Намаляване на яденето

  • 643
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте , имаме си нов мъж в семейството и ето че идват някой въпроси. Стана на 3 месец , вече 4ти кара , но се усеща как не иска да яде вече толкова често и се храни по 5-6мин максимум. Въпроса ми е дали това е временно и как може да се върне по старо му или вече сам си определя режима кога да яде ? Мерси

# 1
  • Мнения: 9 814
Ако детето наддава добре, какво те притеснява?

# 2
  • Мнения: 3 376
Ако си наддава нормално и си е жизнено както преди не виждам проблем.

Вслушвай се в детето,то знае най-добре колко и кога му се яде.

# 3
  • Мнения: 502
води се по него  Simple Smile , особено ако е жизнен както обикновено и пишка и ака нормално
при нас точно на същата възраст тя сама си намали времето на кърмене драстично - бях се ошашкала много и търсих помощ от мамите консултантки в кърмаческия, защото не ми беше ясно как може досега да е сучела примерно по 20 минути, а сега изведнъж по 5-6
в крайна сметка беба обаче шишавее като за световно и прилича на човечето мишлен независимо, че суче много кратко и по-рядко
на тая възраст бебета стават "спецове" в сукането - сучат по-силно и се наяждат по-бързо

# 4
  • Мнения: 32
Мерси. Също така имам още 1 въпрос . Възможна ли е появата на колики след като до скоро имаше , защото започваме със соковете или по точно от ябълка ? мерси

# 5
  • Мнения: 9 814
При моето дете се получиха леки колики след като въведох сока. Спрях го по препоръка на педиатъра за 10-на дни. После опитахме пак и нямахме никакви проблеми.

# 6
  • Мнения: 9 973
ние ядем 3 пъти на ден...........без коментар

за коликите-да,от сока са-спри го

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Период е явно, и дъщеря ми е така и не сме единствените. Виж това   bouquet

# 8
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И при нас е така - има моменти когато суче по-дълго време, а има и такива когато а 7-8 мин. се е нахранил. А за коликите е възможно да са от ябълката - бебчо има колики от един вид ябълка, а от други 3 вида не.

# 9
  • Мнения: 502
не искам да ти натрапвам мнение, но преди да продължиш със сокчета погледни и това
няколко различни мнения по въпроса никога не са излишни 
за соковете - тема 1
за соковете - тема 2
за соковете - тема 3

може да ти е от помощ  Hug

# 10
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
За соковете и аз мисля, че ви е рано, но ти си знаеш.
Иначе следвай естествения ритъм на детето, неговият организъм сам решава за времето и количеството, а на контролните прегледи - спрямо мерките му, ще се разбере наддава или не.Мойто дете го храня на повикване и тя сама си създава режима, това не ме притеснява изобщо, а и ми се вижда невъзможно всички бебета да следват един и същи режим на време и количество храна, защото някой си бил казал така  Naughty

# 11
  • Мнения: 1 091
И аз мисля,че трябва да се водиш по бебчо.И мие сме така на периоди.Аз мисля,че това ще отзвучи.Особенно сега когато времето се променя и организма трябва да се приспособи.

Общи условия

Активация на акаунт