Хитринки за всякакъв случай (2)

  • 101 092
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 323
Стъклото на камината с мистър Мускуло за фурни - заимствано от една съфорумка   bouquet. Без никакво търкане пада нагара...

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз да се запиша...
Имам доста шивашки принадлежности ( които все по-рядко ползвам, обаче!)- кърфички, иглички, конци и т.н. Винаги ми бяха разпилени в чекмеджето, бяха се събрали много кутийки и кутийчици.
Купих си куфарче за инструменти от Mетро и сега всичко е супер подредено и мобилно. Blush

Иглите и карфиците ги държа на магнит. Така не се разпиляват. Не е супер подредено, но няма риск някоя случайно без да видя да изпадне и да попадне в децата. Ако ги разпилея по масата само минавам с магните отгоре и са прибрани  Laughing
А конците са ми в несесерчета от магазините за 1 лев.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 866
Имам доста шивашки принадлежности ( които все по-рядко ползвам, обаче!)- кърфички, иглички, конци и т.н. Винаги ми бяха разпилени в чекмеджето, бяха се събрали много кутийки и кутийчици.
Купих си куфарче за инструменти от Mетро и сега всичко е супер подредено и мобилно. Blush

И аз съм се заканила да направя същото.
В кутия за инструменти с много отделения едната ми дъщеря си държи ластиците за коса - разделени по вид и по цвят.

# 18
  • Мнения: 7 605
Идея zа стара клавиатура
Вадете клавиШните и ги пълнете с пластелин, слагате по едни магнит и ето ви магнити zа хладилника, пък децата могат с тях да редят думи4ки  Peace

# 19
  • Мнения: 1 712
И аз се записвам,много полезна тема.
Peace

# 20
# 21
  • Бургас
  • Мнения: 22
Записвам се и аз. Grinning Много полезни неща научих. Браво ! Hug  bouquet

# 22
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Татянка, страхотна идея. Още утре ще видя да я изпробвам. Peace

# 23
# 24
  • Мнения: 7 605
Татянка, страхотна идея. Още утре ще видя да я изпробвам. Peace

Да споделяШ  Hug

# 25
И аз да помогна малко:
 1)  Ако искате пердетата а и дантелите ви да са мн бели (дори ако са захабени) ги накиснете за 1 нощ в солена вода (1кг сол :10 л вода) или в вода предварително преварена с настърган домашен сапун и след това ги изперете в пералнята на кратка програма.
 2) Среброто се чисти също ако до остажите да постои малко в разтвор на оцет и сода бикарцонат и след това го изтъркате с вълнен парцал.
 3)  Прах се бърше със стар чорапогащник.
 4)  Боя за коса върху челото или ушите се маха също като натъркате мястото с памуче с пепел от цигара.
 5)  Стаята мирише приятно ако сложите някаде в нея току що изпрана кърпа и капнете на нея няколко капки омекотител.
 6)  Ако боядисвате в два или повече цвята обособете зоните с хартиено тиксо - мн лесно се маха след това и не "събаря" със себе си боята.
 7)  Много лесно ще изчистите пепелник без да го миете ако го забършете с четка за боя.
Е това е за сега.Като се сетя за нещо пак ще пиша.За сега лека нощ!   smile3507

# 26
Има носни кърпички на "Белана" с аромат на лавандула. Ухаят невероятно/поне за нас/. Оставям по няколко пакетчета в гардеробите. А може да ги замените и с прахчета ванилия.

# 27
  • Мнения: 883
Аз в гардероба между дрехите слагам сапуни, непакетирани. Купувам ги от тия, дето са по 3 в опаковка и така хем гонят гадинките, хем мирише приятно.
А на дъното на пакетчето с носни кърпи капвам няколко капки мента (от аптеката) Така усещам кога ми се е отпушил носа.

# 28
# 29
Сетих се още нещо ама не знам дали тук му е мястото:
   Ако имате стари грамофонни плочи и много цветя може бързо лесно и интересно да си направите саксии.Слагате плочата във фурната върху желязна шоличка и нагрявате.След по малко от 5 минути имате интересна саксия (с дупчица отдолу) в която може да отглеждате любимите си цветя

Общи условия

Активация на акаунт