Моля за съвет за спермограма.

  • 685
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 383
Здравейте момичета,много ви моля да ми кажете нещо повече за тези резултати понеже нищо не разбирам.Благодаря ви предварително.
Обем              3мл.      2-6
pH(еякулат)      8           7.2-7.8
Сперматозоидна концентрация      40.1млн/мл      40-120
Сперматозоиди с нормокинеза        60%                 над 50
Сперматозоиди с акинезия               40%                5-10


Забележка: 10-15 левкоцита на поле

# 1
  • Мнения: 1 950
Само това ли има като иноформация на спермограмата?
Ако съдим от тези данни е добра. Но няма морфология.

# 2
  • Мнения: 103
Здравей Simple SmileКакто ти е казала и Zvetun4o от тези данни всичко си изглежда наред, само искам да ти кажа , без да се опитвам да те стресна Hug че и нашите резултати при обикновената спермограма бяха горе-долу същите ,т.е. нормална спермограма, но при разширената с морфология се оказа че нещата изобщо не са добри и надали по естествен начин ще се получи.Мой съвет е да пуснете една разширена в клиника по стерилитет , така или ще сте си спокойни , или ще имате причина, върху която да работите без да си губите времето.Успех  bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 383
Само това е,но и аз смятах да ходим за разширена.Благодаря ви много.

# 4
  • Мнения: 353
Здравей,
Присъединявам се към съветите на Цветунка и Анима. Не знам къде сте я правили тази спермограма, но е доста рехава от към информация. Задължително пуснете спермограма (в клиника по стерилитет) с Крюгер тест, т.к. морфологията е изключително важна.
Това, което виждам от резултатите е, че концентрацията ви е в долната граница, сигурно си забелязала, но не е страшно защото тя лесно се повлиява.
Успех и пиши каква е морфологията.

Общи условия

Активация на акаунт