Хитринки за всякакъв случай (2)

  • 101 212
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 505
По нагоре прочетох,че и обувки се ласкали с тях,значи са мнoгoфункционални банановите кори.

# 211
  • Мнения: 5 001
По нагоре прочетох,че и обувки се ласкали с тях,значи са мнoгoфункционални банановите кори.
Да,а ако се нарежат с тях се наторяват прекрасно рози(слагат се около стъблата на храстите).Скъсват се да цъфтят......

# 212
  • София
  • Мнения: 2 430
Кисело мляко в комбинация със сода бикарбонат махат петна по белите дрехи! Peace

# 213
  • Мнения: 418
Бъни, петната от боядисана дреха с концентриран Вениш ли ги махаш или се разрежда в някакво съотношение?

# 214
  • София
  • Мнения: 1 230
Съжалявам, но Запис

# 215
  • София
  • Мнения: 7 033
Бъни, петната от боядисана дреха с концентриран Вениш ли ги махаш или се разрежда в някакво съотношение?

С концентрат, изсипвам директно върху боядисаната част, седи 10-15 минути и след това търкам с ръка и четка. По същият начин съм махала боядисано петно с гел за петна Апта.
Аз да се оплача, че вчера извадих от шкафа един суичер на Мартин ватен, светлосин. Купих го есента и е обличан само два пъти, сега там където е бил сгънат са се образували жълти линии, с какви ли препарати не ги третирах, не мръдват. От какво са се получили, имате ли идея с какво мога да ги махна? Суичерът е много хубав и много ме е яд, че ще трябва да го изхвърлям.

# 216
  • varna
  • Мнения: 676
Аз съм доволна от гела "АПТА".Изпира всякакви петна,като първо ги третитам директно с гела,дрехата постоява така 10 мин и после я изпирам.

# 217
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Чудесна темичка!
Момичета имам нужда от помоща ви. Моля кажете как да почистя петна по хладилник дори не знам от какво са се получили. Пробвах със Циф но никакъв ефект.

# 218
  • varna
  • Мнения: 676
Има едни специални мокри кърпички"Multiusos".20 броя са,не са скъпи.С тях почиствам хладилника,плотовете в кухнята.Изобщо почиства и дезинфекцират бяла и черна техника.Испански са и ги има в по-големите супермаркети.Освен това съм купила и преперат на Dr.Beckmann.Той е специално за почистване на хладилници и микровълнови фурни и поема миризмите.

# 219
  • Мнения: 491
Бъни, петната от боядисана дреха с концентриран Вениш ли ги махаш или се разрежда в някакво съотношение?

С концентрат, изсипвам директно върху боядисаната част, седи 10-15 минути и след това търкам с ръка и четка. По същият начин съм махала боядисано петно с гел за петна Апта.
Аз да се оплача, че вчера извадих от шкафа един суичер на Мартин ватен, светлосин. Купих го есента и е обличан само два пъти, сега там където е бил сгънат са се образували жълти линии, с какви ли препарати не ги третирах, не мръдват. От какво са се получили, имате ли идея с какво мога да ги махна? Суичерът е много хубав и много ме е яд, че ще трябва да го изхвърлям.

Мисля, че това не е петно, а е некачествена боя и не се маха по никакъв начин.
И аз имах такава тениска, с нищо не можах да я оправя и отиде в коша.
Sory... no

# 220
  • София
  • Мнения: 7 033
vok, за съжаление и аз стигнах до този извод, че боята прави някаква реакция, явно наистина ще трябва да изхвърля дрехата.

# 221
  • Мнения: 2 085
a някога чували ли сте за петна от шампоан Rolling Eyes Преди няколко дни Виктор изсипа половин шише в коша за пране, но аз реших, че дрехите могат да почакат  Thinking Е, вчера ги изпрах и после установих, че целите са на тъмносини петна Shocked (шампоанът е детски, розов) Shocked Shocked Прах ги още два пъти, слагах Вениш-нищо Sad Някакви идеи?

# 222
Сребърни предмети няма да се окислят и почернеят ако ги напръскате с най-евтин лак за коса. Филмът който се получава не позволява на кислорода да окисли среброто. Опитайте с едно пръскане първо, за да проверите дали лака няма вещества които да реагират с метала и да го почернят. Peace

Ако искате среброто да почернее, го намажете със коломаска на сярна основа, или просто го поръсете със сяра.

# 223
  • Мнения: 90
 Hug
Любимите си рецепти съм разпечатала и ламинирала. Много е удобно да се ползват при готвене- не заемат място и лесно се мият при нужда.  Wink

# 224
  • Варна
  • Мнения: 2 097
С какво чистите гранитните мивки? моята стои някакси зацапана, потамняла, а е само от 6 месеца Sad

Общи условия

Активация на акаунт