bere mi prasta

  • 3 711
  • 11
  •   1
Отговори
molq vi pomogne te mi ot edno izvestno vreme mi bere prasta na kraka i neznam ve4e kakvo da pravq slojih ihtiol i ne minava a me e strah da otida na hirurg molq vi kajete mi kakvo da napravq daite mi nqkakva ieq kak da go lekuvam!

# 1
  • Мнения: 814
Страх не страх, отивай на хирург. С местна упойка нищо няма да усетиш Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Има едно хомеопатично казва се Беладона хома корт. Това са капки. Дъщеря ми миналата година имаше същият проблем- береше и пръста на крачето и не даваше да го докосна. Тези капки много и помогнаха и едновременно правехме компреси с ихтиол/

# 3
  • Мнения: 541
Отивай на лекар.
Незнам дали си за хирург, но аз си мисля, че най добре е да отидеш на кожен лекар.
Трябва да се установи каква е причината за да бере пръста. Ако са гъбички ранното им лекуване ще предодврати сериозни проблеми, който могат да станат и хронични.

# 4
  • Мнения: 32
задължително трябва да се види от хирург,ако трябва ще се отстрани част от нокъта,ще се почисти нокътното ложе,стерилна превръзка и всичко ще е ок.не чакай да ти мине само,защото може пак да се повтори.може да е врастнал нокът.успех!

# 5
  • Мнения: 117
Не лекувай сама, защото няма да има резултати. Имала съм същия проблем, и се стигна до това да ми махнат нокътя, само защото доста време лекувах сама. С упойка разбира се. Сега си имам ново нокътче, но доста по-различно от другите и маникюрът ми не е от най-впечатляващите  Grinning. Така че не губи време, а действай!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 146
Аз пък на обратното мнение. От няма нищо сега поради хирурга никога няма да имам нокът. Скоро сестра ми същите болежки имаше и малко постоянство - соли, бебешко олио, ей-такива неща че да може да поизрасте нокътя и вече нищо и няма. Ако такова нещо имаш предвид. Но то моето си е от лични патила, ти може да попаднеш на свестен хирург.

# 7
  • Мнения: 728
Реванол 2 пъти на ден -предиобед и следобед по 2часа и после цяла нощ,на другия ден с Йодасепт,редуваш 1ден компрес с реванол,на другия ден компрес с йодасепт,ако до 4-5 дена няма подобрение-консултация с хирург.

# 8
  • Мнения: 100
Консултирай се с хирург.Ако се наложи някаква интервенция-се прави с местна упойка.След това компрес с Йодасепт.Действай,смело. Peace

# 9
# 10
  • Мнения: 5
 аз ходих на дерматолог правиха ми изследвания пих антибиотик мазах  с какво ли не и така почти 1год и накрая отидох на хирург,които изряза половината нокът с местна упоика след това минава много бързо

# 11
  • Мнения: 398
 И аз като теб пробвах само лечение , ама се стигна до хирург.
 Заради моето лечение сега цял месец нося дренчета и ходя през два дни на хирург.Интервенцията не боли , защото е с упойка.

 

Общи условия

Активация на акаунт