Една история, която ме разтърси

  • 12 444
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Майчета,
Една история, която ме разтърси
 http://story.rozali.com/roditeli/p5175.html

Нека помогнем, който може и с какавото можем.
Емейлът cingarelata@abv.bg  е оставен в края.

# 1
  • Мнения: 4 458
Тъжно наистина.
Била съм в това положение при това не с едно а с 2 деца и знам какво е.
Мисля си че тази жена не е пробвала всичко и не е почукала на всички врати.
Не знам колко е заплатата която получава, но 100 лв. наем + 20 лв. детска градина за детето (ако не са увеличили таксите) са 120 лв.  Отгоре слагам още 120 за други разходи ето ти 240 лв разходи. Колко е минималната работна заплата за страната? Тя казва че получава над минимума.
В нейното положение кредита е последното нещо което бих предприела, това е убийствено.
Не може да няма познати при които да отиде да живее или някоя приятелка да дойде на квартира с нея за да си поделят наема.
Детето има баща. Да го осъди за издръжка ако е припознато и от там ще и идват поне едно 50 лв на месец.

Ще взема да и пиша да видим какъв е случая при нея. Може и да се измисли нещо. Няма ситуация без изход!
























# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Аз лично бих искала да и помогна с кавото мога.

# 3
  • Мнения: 908
Писахте ли й?  newsm78

# 4
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Да,писах й! Много неориентирана жена според мен. Теди пиши ми на ЛС,ще ти обясня.

# 5
  • Мнения: 170
от какво има нужда? дрешки, играчки, храна? пишете, ако знаете подробности

# 6
  • Мнения: 597
пишете и на е-меила

ако е объркана значи е изпаднала в голямя безизиходица
в такива случаи малко помощ и подкрепа могат да направят много а като си стъпи на краката ще продобие уежреност и ще се справя по-добре
жената няма родители

# 7
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
marsie, ти познаваш ли лично жената?
Аз не я познавам,но от това,което разбрах,след като размених няколко мейла с нея,останах с убеждението ,че тази жена има нужда от радикални промени в живота си. Помощта на парче не биха решили проблемите й.Основно тя не знае как да посреща ежедневните си нужди и как да разполага с парите,които има.Всеки иска да задоволи желанията на детето си,но го прави според възможностите си. Имат нужда от дрехи,обувчици. Повече инфо като размери ще пиша, след като ми ги даде.Адрес също на ЛС. Peace Не отказвам да изпратя дрехи,но това не е помощта,от която тя се нуждае. Понякога правим лоша услуга на хората в нужда.  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 584
от това което прочетох разбрах че и трябват пари, не знам колко е ориентирана но пък и финансова помощ много трудно ще получи
Да,писах й! Много неориентирана жена според мен. Теди пиши ми на ЛС,ще ти обясня.
пиши и на мен Flutter

# 9
  • Мнения: 597
marsie, ти познаваш ли лично жената?
Аз не я познавам,но от това,което разбрах,след като размених няколко мейла с нея,останах с убеждението ,че тази жена има нужда от радикални промени в живота си. Помощта на парче не биха решили проблемите й.Основно тя не знае как да посреща ежедневните си нужди и как да разполага с парите,които има.Всеки иска да задоволи желанията на детето си,но го прави според възможностите си. Имат нужда от дрехи,обувчици. Повече инфо като размери ще пиша, след като ми ги даде.Адрес също на ЛС. Peace Не отказвам да изпратя дрехи,но това не е помощта,от която тя се нуждае. Понякога правим лоша услуга на хората в нужда.  Thinking


Ravia,
Не не я познавам

По принцип в такива случаи помощите с пари, дрехи и т.н. не решават случая а само закърпват временно ситуацията.
Предполагам че има нужда от по-добра работа или допълнителна работа, морална помощ да намери сили да промени нещо. Ако няма образование да почне да учи нещо. Да се ориентира за общинско жилище. Такива неща.

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 156
Най-лесно е да дадеш пари на някого.

# 11
  • Мнения: 15
Аз също й писах и съм съгласна, че е доста неориентирана и, че по-полезна ще и е моралната подкрепа, и разговор със сродна душа.
Доколкото разбрах е от Велико Търново,така че май4етата от там могат да помогнат повече.

# 12
Здравейте.Искам да кажа,че не съм неориентирана,просто съм много объркана и паникиосана.Не съм необразована,имам средно образование,умна съм работлива съм,но съм попаднала в задънена уллица и се чудя как да излезя от там.В град съм където нямам познати много ,нямам и близки освен сестра,която ми помага винаги с каквото може.ще кажа и тук:аз не търся пари,просто исках съвет,почувствах се в безисходица,и исках да усетя хора около себе си.нямам още право на общинско жилище,защото нямам достатъчно години тук на квартира.а детето не е писано на името на бащата а на моето и не получавам издръжка.това е което мога да кажа.работя на смени,и нямам почти никакво време.извинявайте че се намесвам в темата,но видях че се пище за тази история,за която май малко започнах да съжалявам че пратих Sad

# 13
  • Мнения: 597
Скъпо майче,
Не пуснах темата за да те нараня а за да потарся помощ за теб, приятелско рамо, подкрепа, внимание. Понякога само това е нужно на човек за да почне отново да вярва в себе си и да си стъпи на краката или да продължи.
Дано се получи!
Пожелавам ти да се наредят добре нещата при теб
Успех

# 14
Благодаря.Аз също съм на мнение,че приятелската подкрепа и елементарното разбиране,са много по силни от каквато и да е била помощ.И винаги съм търсила това.Винаги съм била силна,но знам че на всеки в живота може да се случи да падне духом.Вярвам че се преодолява

# 15
  • Мнения: 3 376
Има ли момичета от В.Търново в нашия подфорум?

# 16
  • Мнения: 4 458
Здравей aneliqta, радввам се че се появи сред нас и добре дошла  Hug
Спестяваш много @ и време на нас и себе си  Wink
Регистрирай се и пиши във форумите, тук ще манериш тази подкрепа от която се нуждаеш. Разгледай, има и форум за работа, би могла да намериш нещо подходящо, почасово за да препечелиш допълнително пари.

Аз също ти бях писала мейл. За съжеление не познавам никой във Велико Търново.

Мога да ти вдъхна кураж и да ти пожелая успех. Както писах и в писмото си до теб - не взимай повече кредити, това ще те довърши.

Не знам до колко си запозната с правата си на сам родител и за това ще ти кажа, че детските градини са с 50% намаление за теб. Възползвай се от това.
Обърни се към "Социална помощ" за да ти кажат как може да ти се помогне. Дори и да не се класираш за парични помощи, все ще има нещо с което да могат да ти помогнат - знам го от опит, бях на твоя хал преди години и то не с едно а с 2 деца.

Опитай се да си намериш друга по-добре платена работа или поговори с шефа ти да те водят на половин ден или на по-ниска заплата за да можеш да получаваш помощи.

Каза, че с бащата се разбирате. Поговори с него. Обясни му ситуацията, няма от какво да се срамуваш, помоли го за помощ. Недей да се затваряш в себе си, говори с хората, искай помощ ... Може да поговориш и с бабата и дядото от бащина страна....

Пиши тук, все ще измислим нещо

# 17
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Анелия, тук може да намериш приятели и подкрепа.  Peace Никой не те обвинява, но наистина смятам,че трябва да промениш отношението си към финансите си и управлението им.
Всички искаме най-доброто за децата си, но не можем да си го позволим. За да бъдем добри родители не е нужно да са облечени в скъпи дрешки и да се купуват нещата,които те всеки път искат.
Очаквам да ми изпратиш размерите на детенцето и адрес.Обещах че ще ти помогна. Peace

# 18
Добре ще се регистрирам както гледам форумите са интересни и много неща могат да се научат от тук

# 19
  • Мнения: 3 376
Има много майки,които могат да ти помогнат с компетентни съвети и морална подкрепа.

Всичко ще се оправи,не се притеснявай. Peace

Ти като самотен родител не можеш ли да ползваш намалението за тока-мисля,че около 50 лв от него ти плащаха,но не съм сигурна.
Ходила ли си в социални грижи да попиташ какви са ти правата като самотен родител.Колко време трябва да си на квартира,за да ти дадат общинско жилище?

Трябва да има начин да ползваш някакви привилегии и облекчения newsm78 Защо така отвсякъде те режат...

# 20
  • Мнения: 2 584
Най-лесно е да дадеш пари на някого.

да ако имаш, но ако и ти плащаш наем и живееш с 250-300лв. на месец 4 човека трудно би дала

# 21
Имах право на плащане на тока когато бях по майчинство.плащаха ми 60 лева.сега заплатата ми надвишава тавана,въпреки че се водя на минимална,всъщност с детските се превишава,защото и те се броят като доход.На общинско жилище все още нямам право,защото нямам нужните години на квартира във В търново.като гледат доходите,те не гледат и заеми и кредити и не ги включват.за това съм на това положение

# 22
  • Мнения: 2 584
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51869.60
това е тема на самотните майки, мисля че ще ти дадат отговори за това какви права имаш

# 23
Бях по майчинство когато получавах помощ за тока.плащаха 60 лева в енергото.сега се водя на минималната,но пак надхвърлям тавана.мисля че с детските,защото и те се броят като доход.А че имам заеми това не се гледа.не е определящо.Нямам право на общинско жилище защото още нямам нужните години на квартира тук във велико търново

# 24
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Имах право на плащане на тока когато бях по майчинство.плащаха ми 60 лева.сега заплатата ми надвишава тавана,въпреки че се водя на минимална,всъщност с детските се превишава,защото и те се броят като доход.На общинско жилище все още нямам право,защото нямам нужните години на квартира във В търново.като гледат доходите,те не гледат и заеми и кредити и не ги включват.за това съм на това положение

Имам един въпрос? Просто защото даже и в темата пишат момичета и се опитват да ти помогнат в положение даже по трудно и от твоето, колко е минималната сума,     за която ако си под нея получаваш помощи  newsm78 ??  Не ми се струва реално да се водиш на минимална, която в момента е 220 лв, след осигуровките и удръжките, на фиш не би трябвало да получаваш повече от 200 и няколко лева и детските които са 25лв. от Януари, това означава че официално ти взимаш около 225лв. ТАКА ЛИ Е? От това подразбирам че 225лв. надвишава минималната жижнена необходимост за да получиш помощи  newsm78

# 25
когато се водех на 180 .когато такава беше минималната-надвишавах.

# 26
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
когато се водех на 180 .когато такава беше минималната-надвишавах.

От тогава минаха 3 месеца, от както е 220 минималната и детските 25 лв., което значи че ако пък минимума е останал същия, в което не се съмнявам щото държавата ни е  #2gunfire сигурно и сега надвишаваш.  Thinking  Трябва да се провери колко е на човек от семейство, защото така излиза че е под 100 лв. минимума, защото вие се водите двучленно семиство.  Sick #Cussing out

# 27
Да но  тогава когато тичах постоянно насам натам се беше оказало че не включват детето във сметките,и също така помня че тогава беше станала голяма разправия,защото аз бях зяпнала-как така няма да се брои детето,нали се храни,нали дрехи трябва,разходи има.Бях дигнала патърдия,а те вдигнаха рамене ooooh!

# 28
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Да но  тогава когато тичах постоянно насам натам се беше оказало че не включват детето във сметките,и също така помня че тогава беше станала голяма разправия,защото аз бях зяпнала-как така няма да се брои детето,нали се храни,нали дрехи трябва,разходи има.Бях дигнала патърдия,а те вдигнаха рамене ooooh!

Нещо не както трябва, я влез във форума за самотни родители и питай, как така няма да броят детето, нали за детските помощи го броят и пак ги получаваш само ако не надвишаваш нам си колко на член от семейството.   Thinking  newsm78  #Crazy

# 29
писах но още нямам отговор,като напишат нещо по въпроса ще го напиша тук

# 30
  • Мнения: 4 458
Абе как да не броят детето  #Cussing out Тия да не те пързалят нещо?  newsm78 Сумата която получаваш се дели на член от семейството! Пиши и ЧЕТИ в нашия форум - на самотните родители!!! Там има тема "Нашите права" или нещо подобно - закована е. В нея може да прочетеш какво ти се полага и как да го получиш.

Казах аз че не си почукала на всички врати  Wink
  bouquet

# 31
  • Мнения: 686
Здравей Анелия!
Аз съм от В.Търново и бих се радвала да ти помогна.
В кой квартал живееш и къде работиш?Можем да се видим и да поговорим ако искаш.
Аз в събота и неделя съм свободна ,така че ако решиш-да се срещнем,пиши.

# 32
  • Мнения: 597
Анелия, не отказвай помощ -дрешки и други и какавато и да е. тогава ще можеш да заделиш пари за други неща или ако има възможност спести за да изплатиш по-бързо заемите.
Дава се от сърце и с желание да ти помогнат.
Стискам ти палтци да си възвърнеш равновесието
Всеки е изпадал с подобни ситуации и се е чувствал в зънена улица
И аз съм била в ситуациа да не   мога да купя банан на детето си и то да реве за това, както и няколко дена преди заплата заделените последни пари за мляко и хляб и сирене да се дадат за лекарства.
Ще ти пиша на меила повече или ако се регистрираш на лични.

# 33
  • Мнения: 686
 Тук има много хора ,които с удоволствие биха ти помогнали.Не разбрах сама с детето сами ли сте на квартира или и със сестра си,и момченеце ли имаш?То значи е на възраста на дъщеря ми,щом е 3год.Коя детска градина посещава?
 Какво си завършила?Бих могла да говоря с мои познати,да почнеш някъде работа ,по добре платена.
 А за общинско жилище ако искаш да кандидатстваш, ти трябват минимум 5 год. адресна регистрация в града.
 А от къде си всъщност?Нямате ли някакво наследство от родителите си,къща на село или нещо такова?
 Съжелявам ,че те отрупах с толкова въпроси,но за да ти помогна ,трябва да споделиш някои неща ,а и тук повече от една  ,две глави мислят все ще излезе нещо.
 Разбира се всеки може да ти прати по някоя дрешка и малко парчки,но смятам че трябва да се помисли в по дългосрочен план,за да можеш да изплуваш от тази ситуация и да не се връщаш повече на дъното. Hug

# 34
Здравейте.В търново живея-квартал зоната.Вяра живея самичка с детето на квартира.Детската градина,която посещава е Соня.От Русе съм и от 3 години и половина живея тук.Имам средно професионално образование с професия,Ел монтйор съобщителна и осигурителна техника.Когато баща ми беше жив живеехме в жилище което му беше дадено от мястото кадто работи.Той е нямал възможност да закупи собствено.Когато почина аз малко след това навърших 18 и ме помолиха да освободя жилището.така че нямам нищо

# 35
  • Мнения: 1 668
Напиши ми каква ти е вноската по кредита на месец. На лични ми прати банковата си сметка, по която покриваш кредита. Ще ти преведа малко пари

# 36
# 37
Герчо,опитах се да ти изпратя съобщение,но ми изписа това:Съобщението не може да бъде изпратено. 'Ger4o' е изчерпал лимита си и е запълнил кутията си за входящи съобщения.
Ако можеш остави ми имейл или пиши на моя

# 38
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Можем да помогнем от тука,но нека Верчето се срещне с майчето и поговори,защото личният разговор дава много по-вече реална информация от колкото написаната тука!Можем и да идем с нея и по институциите за да размърдаме администрацията,както сме правили за други майчета в нужда

# 39
Днеска би трябвало да се срещнем.Поне така мислим

# 40
  • Мнения: 686
 Здравейте!
 Днес се видяхме с Анелия и малкия Коко,поговорихме.Изглежда наистина е стигнала да безисходица,но това е само благодарение на нейната безотговорност и недобре обмислени постъпки.
  Теглила е преди 1год.кредит от 4000лв за срок от 6год.,за да погаси дълг на баща си от 1300лв.Неможах да разбера точно за какво е изразходила останалата сума.Мес. и вноска по този кредит е 70 и няколко лева.
 В последствие е изтеглила 500лв от ИЗИ-кредит-май така беше,не съм много сигурна ,500лв.от Джет кредит и 500лв Райкард.Незнам за какво са изхарчени сумите.Щеше ми се да чуя,че си е купила печка ,пералня или нещо такова,което е необходимо,но според нея ги е похарчила за текущи нужди.Което говори за абсолютна безотговорност.Става въпрос за не малка сума, плюс 400лв месечната и заплата.
 От тук идва нейното затъване.Заплатата и от 400лв стига за наема 100лв,ток 100лв и останалите 200лв да погасява кредити и може би и за детската на малкия.
 Наистина ще и бъде много трудно да изплува сама от това положение,но не успя да ме убеди ,че пак не би направила същите грешки.Осъзнава,че ако успее да върне кредитите ще се справя с останалите разходи.
 Кредита от 4000лв е внасяла вноските 1год.Може би той най много тежи.Ако ще помагаме с пари,трябва да бъде някакси целенасочена,за да се погаси този кредит.А,не този пратил 10лв,оня20лв и т.н.,стува ми се ,че ще се наложи да се води някакво счетоводство,за да сме сигурни,че парите са отишли където трябва.
 Направи ми впечетление скъпия и тел. и боядисаната коса,ако съм в нейното положение последното нещо ,което ще направя е да си купя боя за коса.Това ме кара да се съмнявам ,че е осъзнала грешките си и прави всичко възможно за да излезе от това положение.Аз ползвам тел.,купен чисто нов от М-тел за 20лв и ми върши същата работа.
 И на нея го казах ,и тук ще го напиша.Човек ако сам не иска да си помогне,никой не може да му помогне.Смятам,че най малкото ,което може да направи е да си продаде тел,и вземе някой по евтин,с парите да погаси част от дълговете си.
 Освен от средства има нужда от много съвети,за да не допуска да върши повече такива глупости.Ще приеме помощ и във вид на дрешки.Малкия е висок около 100см,тя е солидна жена,но за размери  и от какви дрехи имат нужда,тя сама ще каже.
 Иначе,тя е много контакна,засмяна жена.Малкия Коко е голям палавник.
 Р.S.Не гарантирам за достоверноста за наличноста на кредитите и сумите по тях,това го знам от един разговор с нея,може би още една среща ще даде повече яснота.

# 41
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Живяла съм в голямо нямане,гладуване и какво ли не с две малки деца....точно по Жанвиденовото време/ за които помнят/...изключително ми беше трудно,вземала съм назаем,но съвсем малки суми,за да мога да ги върна,имах кредит и  си го връщах сама,бяха ме съкратили от работа и ужаса стана пълен,работех на пазара,от там в студа си навлякох много болести ,но изкарвах за насъщният,работех и надомно,колко свинска мас със препечени филийки сме изяли с децата ....щото ги обичат и ги залъгвах така,пиле готвех на 4 пъти....косата....кой го интересува как изглеждам като нямам хляб или имам да връщам!Сега живеем на квартира,справяме се..ние си знаем как!Тегленето от джет-кредит е нож с две остриета защото връщаш сумата +50%...направо е чудо как ги връща Анелия! От това,което чета искам да заявя,че пари давам само за лечението на някого или за крайно нуждаещ се човек за храна,много от тук пищещите ме познават,знаят ,че небих отказала някому помощ но  Stop  пари за погасяването на нечий кредит  Naughty недавам!!! Дрешки ,обувки ,играчки за детето на драго сърце,имам много на склад при мене!Ако трябва да се иде в социалното,закрилата...официално от наше име..на ДБМ и да се иска съдействие за някаква помощ..може,но трябва да видим дали е искала някакви помощи как стоят нещата.
Верче,ще мина да те видя в Търново за да поговорим

# 42
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Без да съм се видяла с Анелия предположих ,че момичето е твърде неориентирано и не умее да борави с финанси! Анелия,не се обиждай, но това са фактите. Все още чакам да ми дадеш адрес и размери на теб и на детето.

# 43
  • Мнения: 4 195
момичета и аз си писах с мацката, но молбата ми е - кофти услуга правите, давайки пари на някой, казвам го от 3 годишен опит, после съвсем не знаят как да се справят.
Купете им храна, ще им пратим каквото имаме - няма да мисли за дрехи, играчки, за нишо, но и аз съм в положението на Дидка и мисля като нея. Кредитте сама трябва да връща
ако някой толкова иска с пари да и помогне, да и плаща детската например или нещо такова.
Знам че звуча много егоистично, но това е реалноста Confused

# 44
  • Мнения: 2 584
не е егоистично Криси, аз с малката на 4месеца ходех да събирам кестени и да ги предаваме за да има пари за кис. мляко, продадохме си телефоните ( е бяха сименс с30) ама на гол гъз чифте пищови, продадох на малката креватчето за да има за ядене, и тн. няма да разказвам ( вие си знаете) но ми беше страшно неудобно да искам от някой пари за ядене при условие че има начин да се справим

# 45
Сега да отговоря.Телефонът,който изглежда толкова скъп,е подарен от племенницата ми,това е нейният стар телефон.той е със развален дисплей,на който в повечето случаи не се вижда,кой ме търси,и за който телефон ако го продам,не мога да взема и 10 лева.Косата ми е боядисана,защото,имам  избили бели коси,които никак не са малко.Детската си градина плащам редовно,а дълга на баща ми може би е трябвало да не плащам,а да остана със запор на заплатата,и да ги оставя да ми вземат от парите,за да не тегля кредит.Когато веднъж теглиш заем,разределението на парите ти вече не е същото.наема и тока ми са скъпи,и парите не ми стигаха,за храна,когато се случи детето да е болно и да си остана 10 дена в нас,заплатата ми пада много.защото надника ми е над 20 лева,а ако съм болнични ми плащат 8 лева на ден,ей такива на вид малки нещица,са ме оставяли без пари,и се е налагало да тегля кредит.Но аз съм нямала от кого да взема пари за хляб или пари за лекарства,нито майка имам нито баща,нито баби дядовци лели и всякакви такива,една сестра имам и тя едвам се справя във живота,и когато няма от куде да вземам за храна тегля.
Още веднъж благодаря на всички.Пожелавам ви всичко най хубаво.Безотговорна майка съм,и съм правела всичко възможно за да мове детето ми да е нахранено добре.Беше ми приятно,Животът е борба,и аз схте продължа да си я водя.Успех и здраве на всички майки,и да са ви живи и здрави децата

# 46
Не могат да се вадят такива изводи за 15 минутен разговор.Пишеш за телефона,само от един поглед,и вече имала съм скъп телефон.скъп е бил някога,пишеш за косата ми ,а ако ме беше видяла без боя,щеше да се стреснеш.Но какво ли очаквах.Едно споделяне на история в даден сайт,която по скоро беше писана,ей така за да си излея мъката,за да ми олекне,защото съм видяла че хората това пишат там.Не  съм имала цел,да ми се помага,да ме ругаят и така нататака,просто изках да споделя.И това споделяне се превърна в някакъв кошмар.Поредното доверие в хората,и поредното обеждаване,че сподели за да ти олекне изобщо не е така. Все пак благодаря,че откликнахте.че ми предлагате помоща и за всичко

# 47
  • Мнения: 4 458
анелията  не го приемай така и недей да бягаш и да се затваряш в черупката си. Ние тук всички се опитваме да помогнем по някакъв начин. Опитваме се да разберем какво е точното полежение и как най-добре бихме могли да ти помогнем.
Понякога е хубаво да чуеш и негативни отзиви - това те връща обратно в релсите, приземява те, а и много често точно от там можеш да си извадиш много полезни поуки.

Имаш ли възможност да делиш наема с някой?

Приеми помощите които момичетата ти предлага за да спестиш поне за дрехи. И на мен на времето ми беше много болно и тайно плачех когато познати и роднини ми подаряваха стари дрехи. Най-убидно ми беше (даже и сега се разплаках) когато моя много близка приятелка дойде на гости и ми донесе торба с хранителни продукти. Не исках да ги приема, но хората са казали "приятел в нужда се познава". Не можех и близалки да купя на децата си камо ли банан. В къщи имаше само макарони - без масло, без сирене - НИЩО. Колко дни съм гладувала, колко нощи съм плакала..... Кредит не теглих! Колкото и да ми трябваха тези пари знаех, че утре ще ги върна с лихвите и това ще ми тежи като камък.
И, да косата ми нито боя е виждала нито други "глезотии", никакъв грим, прфюми... Живеех с около 1 лев на ден и гледах 2 деца - сама! Взимах заеми единствено и само когато децата са болни и от винаги от роднини или хора които биха си позволили да изчакат малко с връщането.

Аз съм финансов менажер, ако искаш може да обсъдим някакъв план на действие, някаква схема за парите и тяхното плащане. Трябват ми сумите които имаш да изплатиш, процентите/лихва които плащаш за тях както и крайните срокове за изплащането на сумите. Приходите ти както и режийнните разходи. Има ли възможност да се закъснява с плащанията по кредитите и до какво води това ( за всеки по отделно )? Би ли могла да изплатиш предсрочно някой кредит без да те таксуват за това? Имаш ли възможност да вземеш предплата от работата и до каква сума и за какъв период?
Ти помисли как би могла да намалиш разходите до минимум и ми кажи за да го обмислим и това.

Няма нищо против открито да говориме за тези неща тук във форума. Много глави винаги мислят по-добре от една.

Може и да не ти дадем пари, но бихме могли да те научм как да ги управляваш  Wink По-ценно от това, здраве му кажи

# 48
  • Мнения: 884
Анелия, не си безотговорна майка, щом като се тревожиш и търсиш помощ.Защо обаче ми се струва , че си ядосана, защото всички сме на мнение, че може да ти се помогне по много начини, но за пари на ръка трудно може да се говори.

# 49
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Едно от основните правила тук във форума е да се научат подробностите и тогава да се дава помощ ,под каквато и да е било форма. Анелия,може да си отскоро тук, но повечето хора имат доста опит с майчета в нужда.Сблъсквали сме се с какви ли не измамници и хора,които "уж" са в нужда. Ние не сме "паралийки" и не се чудим какво да правим парите си. Просто сме приели това да протегнем ръка на някой нуждаещ се като своя мисия! Но искаме в замяна на това - доверие и споделяне. Не искаме да разголваш душата си, но искаме да бъдеш откровена,без да се обиждаш на зададените въпроси.  Разбира се,твое е решението , дали ще приемеш помощта,която ти се предлага. Само не разбирам, след като досега не си получила никаква такава, защо отказваш подадената ти ръка.... newsm78

# 50
  • Мнения: 2 584
Анелия знам че ти е обидно, но както и Наталия писа тук не сме паралии, на мен също не ми беше лесно ( и аз нямам помощ, свеки не дава а майка ми на кого по напред ние сме 4-деца) стигнах до там че ходех вечерно време до аптечното да събираме кашони със сина за да изкарам пари, карали сме с 5лв. 4 човека, сина ходеше на училище с 0.30лв. а колко сме гладували няма да пиша, но намерихме начин да си стъпим на краката, не си позволих да пиша тогава че нямам пари защото познавам повечето момиче лично и знам че Чут Чут би дала последните си 2лв. на някого, помагат ми с дрешки, миналата година купих на малката нещо новичко 2 рокли по 3лв. и едни сандалки за 4,50лв. от Липненски, аз си нося дрехите от преди няколко години, и маратонки по 8лв. от Липненски не че не искам и аз да се облека ама, храната, наема и разходите са ми с предимство, много пъти купувам 1 банан и го разделям на двамата, ако мислиш че ми е лесно с 250лв. да изкараме месеца, много момичета ти предлагат помощ с дрешки, а това си е голям разход и ако приемеш ще ти отпадне

# 51
  • Мнения: 47
Здравей Анелия Hug

Разбирам напълно реакцията ти и защо се чувстваш леко засегната. В действителност, Вяра наистина беше малко рязка, и аз бих се засегнала от този пост ако бях на твое място. Но мнителността си е човешка черта..

Опитай се да ги разбереш и да се поставиш на тяхно място. Момичетата от този форум са с големи сърца, но много пъти са се парили, затова е и тази мнителност в началото. Но ако спечелиш доверието им, ще срещнеш много истинка подкрепа, много истински приятели и много протегнати ръце.

Аз ти се извинявам от името на Вяра, колкото и смешно да звучи Joy Joy

Лек ден и ще чакаме да пишеш Hug Hug

# 52
Не  съм засегната че,че не съм получила от вас пари,а и никой не разбра,че аз не това искам,никой не е длъжен да изплаща нечии заеми  кредити.Нокой не е длъжен да дава пари.Засегната съм от това,че се вадят изводи,от малък разговор или мимолетен поглед,колкото и да съм се свила и пречупила,аз такова унижение пред всички няма да позволя.Дали вяра не иска да захвърля телефона на боклула,телефон за който не съм дала 1 стотинка,или да тръгна по улиците така,че детето ми да го е срам от мен.Дрехи за детето си никога не съм отказвала,когато има дете няма място за гордост,гордост,която аз отдавна нямам.И  не мога да бъда  ядосана,че не съм получила пари,при положениече не съм ги търсила.Човек понякога има нужда от едно рамо,от една дума за да вдигне малко главата си.за да вижда,че пътят пред него не е само един,че има избор

# 53
И само едно искам да попитам,защо вяра не обърна внимание с какво бях обута?Дори маратонки нямам.Бяха гуменки,по точно кецове от преди и аз незнам вече колко години,но това не е важно,повече няма  да пиша по темата,за това какжо съм представлявала,когато за първи път съм се срещнала с някого

# 54
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Ще чакам да ми пуснеш размерите....

# 55
Ще ги пусна.Обещавам.само трябва да намеря метър,защото до сега не ми се е налагало,да вземам размер,ще ги напиша

# 56
  • Мнения: 884
Не  съм засегната че,че не съм получила от вас пари,а и никой не разбра,че аз не това искам,никой не е длъжен да изплаща нечии заеми  кредити.Нокой не е длъжен да дава пари.Засегната съм от това,че се вадят изводи,от малък разговор или мимолетен поглед,колкото и да съм се свила и пречупила,аз такова унижение пред всички няма да позволя.Дали вяра не иска да захвърля телефона на боклула,телефон за който не съм дала 1 стотинка,или да тръгна по улиците така,че детето ми да го е срам от мен.Дрехи за детето си никога не съм отказвала,когато има дете няма място за гордост,гордост,която аз отдавна нямам.И  не мога да бъда  ядосана,че не съм получила пари,при положениече не съм ги търсила.Човек понякога има нужда от едно рамо,от една дума за да вдигне малко главата си.за да вижда,че пътят пред него не е само един,че има избор
Добре, съгласих се с теб. Сега кажи в прав текст-от какво точно имаш нужда, едва ли писа тук само за да намериш приятелско рамо.За дрехите-ясно, какво друго би ти било от полза, според теб самата какви са нуждите ви на първо време-някой беше питал с какво образование си, може да ти се потърси по-добра работа. Имаш ли все още нужда от съвети и от съдействие за пред социалните-това, че не броят детенце като член на семейството-нещо объркано има, или не си разбрала, или те не са разбрали за какво точно става въпрос.

# 57
Извинявам се много,но не аз сложих историята си тук!.Аз разбрах че е сложена във форума доста след това.И след като ми казаха че я има тук,тогава се регистрирах
Няма как да не са ме разбрали тогава.защото ме разкарваха 100 пъти до русе,за този документ за онзи документ,имаше разправии.разбира се нищо не ми пречи пак да отида до там и. да проверя макар че знам крайния резултат.а относно за съветите имам нужда от тях
средно професионално образование имам.ел монтйор съобщителна и осигурителна техника.аз мсиля че го бях написала тук

# 58
  • Мнения: 884
Да, и аз видях сега, че вече си го споделила! ще ти пиша на лични!

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 11:59 от TIHA VODA

# 59
  • Мнения: 758
Анелия, привет и от мен. Съвсем искрено ти съчуствам за ситуацията в която си, но пък и знам какъв хубав лъч в тъмния ти живот е малкото ангелче, което заспива до теб всяка вечер. За резкия тон .... не знам, може би и аз бих се засегнала, но искам едно нещо да разбереш, че тук има много добри предложения за теб, които са в перспектива. А именно да ти се напряви план на бюджета, да ти се предложи друга работа, или да си намериш надомна (мисля че беше написала че работиш на смени) и други подобни. А мнителността е човешка черта, особено когато от години се занимаваш с това ( Чут Чут и още някой мисля), на които някъде по фурумите четох, че им се е случвало с години да помагат на жени, които изобщо не са били в състоянието за което са се представяли.
Така че не се сърди, и приеми предложенията за помощ. Помисли как да си подобриш положението и най-важното ако си допускала грешки особено във финансово отношение да не ги повтаряш. Дори майки, които отглеждат децата си с бащите им не си позволяват да задоволяват всичките им прищевки (не че бананът е това или нещо си написала) но трябва от малко да се учи детето да цени парите и да занае че не винаги може да се получава това което иска. И аз съм майка и знам как искаш най-доброто за детето си, но всичко трябва да се мярка. Искрено се надявам и аз да успея да го направя.

# 60
  • Мнения: 758
ПП, а при следващото ти идване в Русе и при необходимост да останеш да нощуваш, дори и с малкия се обади.

# 61
Няма проблем.аз рядко си идвам,6тото много пари отиват,но ми е мило за русе там са ми приятилете познатите.ще се обадя  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 758
А не си ли мислила да се върнеш тук. Или си там заради сестра си?

# 63
  • Мнения: 169
       
или да тръгна по улиците така,че детето ми да го е срам от мен.

         Ако детето е гладно,а ти направиш възможното за да му осигуриш храна,то няма да се срамува,я ще се гордее с теб.Нима ние които сме събирали кашони,по улицата и магазините,сме срам за децата си?
И само едно искам да попитам,защо вяра не обърна внимание с какво бях обута?Дори маратонки нямам.Бяха гуменки
        Анелия и аз ходя с гуменки,но не коментирам,защото съм доволна,че въобще има какво да обуя.
надника ми е над 20 лева..........Но аз съм нямала от кого да взема пари за хляб или пари за лекарства
        Това даже няма да го коментирам.Ще ти кажа само че 2 години съм живяла сама на квартира с не едно а две деца и с по малко средства.Но кредит не съм си и помисляла.Децата са яли месо и плодове 2 пъти в месеца на аванс и заплата.
       В градините им осигуряват минимално,но разнообразно хранене.

 От тук идва нейното затъване.Заплатата и от 400лв стига за наема 100лв,ток 100лв и останалите 200лв да погасява кредити

           Момичетата вече те посъветваха да мислиш в насока 'съквартирантка'-това е вариант и аз съм го ползвала(при все че живеех в гарсониера и беше тясно),всички сметки падат на половина.А относно тока??? 100лв. са много пари newsm78 Ние 4 човека 30лв. изразходваме,не е лесно но пестим.Хладилник не използвам зимата,бойлер само когато ще се къпем,за ежедневния душ с бързовара само една,две кофи вода.Пералня имам но не ползвам за да не гори ток.Прахосмукачката също...с метла.За отоплението пускахме вечер само за 1 час да обърне въздуха и после чак като си легнем с електрическо одеало само затопляме леглото.   Не е лесно но милиони българи живеят пестейки.
  Теглила е преди 1год.кредит от 4000лв за срок от 6год.,за да погаси дълг на баща си от 1300лв.
 В последствие е изтеглила 500лв от ИЗИ-кредит-май така беше,не съм много сигурна ,500лв.от Джет кредит и 500лв Райкард.
 

     Изтеглила си 4500,върнала си 1300,какво направи с истаналите 3200 newsm78 За преживяване си написала.... newsm78 С колко според теб се преживява newsm78? Плюс заплатата 400лв.
           Казваш,че не е правилна преценката на Вяра за теб,че си безотговорна,ми нека видим и твоята гледна точка,много ми се искада разбера с колко пари на месец,би живяла нормално.
           Сега ще ти кажа,че аз съм човек изпадал в много по-тежко положение и че също разчитам на помощ от другаде,ще ти кажа също че този форум е голяма сила и че може да ти се помогне.Сигурно аз няма да мога и затова незнам имам ли право да пиша тук,но целта ми е съвсем добронамерена.Казваш,че приемаш съвети и затова ти пиша,имай в предвид приказката "не питай старило,питай патило"
            1-во- Направи си един честен самоанализ,само пред себе си.После ако искаш можеш да споделиш тук.За всички е явно,че си допуснала грешки и за това си в това положение,въпросът е дали ти го осъзнаваш и готова ли си да се коригираш.За да ти помагат другите,те трябва да са сигурни,че помощта им е целенасочена и че няма да има злоупотреби.Това от личен опит ти го казвам.
            2-ро - Хубаво е да се сближиш,не само с хората които ти помагат материално,а и с тези от нас които се борим с живота,от такива хора можеш да получиш съвет,емоционална подкрепа,рамо на което да поплачеш.Като виждаш че не си сама в борбата,това ще те прави по-силна и смела да продължаваш напред.Примерите на Киара,Рут и мен,нямат за цел да те винят че живееш по-добре от нас,напротив...целта е да разбереш,че и други има като теб и да видиш рационални идеи за справяне с трудностите.
            Още доста мога да ти пиша,но ще се измориш да ме четеш,ако мислиш че не съм те засегнала и приемеш емоционалната ми помощ ще се радвам да ми пишеш на лични.Имаш ли скайп?
           И последно само да питам,кой ти помага сега? Работиш на смени,детето кой го води/взима от градина?
           

# 64
  • Мнения: 686
Анелия ,не си мисли ,че те нападам.Гледах да бъда максимално обективна,нищо не съм преиначила или излъгала,написах това което видях и чух.Напълно разбирам в какво положение си изпаднала и знам ,че ти е много трудно.Но в повечето случаи ,човек носи последствията от грешките си.
 Не може да отидеш на море,при условие,че имаш такива дългове.Нищо ,че твърдиш,че сестра ти го е платила.По разумно е било да помолиш сестра си да ти услужи с парите за морето, които е заделила за ваша почивка,за да се разплатиш.
 Не ме разбирай погрешно ,трудно ти е и най -доброто ,което можем да направим за теб е да те накараме да разбереш как да ръководиш бюджета си.
 Тежко е без родители и близки,затова трябва да се мобилизираш и стегнеш и да намериш правилния път.
 Научи се да си правиш сметка.
 Примерно ако морето с малкия ви е струвало 400лв,нямаше ли да е по добре да се лишиш тази година от него,но да изкараш по спокойно зимата.
 Кредит от 4000лв,минус дълг от 1300лв-остават 2.700лв. ,разпределени на 10 мес(откакто си ги изтеглила),това са 270лв на месец и заплата 400лв ,се получава 670лв. на месец,изхарчени за текущи нужди.По същото време изтегляш още 3 кредита по 500лв,които също са изхарчени за текущи нужди.Сега направи си сама извода,дали това не говори за абсолютна безотговорност.А,че около едно здраво дете на 3год. има много разходи мен не можеш ме убеди.
И само едно искам да попитам,защо вяра не обърна внимание с какво бях обута?Дори маратонки нямам.Бяха гуменки,по точно кецове от преди и аз незнам вече колко години,но това не е важно,повече няма  да пиша по темата,за това какжо съм представлявала,когато за първи път съм се срещнала с някого
Аз също бях по гуменки.
 Може би имаш право на някакви помощи,но аз не съм наясно какви са изискванията.Пиши на каква сума те осигуряват за да може да се помисли в тази насока.
 От все сърце искам да излезеш от това положение и предполагам всичко това ще ти е добар урок за напред.

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 15:41 от Vqqra

# 65
  • Мнения: 686
 Хрумна ми нещо:
 Мисля,че ако сестра ти се съгласи да ти направи услуга и изтегли вместо теб кредит от 2000лв.(предполагам на теб вече няма да дадат),за да върнеш трите кредитита от 500лв.,заедно с лихвите,ще ти се намалят месечните вноски.Естествено този кредит пак ти ще го връщаш,но ще има голяма разлика в сумата ,която внасяш.
 Тъй,като сега плащаш месечно по Райкард-25лв
 Седмично по Изи кредит-27лв.,което прави месечно-104лв(не ми е много ясен този кредит)
 И незнам по Джет кредита колко ти е погасителната вноска да предположим-50лв
  Това прави общо-180лв
 А примерно на 2000лв. кредит за 3 год.,месечната вноска ще е около 60лв.Това ще намали чуствително разходите ти.Още повече , мисля ,че каза за Джет кредита ,месец Май ти е последната погасителна вноска.В такъв случай,могат да се изтеглят ,не 2000лв,а 1500лв.
 Така ще внасяш общо по този кредит от 2000лв и другия от 4000лв-130лв.
 А не ,както сега излиза-250лв.
 Ако излезе,че имаш право на помощи  и от социалните,ще има шанс да се справиш.

# 66
  • Мнения: 4 458
Vqqra аз точно това имах в предвид като казах да се направи бюджет. Тя не е отговорила на предложението ми и за това не съм писала подробности.
Мислех и друг вариант който смятам ще е доста приемлив за всички нас. Бихме могли да съберем пари - колкото повече толкова по-добре. Сумата се внася на срочен депозит от там след изтичане на срока всеки си взима обратно парите които е вложил а процента спечелен от депозита да дадем на анелията или по-скоро направо да внесем за погасяване на част от кредита. Срочния влог разбира се изисква време а до тогава може да се направят и много други комбинции с кредити, аванси и други.

В момента в ПИБ има много изгоден процент точно на срочния депозит 7.5% но е за годишен депозит. За 3 месечен депозит е 6.66%
Дори и за 3 месеца ако внесем 5 000 лв. то сумата събрана за  анелията ще е 333 лв. Това е без никакви загуби за хората дали пари.

# 67
  • Мнения: 3 376
kiara браво!!! bowuu
Намирам предложенията ти за чудесни.

Аз не знам дали финансово ще мога да се включа засега,но ще направя всичко възможно.

Нека не караме някой,който се нуждае от помощ да се чувства неудобно иунизително от това.Да не натякваме стари грешки/защото всеки прави такива/,а да погледнем напред.
Мисля,че Анелия е достатъчно голяма,за да осъзнае,че е непосилно за нея да погасява такива суми.В моменти на отчаяние човек е готов на всичко.Не бива да обвиняваме,тук сте и дали страхотни идеи и примери как може да се справя с положението занапред.Кашоните също са вариант,но ако е сибирска нощ не бих рискувала да помъкна 3-годишното си дете.Казвам го,защото е много лесно да се обвинява отстрани без да мислим за фактите.
Дали е отишла на море с пари от сестра си или си е купила боя за коса,която сигурно струва 1 лв. не е наша работа и не бива така грубо да се намесваме "под чаршафите".
Аз ще помогам на Анелия когато и с каквото мога,ще следя темата.

Сетих се,че ако ти трябва документ някакъв от Русе първо да питаш дали не може да се вземе от друг човек и да ти го изпращам,така например ще спестиш идването си тук само за една хартийка.
Кураж Анелия Hug

# 68
  • Мнения: 884
Понеже Анелия мълчи /мисля си, че вероятно е на работа/, да споделя-варианта за погасяване на кредитите с високи лихви е прекрасен, преди година и аз направих така с един мой кредит-спестих си доста тревоги. А това с лихвите по депозита-чудесно е, не съм се сещала...От вашите съвети може да се възползват и не толкова "зорлии".
 Анелия, мила, приеми критиките като приятелско мъмрене, и обощи за себе си всичко, което се изписа.Питай, ако нещо те е заинтригувало.
 Момичета, не бих се поколебала да потърся какъвто и да е вид помощ тук! Браво!

# 69
Искам да кажа на всички че аз на никого не се сърдя или обиждам.нормално е да се няма доверие.и аз не бих имала.всеки е в правото си,но някой път се казват неща,за които не се знае със сигурност,и аз отреагирвам,живота ме е учил да се защитавам при най малката заплаха или обида или такива подобни,това си ми е инстинкт,но не се сърдя,репча инатя и така нататъка.Варианта сестра ми да тегли заем се отхвърля,защото има достатъчно,и тази година има дъщеря абитиурентка,ако можеше да ми помогне за кредитите щеше да го направи,но и тя изнемогва,.зададе ми се въпроса кой го гледа докато съм на нощни смени,гледа го тя.нося го в тях ,преди да отида на работа,нейната подкрепа е голяма.Аи аз съм затънала защото не съм свикнала да моля някой за помощ,да казвам проблеми а всичко крия,и затова съм стигнала до тук.Нещата са  осъзнати,но изход не виждам наблизо,за съквартирантка не става при мен,защото живея в едно сутеренче,кудето има стая кухничка и коридорче,като прозорец има само в стаята където спим,но няма място за друг човек
по въпроса за тока,не аз го хабя.електромера ми е вторичен,който не се засича,плащам това,което ми казва хазяина,когато му кажа че аз не мога да хабя този ток,той ми отвръща,че не е тръгнал да печели от майка с дете.помолих го да ми сложат отделен електромер,но ми каза,че за да го направи,това помещение трябва да не се води на негово име,а на жена му примерно,защото има още 2 апартамента в блока на негово име.казва ми,че задвижва въпроса,но това го чувам от началото на зимата.
а заплатата ми преди няколко месеца стана толкова,иначе започнах от 250 лева и постепенно я качваха.предложенията ви на всички са добри.и виждам че гледате да помогнете,кой с каквото може,за което благодаря.
относно документи от русе,трябва да извада нов акт за раждане на малкия,защото този е закъсан,малкия го е скъсал,аз късно го видях в ръцете му,но не ми дават да го звадя от тука.трябвало от русе,но незнам дали има право друг човек да вади

# 70
  • Мнения: 169
           Анелията,сетих се за нещо...миналата година нямах право на социални помощи,но когато отидох в агенцията и им разказах положението си,въпреки всичко ми отпуснаха еднократна помощ за заплащане на два наема. Можеш да провериш,за тези еднократните,не гледат доходите,а обстоятелствата. Peace
           Надявам се всичко да се подреди и този период от живота ти, за теб да бъде само лош спомен.
         

# 71
Коя агенция?Социалните ли?

# 72
  • Мнения: 169
              Досега търсих документа да проверя,но не го открих.Отидох в социално подпомагане,те работят заедно с ДАЗД (държавна агенция за закрила на детето) ме прехвърлиха на тях.Тъй като имаше риск с децата да останем на улицата, точно ДАЗД ми приеха молбата и после изплатиха тези пари.Даже ме свързаха с организация с която си сътрудничат,тя пък пое таксата за детска градина на детето,така че не съм я плащала.През цялото време бях с доходи по-високи от минимума за социална помощ (месечна).Иди поискай да говориш със социален работник,обясни му какво точно е положението ти и той ще ти каже на какво имаш и на какво нямаш право.

# 73
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Днес ми гостуваха Анелия и малкият Коко,мисля,че на първо време трябва да се потърси друга квартира с приемлив наем,но пак в същият квартал-Зоната,за да е близо до сестра си,чието семейство поема малкият ,когато Анелия е на работа...на смени!Тази седмица , когато почива, ще отидем до Социални грижи в Търново и до Закрилата на детето пак там.Утре пък ще поразпитам тука една моя позната в нашите социални грижи какво може да се направи за Анелия в случая,знам подробностите ,които са ми необходими.

# 74
  • Мнения: 4 195
Днес ми гостуваха Анелия и малкият Коко,мисля,че на първо време трябва да се потърси друга квартира с приемлив наем,но пак в същият квартал-Зоната,за да е близо до сестра си,чието семейство поема малкият ,когато Анелия е на работа...на смени!Тази седмица , когато почива, ще отидем до Социални грижи в Търново и до Закрилата на детето пак там.Утре пък ще поразпитам тука една моя позната в нашите социални грижи какво може да се направи за Анелия в случая,знам подробностите ,които са ми необходими.
Дидка   bouquet
Галя, станала си като бюро справки  Wink
Анелията, ще ти споделя, тук мамите много са се парили ( самата аз в момента нося на гърба си теглото от жена, на която повече от 2 години гледах като на близък приятел и накоято много помагах от сърце) и с право са толкова мнителни. Моля те, не приемай като кръстосан разпит всичко, а просто разбреи, че за да помогнем, вече не не и достатъчно само - Моля помогнете, защото доста пъти апелите бяха подигравка с добрите сърца на хората. Тук както някой по 0- горе каза можеш да намериш не само материална помощ но и добри приятели, така както го направиха някои майки в твоето положение и живота им е много по - лек  bouquet

# 75
Ще се опитвам да бъда максимално обективна,за всичко,за което е нужно,за да помогнеш-трябва да знаеш.Хора много.Аз също нямам  доверие на хората,и за това и общуването ми е трудно.Всеки си е патил.Не мога а и не искам да чакам на готово,ще вложа отново всичките си усилия за да излезя от това положение(дано да успея),и трябва да влагам и усилия,да не влизам отново в такива проблеми

# 76
  • Мнения: 4 458
по въпроса за тока,не аз го хабя.електромера ми е вторичен,който не се засича,плащам това,което ми казва хазяина,когато му кажа че аз не мога да хабя този ток,той ми отвръща,че не е тръгнал да печели от майка с дете.

Тука има нещо гнило  Naughty  Дидка е права - трябв ада се намери нова квартира!
Ама тоя те кара да плащаш и неговия ток, или поне част от тока. Аз така веднъж живеех по подобен начин и съм си патила. Ние се бяхме разбрали аз да плащам ношната тарифа, че е по-евтина и съответно по-малко ток се ползва тогава а и аз не готвех особено и не се свъртах в къщи. Да ама какво се оказа, милата ми хазяйка изведнъж стана нощна птица и то не беше говене, то не беше къпане и бойлери, перални...  Подобен проблем се решава със смяна на квартирата, няма как иначе да се разберете. Сигърна съм че излезеш ли на ново място ще плащаш много по-малко ток.

Ако имаш позната която да е съгласна да живеете заедно, намери малко по-голяма и по-скъпа квартира. Така ще ви е по-удобно и широко. Внимавай обаче твоята част на наема да не надвишава това което плащаш сега. Аз на пример съм живяла с 3 други момичета в двустаен апартамент - 2 стаи и баня (без хол и кухня). Вярно е че трябва да се съобразяваш с хората но нали знаеш че е времено докато си стъпиш на краката. Е, ти не дей като мен  Grinning но помисли да вземеш още един човек. Много внимавай и кой ще избереш. Гледай да е отговорен за да не се наложи и него/нея да носиш на гръб.

Малко офф съвет: мисли позитивно! Добрите мисли се превръщат в добри преживявания! Опитвай се да търсиш добрата, красивата страна на нещата, ако се спънеш си кажи "добре че не паднах", ако паднеш кажи "добре че нищо не си счупих" Колкото и черен да е деня намери нещо хубаво с което да го свържеш - топъл ден, усмихнато дете, здраве. Ако намериш стотинка на улицата с радост я вземи и я сложи в джоба си за късмет... Ей такива дребни неща и ритуалчета много ще ти помогнат в този момент

# 77
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Тя няма много познати в Търново,защото е от няколко години в града,ще се опитаме чрез Търновските мами да намерим самостоятелна квартира!Скоро Софийското звено на ДБМ ми изпрати детски обувки,от тях дадох на малкият Коко,който е много чаровно дете и подвижно като пумпъл Mr. Green , обувчици и маратонки,яке и други дрешки.
А въпросният хазяин определено и взема много пари за тока,няма как да и ги изчисли с точност,не и поставя нов отделен елекромер,взел и е за януари отново 100 лв ,а аз с две духалки,постоянно вкл. бойлер,почти през ден въртяща се пералня,вкл. компютър,често вкл. фурна...платих 85лв. Hug ние сме си постоянно в къщи ,а у тях тя е на смени,радиатора го пуска от време на време,едва ли пере за двама души толкова често колкото мен,едва ли готви толкова често колкото мен....и има ток  #Crazy по-вече от мен!

# 78
  • Мнения: 758
Привет отново от мен, Анелия, детето ти нали няма алергии към храни или към козметични продукти и няма здравословни проблеми, които да не разрешават консумирането на дадени храни? Искрено се надявам да няма

# 79
  • Мнения: 3 376
Анелия, моля те изчисти си кутията за ЛС,защото не мога да ти пратя съобщение  Hug

# 80
Здравейте пак.Не детето ми няма алергии към нищо слава богу,нито към храни ,нито към козметика,нито към лекарства.Всичко си му е наред Simple Smile

# 81
Изчистих кутията,вече можете да ми пишете,сори,не бях обърнала внимание,че е пълна

# 82
  • Русе
  • Мнения: 611
анелията, пиши ми какъв точно ти е проблема с акта за раждане ще се опитам да помогна.

# 83
  • Мнения: 758
анелията, пиши ми какъв точно ти е проблема с акта за раждане ще се опитам да помогна.
До колкото разбрах детето го е скъсало и ще трябва да се извади дубликат. Втори оригинал мисля че не се вади.

# 84
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Анелия,получих укори,че всъщност нищо конкретно не съм писала ..от каква именно помощ имаш нужда,ако обичаш кажи тук на хората съпричастни с твоята история, от какво точно всъщност се нуждаеш,от каква конкретно помощ имаш нужда за да знаят хората ,с какво да помогнат,ако могат!

# 85
  • Мнения: 169
        В коя банка Анелия е теглила голямия кредит от 4000лв. ,същата не предлага ли програма за рефинансиране? Мои познати изтеглили бяха също 4000лв. от ОББ плюс 500лв. от джет кеш ,трябваха им още пари и ОББ им отпусна 2-ри кредит 7000лв. всъщност си удържаха 4000-те хиляди и им дадоха разликата от 3000лв.(е... удържали си там за някакви такси) Сега имат да връщат 7000лв. на ОББ. Условието било да са минали поне 5 месеца от тегленето на 1-вия кредит,тоест да има поне 5 погасителни вноски.Доколкото разбрах Анелия го е връщала 1 година и ако е така ще има право на рефинансиране. Е то зависи от банката де...но едно е да връщаш 1 кредит ,друго е 4.Ако успее да изтегли един по-голям и да се разплати с всички останали ще и олекнат месечните вноски.Само да уточня,че моят познат е с доход 330лв. и са го одобрили за 7000лв.,не  попитах за колко години обаче.
       

# 86
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз това и предложих,да иде и да види дали може да изтегли още 2 хиляди в Райфайзен банк,там им превеждат и парите,така ако се получи нов кредит ще погаси дватата дълга към джет и изи кредит и ще и остане примерно по 80-90 лв да връща само към банката,които могат да и се удържат директно от заплатата,ще и остават и пари за лични нужди.

# 87
  • Мнения: 3 376
Да ето,че имам много начини да се подобри положението,Киара също предложи варианти.

Да ви кажа момичета и аз не съм предполагала,че има такива кредити,рефинансиране и т.н.,дори само съветите,които давате тук ще са от голяма полза за Анелия и светлина в тунела за нея,че всъщност не е невъзможно да се справи.

# 88
Здравейте,ще отида да проверя в райфайзен банк,дали могат да ми отпуснат по голям кредит,за покриване на стария,и покриване на останалите кредити,само незнам ,дали ще ми отпуснат,при положение,че имам и други задължения към други банки,джет кредит и изи кредит,и райкард,която е към същата банка.Ако стане(ако ми отпуснат),ще покрия всичко,и наистина парите,които ще ми ударжат,ще са двойно по малко от колкото изплащам сега.

# 89
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ако искаш като отиваме в понеделник в при социалните и в Закрилата ...да идем заедно и до банката...
.......и пиши за това,което те помолих

# 90
Акта за раждане е скъсан,и не ми дават да извадя дубликат от тук,трябва само от русе.По въпроса,за това какво ми трябва,дрехи детенцето има долу горе,дидка също даде дрешки и обувчици за него.С дрехите и обувките аз имам проблем,но не съм толкова спешна.

Благодаря на всички за съветите,и ще се захващам да пробвам какво може да се направи

# 91
  • Мнения: 2 584
джет кредит, ти би ай кредит, изи кредит не се виждат, всъщност не са вписани в кредитния регистър и ако не кажеш в банката че има от тях те няма как да проверят

# 92
  • Мнения: 597
за акта за райдане - напиши едно пълномощно и го завери при нотариус - струва 3 лв и го зипрати на някой в русе да извади акта и д ати го прати по пощата
изпрати пълмомощното с препоръчано писмо за да не се загуби

# 93
  • Мнения: 686
за акта за райдане - напиши едно пълномощно и го завери при нотариус - струва 3 лв и го зипрати на някой в русе да извади акта и д ати го прати по пощата
изпрати пълмомощното с препоръчано писмо за да не се загуби
Да,но за пълномощното трябват данните на лицето,което ще е упълномощено.Нека от Русе ,който може да съдейства за това да пише.

# 94
  • Мнения: 169
        За нуждите на Анелия,съвсем скоро бях в нейното положение и знам колко е неудобно да кажеш "Аз имам нужда от... Embarassed" Който иска да знае може вместо да пита ,да се постави в нейното положение.Взимайки си заплатата ,тя остава без нея като си плати сметките.За да има за ежедневни нужди пренебрегва някоя сметка.Това е положението,на практика вероятно има нужда от всичко- сапун,веро,прах за пране,хранителни продукти даже тоалетна хартия и дамски превръзки. ... каквото е нужно за всяко домакинство,нищо без пари на магазина няма.Да това са дребни неща всяко струва 1,2,3лв. но като се съберат ooooh! Сигурно разбирате че е крайно неудобно да кажеш че имаш нужда от нещо дребно,но месечно всички се нуждаем от много,много дребни покупки.

# 95
  • Мнения: 3 376
Гале много си права,аз също мисля,че и колкото и да я питаме е неудобно просто така да извади един списък.
Според мен на практика има нужда от всичко.

# 96
  • Мнения: 758
за акта за райдане - напиши едно пълномощно и го завери при нотариус - струва 3 лв и го зипрати на някой в русе да извади акта и д ати го прати по пощата
изпрати пълмомощното с препоръчано писмо за да не се загуби
Да,но за пълномощното трябват данните на лицето,което ще е упълномощено.Нека от Русе ,който може да съдейства за това да пише.
Ако няма някой, който да има връзки че да стане без чаканае, мога да се наема. Но на когото и да пиши пълномощно нека в него пише САМО ЗА ИЗДАВАНЕ ДУБЛИКАТ НА АКТА ЗА РАЖДАНЕ НА МАЛКИЯ институцията не я знам точно. А това че има нужда от всичко със сигурност е така, просто понякога не можем да си представим за колко елементарни разходи някои домакинства делят стотинката на две. Надявам се нито аз нико която и да е от вас да е в такова положение.

# 97
  • Русе
  • Мнения: 611
Попитах за акта за раждане за съжаление няма да стане без пълномощно.Ако решиш ми пиши.

# 98
  • Мнения: 169
         Днес говорих/писах си с Анелия в скайпа.Това което разбрах: Тя е без никакви средства.Детето го гледа и се храни при сестра и. Тя карала "на магия" каквото и да означава това в нейния случай. Става въпрос за млада 27-годишна жена.Без други близки освен сестра и,която има своето семейство и проблеми.Помага и с каквото може.С много зор и вземах адреса,макар че аз самата съм крайно затруднена, ще и пратя една малка,скромна сумичка,поне за нотариуса да има.

# 99
  • Мнения: 6 441
Момичета,моля ви,пратете ми адреса на Анелия.Ще посъбера нещо,за да и пратя едно колетче.Само да не си смени квартирата до тогава.Ще се опитам и дрешки да намеря от приятелки. Peace

# 100
  • Мнения: 2 471
Здравейте мили и благородни момичета.  Прочетох темата внимателно и нямах намерение да пиша, но от всичко написано до тука не стана ясно, защо са изтеглени такива суми от Анелия? За погасяване на дълга на баща и, ясно.......
Аз имам кредит и знам всяка стотинка за какви нужди е отишла, поправка на покрив, ремонт на кухня, смяна на дограма..............
Не ме разбирайте погрешно, Анелия е изпаднала в много лошо състояние. Не съдя никого и не давам съвети. Ако мога и аз ще помогна, но не с пари. 
Анелия, вярвам ще се съвземеш и ще си стъпиш на краката.
Ще следя темата

# 101
  • Мнения: 3 376
В понеделник най-късно ще и пратим и колет от Русе...Ох,много мъчно ми стана...

Ани,явно ще трябва пълномощно,когато можеш го направи,ако не е спешно.Ние от тук ще ти извадим акта,а някакви други документи трябват ли ти?

# 102
Здравейте и благодаря на всички отново.Само акт за раждане ми трябва,но ми трябват данните на този,който ще го вади,за да попалня и заверя пълномощното

# 103
  • Мнения: 758
Някой прати ли данни на Анелия, ако не да пратя моите

# 104
  • Русе
  • Мнения: 611
Аз и пратих моите.

# 105
Извинявам се че пиша толкова рядко в темта,но с тези смени не винаги имам време,а и малкия като е в нас се занимавам  с него и не сядам на компа.имам вече данни,ще заверя пълномощно

# 106
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
За днес бяхме говорили с Анелия да ходим до различните институции,до банката и до една наша мама от Търновският форум-фризьорка-за да направи нова прическа на Ани,чакам включването и,пиша и тука Анелия,защото на скайпа още не си ми писала....ще ходим ли,става ли в 14 пред Пикадили на пракинга?

# 107
  • DE
  • Мнения: 967
Моля да ми дадете адреса на Анелия на ЛС.
Анелия, моля те, кажи кой номер обувки носиш и дрехи също!

# 108
От нощна смяна съм си легнала,и не съм включила скайпа да видя че дидка ми е писала,уговорката остава за утре

# 109
Искам да благодаря на всички мами,които ми подават ръка ,и които помагат с каквото могат.
искам да благодаря за колетите които ми бяха изпратени с лакомства за малкия и много важни неща и за двама ни.Детето се зарадва много,радвам се и аз със него.Благодаря ви майчета.Започнах да се съвземам малко по малко

# 110
  • Мнения: 758
Много се радвам, че виждаш светлина в тунела. Горе главата и напред заради детето.

# 111
  • Мнения: 3 376
Момичета какво става?

Имате ли информация за Ани,не съм я засичала на скайпа скоро.
Какво става,докъде стигнаха нещата?

# 112
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз я засичам на скайпа,но не сме ходили никъде по задачки,щеше да се обажда след като оздравее малкият,но мина месец вече ...

