Пак за насилие в градината

  • 1 182
  • 16
  •   1
Отговори
Поредната тема  Confused
Днес детето ми каза, че е бито в детската градина - по гърба  Tired 1 група е. За такива неща не лъже, вярвам 100%.
За всяка подобна тема, бих отговорила "Говори с директора", но там е работата, детето ми твърди, че е ударено от директорката ... По време на следобедния сън, защото не е искала да заспи. Към кого бихте се обърнали в този случай? Дали да говоря първо с госпожите? И двете са много свестни жени, за директорката също съм с отлично мнение, не мога да повярвам направо  Tired неудобно ми е да повдигна даже въпроса, идва ми като гръм от ясно небе. Да изчакам ли, например втори път да се оплаче или не Tired Вие какво бихте направили?

Понеже аз също не харесвам анонимките, който иска, ще му пиша на ЛС от ника си и ще посоча детската градина. 

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз мисля, че ако е вярно госпожите няма да посмеят да накиснат директорката. Та нали после може да изхвърчат от работните си места. Говори с тях все пак, но ако имаш смелост се срещни и с директорката. За да разбереш що за методи прилага.
Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 25 441
А какво прави директорката при спящите деца? Нещо не ми се връзва тук. Май на някое дете не му се ходи на ДГ...  Thinking

# 3
Аз мисля, че ако е вярно госпожите няма да посмеят да накиснат директорката. Та нали после може да изхвърчат от работните си места. Говори с тях все пак, но ако имаш смелост се срещни и с директорката. За да разбереш що за методи прилага.
Успех! Hug

Точно това ми е странно и ми се струва безпредметно - да се оплача от един човек, от самият него  Tired
Госпожите наистина не вярвам да направят нещо, едната е близка на директорката, по време на нейната смяна е станало, другата е млада, това е първата група, която поема, горката и тя не знае още на кой свят е, много е притеснителна и изпълнителна.

А какво прави директорката при спящите деца? Нещо не ми се връзва тук. Май на някое дете не му се ходи на ДГ...  Thinking

Нямам представа какво е правила там, предполагам е идвала да остави или вземе нещо, друг път детето не е споменавало да е идвала. Ако беше решило да си измисля, щеше да го направи с госпожите или лелята, не с цитирам "шефката", явно е било инцидентно  Tired
За другото - не е това причината, умира за градината, ходи от половин година, нито един ден не е имало рев, напротив моли ни се да ходим и събота и неделя  Crazy

# 4
  • Мнения: 4 668
Колкото и да си фантазират децата , чак пък да си измисли , че директорката го е ударила ... не ми се вярва  Rolling Eyes
Аз винаги , когато има нещо , което ме притеснява отивам и казвам - " Мартин каза , че ......... "
досега винаги се е потвърждавало споделеното от него .
За щастие , не сме имали проблеми , но не мога да се съглася , че детето си измисля .

Говори с тях и директно им кажи какво те притеснява ?
Аз бих започнала с това - " Детето ми каза , че вчера директорката е идвала да ги види , докато спят ? "
Ако ми потвърдят направо ще попитам защо го е ударила !

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да това е подход , но едва ли учителките ще дават обяснения, че "шефката" е ударила детето. Но все пак им кажи да им стане ясно , че децата си казват на майките какво се случва в градината. Да не си мислят, че като са малки си траят.

# 6
  • Мнения: 4 668
Да това е подход , но едва ли учителките ще дават обяснения, че "шефката" е ударила детето.
Нямах това предвид . Разбира се ,че не трябва те да дават обяснения . Само да ми потвърдят била ли е там наистина . Това е половината история все пак ...
Ако кажат да , директно отивам при "обвиняемата" и и задавам въпроса направо . Без никакво усукване и увъртане .
 

# 7
  • Мнения: 1 049
Говори най-добре направо с директорката, като е директор че какво от това, да не е безгрешна... има начин да подходиш тактично. Ако е наистина човек ще се дьржи разбрано и би ти дала човешко обяснение, ако ли не - не очаквай много от нея и занапред.  Hug

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

 Само да ми потвърдят била ли е там наистина . Това е половината история все пак ...
Ако кажат да , директно отивам при "обвиняемата" и и задавам въпроса направо . Без никакво усукване и увъртане .
 
Да съгласна съм , че ако потвърдят присъствието на директорката е половината история. Дано майката има смелост да отиде при директорката. Че нещо много взеха да си правят всички каквото си искат в градините. Това, че няма свободни  места по градините  не означава, че трябва да си траем и да си правят с децата ни каквото искат.

# 9
  • Мнения: 1 215
И според мен трябва да отнесеш въпроса право при директорката, какво като е директорка, и тя е човек.
А аз повече вярвам на детето си, отколкото на някой сравнително непознат човек и честно казано винаги си личи при моята кога лъже.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всяка майка си познава добре детето и може да прецени лъже ли или не( става въпрос за малките деца. При големите вече е много различно).

# 11
Почти не съм спала тази нощ  Tired не знам дали постъпвам правилно, но реших да изчакам, сигурна съм, че не лъже, но не съм сигурна дали не става дума за грешно изтълкувано случайно движение - докато е оправяла завивката да кажем  Rolling Eyes защото явно не е било силно, няма синини, спа спокойно, сутринта отиде на градина с голямо желание, както всеки друг ден. Ако е така, предполагам няма да има втори път и един такъв разговор би поставил директорката, както и детето в неловко положение, ако се случи пак, значи не е случайно и ще говоря директно с нея, без да минавам през госпожите.
Дано не греша  Tired

# 12
  • Мнения: 1 215
Каквото и решение да вземеш съм сигурна, че ще е вярно. Ти най- добре познаваш детето, но не трябва да допускаш разни физически самоинициативи от страна на персонала.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом така го чувстваш постъпи както смяташ за добре.  И аз си мисля, че ако се случи отново, (което ме съмнява) да говориш направо с нея. Няма какво да намесваш трети лица в историята ще стане много сложно.
А сега трябва да се успокоиш и да си починеш  Hug щом не си мигнала през нощта.

# 14
  • Мнения: 600
Почти не съм спала тази нощ  Tired не знам дали постъпвам правилно, но реших да изчакам, сигурна съм, че не лъже, но не съм сигурна дали не става дума за грешно изтълкувано случайно движение - докато е оправяла завивката да кажем  Rolling Eyes защото явно не е било силно, няма синини, спа спокойно, сутринта отиде на градина с голямо желание, както всеки друг ден. Ако е така, предполагам няма да има втори път и един такъв разговор би поставил директорката, както и детето в неловко положение, ако се случи пак, значи не е случайно и ще говоря директно с нея, без да минавам през госпожите.
Дано не греша  Tired

много добре си решила, децата са чувствителни, може да е изтълкувало погрешно. дано да е така, де. изчакай до следващо оплакване, конфликт с директорката е кофти нещо.

Общи условия

Активация на акаунт