плащам куп пари,при все че отивам,защото наистина имам нужда, а 90 % от хората,които срещам там,някак си са се уредили с НОИ, като ги гледам нищо им няма, а плащат 10 пъти по-малко от мене Confused

# 1
  • софия
  • Мнения: 257
Виж за повече информация на www.nssi.bg . Трябва да си социално осигурен 6 месеца назад,да имаш показание и съответно липса на противопоказания за съответния санаториум, резервацията се прави лично от вас ,а не от НОИ, 2 бр.мед.направление бл.119 а от личния лекар,сл.бележка от местоработата и мед.документи.

# 2
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Благодаря ти много Grinning Hug

# 3
  • Мнения: 5 591
Виж за повече информация на www.nssi.bg . Трябва да си социално осигурен 6 месеца назад,да имаш показание и съответно липса на противопоказания за съответния санаториум, резервацията се прави лично от вас ,а не от НОИ, 2 бр.мед.направление бл.119 а от личния лекар,сл.бележка от местоработата и мед.документи.
А не може ли бл.119 да е от специалист,а не от личния лекар?

# 4
  • Мнения: 18
Привет на всички, зачетох се в темата и реших да попитам от къде да я видя тази бланка 119?Тази година ще водя детето си в сандански и аз не съм много наясно какви документи се изискват? Моля който е ходил, дайте повече и по подробно инфо. Благодарско на всички!

# 5
  • софия
  • Мнения: 257
Програмата на НОИ за балнеосанаториално лечение е само за възрастни-работещи и осигуряващи се социално или получаващи инвалидна пенсия без да са навършили пенсионна възраст, но не и за деца.

# 6
  • Мнения: 18
това не е вярно, деца също могат да ходят.

# 7
  • софия
  • Мнения: 257
Децата могат да ходят ,но не с облекчения от НОИ, а по друга линия.

# 8
  • Мнения: 18
Напротив, от соц. грижи казаха че от нои се поемат около 160 лв за децата и придружителя.

# 9
  • софия
  • Мнения: 257
Ами питайте НОИ, а не социално подпомагане/соц.грижи/ дали  дават нещо за деца и пак пишете, защото аз съм питала и отговора е : Ние обслужваме възрастни осигуряващи се за пенсия хора. Ако родителя е болен може той да ползава програмата на НОИ ,но нищо не поемат на деца.

# 10
  • Мнения: 18
ОК, може би си права- не споря. Но и за деца има, но най-вероятно минават през соц. грижи.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
A как стои въпроса с пенсионерите и ходенето в санаториум? Искам да изпратя мама в Банкя, а не ми се иска да плащам безбожни суми.
От НОИ ли се изпращат или по друга линия?

# 12
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
За съжаление пенсионерите не попадат в програмата НОИ Rolling Eyes/което е супер тъпо,предвид ,че точно тези хора се нуждаят най-много от това, и са работили и плащали здравните си осигуровки цял живот Twisted Evil/

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 268
За съжаление пенсионерите не попадат в програмата НОИ Rolling Eyes/което е супер тъпо,предвид ,че точно тези хора се нуждаят най-много от това, и са работили и плащали здравните си осигуровки цял живот Twisted Evil/
Изглежда наистина е така.  ShockedНакарах мама да разпита и тя ми отговори същото, а ние с мъжа ми я нападнахме, че нещо не е разбрала и че няма никаква логика в това. Оказва се, че за някои е особенно "логично".  #Cussing out По безумно нещо не бях чувала! Ама в таз държава, вече не ме учудва нищо!

# 14
  • Мнения: 1
От НОИ нямат програма за деца.От социални грижи изплащат сумата за детето,ако има направена "социална оценка" от закрила на детето. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт