Палачинки с кисело мляко

  • 18 245
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 122
Тази рецепта съм я преписала от някой сайт, но не помня от кой.Стават много вкусни и сполучливи палачинки.

Палачинки с кисело мляко

1 коф. кис. мляко
3 яйца
0,200 мл. вода
1 ч. л. сода
щипка сол
брашно

Всичко се разбърква до консистенцията на боза.



# 1
  • Мнения: 6 438
Абе хора,аз ще слабея ли с вас? Mr. Green Не стига,че и рецепти страхотни,ами  и снимки,за да се изкушим да си ги направим! Mr. GreenПознай какво ще закусваме утре! Heart Eyes

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 213
Да ви кажа аз като нямам вкъщи прясно мляко и правя палачинките с кисело и газирана вода (или сода бикарбонат както пише тук) и пак стават много вкусни. Благодаря за напомнянето и за снимката.  bouquet
Мда, снимките ме карат да запретвам ръкави. newsm64

# 3
  • софия
  • Мнения: 376
аз ги правя по този начин и стават супер

# 4
  • Мнения: 1 802
Това са палачинките на Pep4oSimple Smile Много са хубави! Топят се в устата!  Peace

# 5
  • в баира
  • Мнения: 861
Така се правят марудници. След като се изпекат, всеки марудник се топи в препържено масло.

# 6
  • Мнения: 311
Аз винаги така ги правя, наистина се топят

# 7
  • Мнения: 224
И аз винаги правя палачинките с кисело мляко,стават много мекички и пухкавки.

# 8
  • Мнения: 1 352
Който иска да отслабва да чете красива мама, с готварския форум такава опция н я м а.
Палачинките и аз правя с кисело мляко. Повече ми харесват, отколкото с прясно. Стават по-пухкави и не са жилави, а като изстинат са също толкова вкусни Peace.

# 9
  • Мнения: 28
Палачинките и аз правя с кисело мляко. Повече ми харесват, отколкото с прясно. Стават по-пухкави и не са жилави, а като изстинат са също толкова вкусни Peace.
Моят опит показва същото. Вече изобщо не ги правя с прясно мляко. newsm10

# 10
  • Мнения: 1 117
Ще опитам да ги направя по този начин. Моите се избиват да ядат палачинки.Че с кисело мляко хем си е и по -евтинко Wink Mr. Green

# 11
  • Мнения: 9 895
и аз възнамерявам да направя, още днес.

# 12
  • Мнения: 1 464
майчицееее,тъкмо се вайках че скоро не съм влизала в готварския ooooh!еми сега като ми се приядоха ще взема да ги направя Party

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
И аз ги правя така, но вместо вода и сода бикарбонат слагам газирана вода Peace

# 14
  • Мнения: 407
И аз ползвам газирана вода, правила съм ги и с лимонада - придобиват много приятен жълт цвят, а и са страшно вкусни.Всъщност могат да се използват всякакви такива газирани напитки.От една приятелка сервитъорка знам, че ставали много пухкави с швепс.Не съм пробвала обаче този вариант.
Съгласна съм, че с прясно мляко стават твърде жилави.

Общи условия

Активация на акаунт