Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

До хладилника, който обичам

Дайте мнения за ексфолианти за тяло - марка, ефективност, цена?
Аз знам само този на Авон, какво друго има и какво сте ползвали?
Цитирай

Ив Роше - с ягода, за по-суха кожа /в момента съм на него/
Суис Формула /използвах и нещо за лице с по-едри частички за тялото/
виж и тази тема, там пак съм писала http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=cosmetics&Number=1943 … part=all&vc=1
успех!
като цени - губят ми се повечето  Embarassed Ив Роше го купих на промоция, Суис Формула са 6-8 лв., на Орифлейм са по-скъпи, в юнския каталог има и нов екзотичен около 10 лв. за 250 мл.
Цитирай

Varna

Аз само на AVON съм ползвала - с кафява захар и с екстракт от нар.
И от двата съм доволна. На кафявата захар нещо не ми харесва миризмата, ама то е индивидуално, на други им допада. За цени не си спомням -  нара май го взех миналото лято на промоция.
Цитирай

Пловдив

На Авон, този с нара. Страхотна миризма. Но цена не си спомням и аз. Някой дистрибутор да помогне.
Цитирай

sofia

Още по-добре, по-лесно и евтино с гарантиран резултат е да използваш морска сол, предварително счукана в хаванче - грабваш шепичка и от краката нагоре . Измиваш с водичка и мажеш с каквото там се мажеш. Веднъж седмично си правя от известно време и съм адски доволна. иначе ползвам на Swiss Formula
Цитирай

София

Морската сол е перфектна.Действа и антицелулитно.Струва 30 стотинки Very Happy и ще ти стигне за около половин година Laughing Ама не мирише Neutral
Цитирай

Цитат на: belinda
Морската сол е перфектна.Действа и антицелулитно.Струва 30 стотинки Very Happy и ще ти стигне за около половин година Laughing Ама не мирише Neutral

Можеш да смесиш морска сол с малко масло: за основа-бадемово и после няколко капки ароматерапевтично масло(а), става чудесна смес без излишна химия. Някои добавят и по лъжица овесени ядки. Може и да има конкретни инструкции за смеси по интернета, виж.
Иначе за "яко" изтъркаване, аз намирам за много добър този на Клиник, в белдозеления буркан.
Цитирай

Цитат на: belinda
Ама не мирише Neutral

ако я смесиш с обикновен душ-гел, има ли антицелулитно действие?
щото обичам да ми нюха, а след идеята за хаванчето, може пак да я пробвам  #Milti
Цитирай

София

Цитат на: wellroundedwoman

Можеш да смесиш морска сол с малко масло: за основа-бадемово и после няколко капки ароматерапевтично масло(а), става чудесна смес без излишна химия. Някои добавят и по лъжица овесени ядки. Може и да има конкретни инструкции за смеси по интернета, виж.

Ей на това му казвам аз добра идея smile3501
Цитирай

София

Аз като можех да си го позволя ползвах на Loreal един в зелена кутийка - доста добър е. Ама сега съм на сода, смесена със сапун.  bath1
Цитирай

Късно е чадо, мандалото хлопна...
Отидох до 2 магазина за козметика в квартала - в единия имаха само ексфолиант за лице, в другия бабката нямаше представа какво е 'ексфолиант' и сама си търсих... (е зат'ва хич не го обичам този квартал... преселническата ми душа пищи да се махаме по-скоро обратно, откъдето сме си дошли...)
Накрая взех един лосион за тяло със стягащо действие - всъщност Firming Body Lotion на Avon, позлвала съм го, когато бях бременна, и бях доволна. Реших, че ще го меся с нещо - утайка от кафе, сол морска или сода, както четох разни предложения, и с гъба-луфа ще търкам баджака. Аз не боря целулит, слава богу, но втривам крема на Дов, а Nadia писа, че действа най-добре след масаж на кълката с ексфолиант...ето, написах си всичко вече.
Цитирай

много бързо ти лопна мандалото, чекай!
поне ще си знаеш за следващия път или ще купиш още нещо  Mr. Green
Цитирай
Простете за профанския въпрос, но на коя гъба казвате" луфа " Embarassed Embarassed  Embarassed
Цитирай

Варна

Пробвайте на Cleo с ванилия или с горена захар.Супер са. Също са хубави на Oriflame - от морската терапия.
Цитирай

Ето какво направих днес: смесих утайка от кафеварката (1 доза) с малко лосион за тяло, и с ръце ексфолиирах крака, ръце, всичко. Стана перфектно! Кожата ми стана гладка като бебешка! Гъбата-луфа ряпа да яде...добре, че ми е подарък, иначе щях да се ядосвам, че съм давала пари за нея - резултатът е несравним в полза на ръчното ексфолииране с утайка.
Пробвайте.

П.с. банята малко е като кочинка после, ама се мие лесно поне.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора