Клуб на храбрата шивачка - 4 тема

  • 115 561
  • 599
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 272
750лв, което ми се видя много , но моя мъж беше с мен и настоя, че се купува на 15г. и т.н......... и аз се изкуших да си имам машина с повече функции и така.

# 46
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Браво на мъжа ти!
Наистина има хубави функции машината Simple Smile

# 47
Здравейте момичета! Случано попаднах във форума търсейки шивашки манекен за една позната. Тя е решила да си отвори шивашко ателие и ме помоли да потърся в нета манекени, които можело да се променят по размер. Два дни търся така и нищо не открих, може би някоя от вас може да ми помогне. Предварително ви благодаря!!!!  Simple Smile

# 48
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Продават се в магазините за шивашки материали и машини.
Поне аз само там съм виждала.
Предполагам се купуват основно от специализирани фирми и занаятчии и за това ги няма в нета.

# 49
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Провери тук:http://www.axioma.3clab.com/pr_manekeni.html,има,но са доста соленички. newsm78 Rolling Eyes Tired

# 50
# 51
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
От 3 години имам машина TOYOTA JEANS  - доволна съм от нея, не мога да се оплача. За срамотите чак преди седмица реших да и капна масълце за пръв път. Възложих задачата на съпруга ми (майка му е шивачка и често й е смазвал машините). Обаче, след това взе да прескача. Обърса й маслото и пак заши нормално. Вадя я сега, седмица по-късно - пак прескача. Случвало ли се е на някоя от вас?

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
От 3 години имам машина TOYOTA JEANS  - доволна съм от нея, не мога да се оплача. За срамотите чак преди седмица реших да и капна масълце за пръв път. Възложих задачата на съпруга ми (майка му е шивачка и често й е смазвал машините). Обаче, след това взе да прескача. Обърса й маслото и пак заши нормално. Вадя я сега, седмица по-късно - пак прескача. Случвало ли се е на някоя от вас?

Това не може да е от маслото. По всяка вероятност има нужда от центровка.

# 53
  • Мнения: 9
здравейте момичета
открих преди време вашата темичка и се заканих да я следя,но уви.  все няма време.
сега се обръщам към вас с молба да ми препоръчате домашна шевна машина.за Велик ден  ще сме в София и ще имам възможност да посетя повече магазини.
ако можете да ме упътите за магазини марки и цени.
сърдечни благодарности!!!

# 54
  • Мнения: 158
здравейте момичета
открих преди време вашата темичка и се заканих да я следя,но уви.  все няма време.
сега се обръщам към вас с молба да ми препоръчате домашна шевна машина.за Велик ден  ще сме в София и ще имам възможност да посетя повече магазини.
ако можете да ме упътите за магазини марки и цени.
сърдечни благодарности!!!

TOYOTA JEANS  Peace
струва около 370 лв има 5 год.гаранция и шие безотказно всичко

# 55
  • Мнения: 422
Погледни тук, аз лично съм си заплюва TOYОTA    FSG 325  , но разгледай  тук има доста модели и марки домашни машини, определи си приоритети  и ще намериш твоята машинка. Аз имам Singer от 11 години и колко работа е свършла / дебело, тънко , трико,  мушама, дънки, чували/, но ми липсват еластичните шевове и този илик с една операция. Успех и да споделиш, за новата придобивка.

http://www.axioma.3clab.com/pr_tojota.html

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 15:14 от lst

# 56
  • Мнения: 2 100
Привет...
Не съм предполагала, че някога ще ми се наложи да чета за шиене, кроене и т.н. Blush, но ето, че мъж ми ми подари шевна машина... Crazy И ето ме сега-чета една книга за кроене, в която споменават за някаква таблица на BURDA, която обаче липсва в книгата (а това е книга на BURDA)...Дано някой я има и ми прати стойностите...Това би трябвало да е таблица със стойности за всичко, т.е. 11 стойности... Rolling Eyes

# 57
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
http://www.germancanadiannews.ca/en/Crafts/Sizes.html
може да ти е от полза, но само за определяне на размера, не са всички мерки
Иначе във всяко списание има таблица, може би с 11 мерки. Сега няма как да ти щракна.

ПС А ако книгата е тази, която аз съм гледала, самите мерки не са от значение за изложението й или кроенето ти.

# 58
  • Мнения: 2 100
Тази таблица и аз я имам, но никаква работа не ми върши за съжаление...затова търся другата... Sad

# 59
  • Мнения: 9
БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР!!!
 имам още малко време за да се услушвами оглеждам(из нета).
TOYOTA  JS121  Jeans  има ли възможност за еластични шевове?
предполагам че каквото  и да взема ше ми върши работа. няма да е като стария Сингер на свекърва ми, но няма и да е като производствена машина.
 
какви са отзивите за Bernina ?
успехи в шиенето и до скоро

Общи условия

Активация на акаунт