# 113
  • Мнения: 624
Здравейте.Искам да кажа,че не съм неориентирана,просто съм много объркана и паникиосана.Не съм необразована,имам средно образование,умна съм работлива съм,но съм попаднала в задънена уллица и се чудя как да излезя от там.В град съм където нямам познати много ,нямам и близки освен сестра,която ми помага винаги с каквото може.ще кажа и тук:аз не търся пари,просто исках съвет,почувствах се в безисходица,и исках да усетя хора около себе си.нямам още право на общинско жилище,защото нямам достатъчно години тук на квартира.а детето не е писано на името на бащата а на моето и не получавам издръжка.това е което мога да кажа.работя на смени,и нямам почти никакво време.извинявайте че се намесвам в темата,но видях че се пище за тази история,за която май малко започнах да съжалявам че пратих Sad

Скъпа много съжелявам ,че ти се е случило това , все пак аз не зная на колко години е детето ти ,но в края на краищата може да ти се заведе едно дело за доказване на произход ,за адв. хонорар да речем ,че ще минеш без него тъй като наредбата и закона дава право на материолно затруднени лица делата да се водят безплатно.
За държавните такси и разноските /то тук разноските са по-вече и то за експертизи / да речем ,че ще поискаме съда да ви освободи от тях ,това все пак е възможност /не може да се гарантира ,че съдът ще ви освободи от тях / .
Това е начина с доказване на произход ,детето да има установен баща ,а от там и издръжка .
Може да пишеш на лична.

# 114
  • Мнения: 624
Сега да отговоря.Телефонът,който изглежда толкова скъп,е подарен от племенницата ми,това е нейният стар телефон.той е със развален дисплей,на който в повечето случаи не се вижда,кой ме търси,и за който телефон ако го продам,не мога да взема и 10 лева.Косата ми е боядисана,защото,имам  избили бели коси,които никак не са малко.Детската си градина плащам редовно,а дълга на баща ми може би е трябвало да не плащам,а да остана със запор на заплатата,и да ги оставя да ми вземат от парите,за да не тегля кредит.Когато веднъж теглиш заем,разределението на парите ти вече не е същото.наема и тока ми са скъпи,и парите не ми стигаха,за храна,когато се случи детето да е болно и да си остана 10 дена в нас,заплатата ми пада много.защото надника ми е над 20 лева,а ако съм болнични ми плащат 8 лева на ден,ей такива на вид малки нещица,са ме оставяли без пари,и се е налагало да тегля кредит.Но аз съм нямала от кого да взема пари за хляб или пари за лекарства,нито майка имам нито баща,нито баби дядовци лели и всякакви такива,една сестра имам и тя едвам се справя във живота,и когато няма от куде да вземам за храна тегля.
Още веднъж благодаря на всички.Пожелавам ви всичко най хубаво.Безотговорна майка съм,и съм правела всичко възможно за да мове детето ми да е нахранено добре.Беше ми приятно,Животът е борба,и аз схте продължа да си я водя.Успех и здраве на всички майки,и да са ви живи и здрави децата

Ех защо не си питала навреме , добре баща ти лека му пръст е имал кредит  ,ако не сте били поръчители разбирам да връщате  /така както го чета на 100%не сте били починал е когато сте били на 18г/ то тогава  следваше да приемете наследството по опис и нищо нямаше да плащате . Вие не сте приели наследството по опис и сте в хипотезата на чл.60 ал.1 ЗН ,ако го бяхте направили щеше да минете по алинея втора  и нямаше да връщате ,ако баща ви имаше някоя нива ,кола и т.н. банката да си ги продава ,вие нямаше да дължите .

Закон за наследството

Чл. 60. (1) Наследниците, които са приели наследството, отговарят за задълженията, с които то е обременено, съобразно дяловете, които получават.

(2) Наследникът, който е приел наследството по опис, отговаря само до размера на полученото наследство

Ето винаги с питане става  #2gunfire



# 115
  • Мнения: 624
за акта за райдане - напиши едно пълномощно и го завери при нотариус - струва 3 лв и го зипрати на някой в русе да извади акта и д ати го прати по пощата
изпрати пълмомощното с препоръчано писмо за да не се загуби
Да,но за пълномощното трябват данните на лицето,което ще е упълномощено.Нека от Русе ,който може да съдейства за това да пише.
Ако няма някой, който да има връзки че да стане без чаканае, мога да се наема. Но на когото и да пиши пълномощно нека в него пише САМО ЗА ИЗДАВАНЕ ДУБЛИКАТ НА АКТА ЗА РАЖДАНЕ НА МАЛКИЯ институцията не я знам точно. А това че има нужда от всичко със сигурност е така, просто понякога не можем да си представим за колко елементарни разходи някои домакинства делят стотинката на две. Надявам се нито аз нико която и да е от вас да е в такова положение.

Община Русе ,служба ЕСГРАОН

# 116
сдравеите на всички
както виждате аз сам мъж не ми е тук работата но савсвм случаино попаднах тук и се зачетох
ИЗУМЕН сам да ви кажа чесно не можех да повярвам че все още има и такива хора вие момичета сте велики не бях виждал досега такава всеотдаиност и подкрепа   аз сащо сам видял доста в този живот отгледан са  с лишения и недоимак но винагис труд и опорство сме изкарвали сега чакам дете Simple Smile  и сам се зарекал никога да не оставя то да живее в недоимак  работя на три работи но като знам че имам цел и за какво се боря  това не ми пречи а ми дава сили но много се отплеснах  един голям поклон мили маики и бадещи такива сега вече знам че и все пак има истински хора        искрено  ви благодаря че сте такива добри хора  
нека всичките да сте живи и здрави и винаги щастието да е с вас    
извиняваите за правописните грешки

# 117
  • Мнения: 1 877
И аз сега виждам темата.Но от Анелия няма вести от март.Някой знае ли нещо?

# 118
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз я търсих на скайпа,но тази ,която ми отговори / с писане/ каза,че Анелия си е продала компютъра,от време на време идвала да го използва,скайпи-името и обаче си седи  newsm78 дамата с която си писах влиза постоянно с него! Мисля,че Анелия би трябвало да се разпише тука,да каже кое как е,все пак толкова хора бяха и са съпричастни със съдбата и!

# 119
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Даааа, бе! Продала си компа на някой и тя влиза с нейния скайп. #Crazy  Егати пързалката. #Cussing out Ние сме от гората,  компютър не сме виждали и за скайп не сме чували. #Cussing out
Поредната нещастница, дето използва виртуалното пространство, за да спекулира с добрината. Щом това я прави щастлива, да се обади , ще й пратя още дрешки на детето Mr. Green

П.С. Снощи е била активна последно в 23:17 - т.е. прочела е поста на Дидка.
 Анелия, значи редовно си влизаш - държа да ти кажа лично, но ти нямам скайпа,  затова ще използвам да ти го кажа тук - ти си една нещастна жена и искрено те съжалявам.  Но няма да ми утрепеш вярата и намерението да помагам на хората в нужда.  И колкото и други като тебе да има! Дано някога излезнеш от дупката , в която си изпаднала...този път сама.
 newsm78Пък може някой друг да завлечеш, знам ли

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 07:21 от RAVIA

# 120
  • Мнения: 1 877
Равийче,наистина ли мислиш така? Щото и на мен на такова нещо ми намирисва.... А защо тези ,които и имат скайпа,не се чуят с нея?Или ще каже,че няма микрофон...Изобщо някой озъществавал ли е визуален или фонетичен контакт с Анелия?

# 121
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ами аз снощи направих опит,който ми отговаряше насреща с писане в скайпа,каза,че тя ходела рядко у тях,пък щяла да и каже днес да иде, за да ми пише,пратих линк към темата за да я видят и да вземат да се разпишат, newsm78трябва да и потърся телефона...имах го някъде в хронологията на скайпа, който ми пишеше каза,че е изтеглила по-голям заем и си е покрила задълженията!

# 122
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Дидка  Hug не се занимавай. Според мен е безмислено. Ако жената беше истински откровена и честна, щеше да си поддържа контакт с теб, най-малкото, защото си била до нея в труден момент. Зарежи я. Не си струва усилието.
хелта, за съжаление  Sad

# 123
  • Мнения: 686
Снощи като влязох в темата,Анелия също беше тук ,но незнам защо не е писала.Аз често я засичам в децката градина, но сме на здрасти и нищо повече.

# 124
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Верче,появи се най-накрая/липсваше ми  Mr. Green/! Че запитай я как е,кажи и да пише тука,като ни потърси как си приказваше с тебе,нека и сега!

# 125
  • Мнения: 686
Верче,появи се най-накрая/липсваше ми  Mr. Green/! Че запитай я как е,кажи и да пише тука,като ни потърси как си приказваше с тебе,нека и сега!

 Моето мнение за нея е ,че човек сам ако не иска да си помогне никой не може да му помогне.
 За снощи съм сигурна ,че беше влязла в темата,невярвам някой друг да влиза тук и от нейно име.Нека пише дали е почнала да излиза от положението и ако не от какво точно има нужда.
 
 

# 126
prodavam liatna koli4ka hauck. polzvana e mnogo malko. ima 5 polojenia na grap4eto vku4itelno i napalno legnalo. vnesena e ot anglia predi 10 dni. koito se interesuva moga da pratia i snimki. cenata e 100 lv.

# 127
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
госте, бъркаш темата с продавалника  Hug

# 128
  • Мнения: 6 441
Така и така се повдигна темата,някой има ли информация какво се случва с Анелия?

# 129
  • Мнения: 3 376
Незнам какво става с нея,лятото си писахме по скайпа,но след това не съм я чувала,а и в Скайп не я виждам вече.

И аз се чудя какво става с нея,дано с детето да са добре.

Общи условия

Активация на акаунт