Хитринки за всякакъв случай (2)

  • 101 122
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 883
Не знам с какво е пълна водата от аквариумите, но наистина е вълшебна! Преди като имахме аквариум (60 литра) това беше единственият стимул, които имах да го чистя! А какви теменужки имах... и каменни цветяяя...

# 256
  • Мнения: 9 481
Не знам с какво е пълна водата от аквариумите, но наистина е вълшебна! Преди като имахме аквариум (60 литра) това беше единственият стимул, които имах да го чистя! А какви теменужки имах... и каменни цветяяя...

А не мирише ли на гадно? Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 1 849
Migito, от къде ги купи и на каква цена?
От един от големите магазини за художници на "Кра Кра".

# 258
  • Мнения: 539
за фулмастерите за дрехи-купих си го (но в Бургас)от една голяма професионална книжарница за бои и др.работи до църквата Кирил и Методий.То мойто не е точно фулмастер,а тубичка с гел,и мацам по дрехата,то изсъхва,после с ютията отгоре и няма махане.Ама има си и течни боички за текстил,те са по евтинки,но ефекта е друг,и те стават.

# 259
  • Мнения: 1 632
Migito, от къде ги купи и на каква цена?
И аз така практикувам да заличавам петна купувам от този магазин http://www.slanchogled.com/?82&01&91
Даже надписахме и нарисувахме блуза за рожденният ден на на нашият тати.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 877
Не знам с какво е пълна водата от аквариумите, но наистина е вълшебна! Преди като имахме аквариум (60 литра) това беше единственият стимул, които имах да го чистя! А какви теменужки имах... и каменни цветяяя...

А не мирише ли на гадно? Rolling Eyes

никак не се усеща, (щом се сменя редовно, което е задължително), а цветята  само избуяват  Laughing

# 261
  • Мнения: 2 163
запис Hugстрахотни съвети, момичета........

# 262
  • Мнения: 1 632
Извинете ме,ако е го има във форума.  bouquet

Когато се пържат тиквички или риба след като се овалят в брашно,се потапят за 1-2сек. във вода и се пържат.По този начин олиото остава чисто. Wink
А аз си разтварям брашното с вода (без сол и подправки) до гъстотата на палачинково тесто и потапям тиквичките в тази каша. Стават с дебела хрупкава коричка и не поемат много олио. А след това ги подреждам вертикално върху салфетка и така не омекват и остават хрупкави.
И аз правя така тиквичките,но вместо вода слагам бира,и стават невероятно хрупкаво мезе за бира!

# 263
  • Мнения: 329
Извинете ме,ако е го има във форума.  bouquet

Когато се пържат тиквички или риба след като се овалят в брашно,се потапят за 1-2сек. във вода и се пържат.По този начин олиото остава чисто. Wink
А аз си разтварям брашното с вода (без сол и подправки) до гъстотата на палачинково тесто и потапям тиквичките в тази каша. Стават с дебела хрупкава коричка и не поемат много олио. А след това ги подреждам вертикално върху салфетка и така не омекват и остават хрупкави.
И аз правя така тиквичките,но вместо вода слагам бира,и стават невероятно хрупкаво мезе за бира!

Ивче,току що отворена бира ли слагаш или не е задължително.Защото ако е отворена от няколко ден ще ми е идеално.(За готвене ми трябва,не пия бирата с дни Flutter)

# 264
  • Мнения: 2 085
правих тиквички по рецептата на dididi, много добре станаха Peace Другия път ще пробвам на Ивка начина   bouquet

# 265
  • Мнения: 883
правих тиквички по рецептата на dididi, много добре станаха Peace Другия път ще пробвам на Ивка начина   bouquet
Само да допълня, че по този начин пържа и патладжана и пилешките хапки (крилца) и т.н. Подчертавам, че не поемат мазнина, а тя не изгаря бързо и остават с хрупкава коричка. Пържила съм и цаца, но за нея добавям към брашното царевичен грис и галета. Пак без сол. Солта само на рибата. Или на патладжана изкиснат в солена вода.

# 266
  • Мнения: 329
Аз винаги като пържа си слагам готварска хартия,за да поеме до колкото може от мазаната.За пържени картофи и тиквички е супер.Ако се прави с обикновена салфетка,рискувате да се разпадне,но пак е резервен вариант.

# 267
  • Мнения: 721
След ремонта трябваше да измия стените, които са боядисани с акрилна миеща се боя. Само че не можеха да се изчистят с препарат, за да не избели боята. Мислех, че ще търкам като луда с мокра гъба, но си купих гъби на Fino! Гъбата прилича на такава за миене на чинии, но от едната страна е розова, а от другата - бяла. Топиш я само във вода и леко търкаш върху петната от пръсти, от пожълтели петна, които се образуват зад мебелите ит.н. не искам да ви казвам, че измих стаята за 10 мин и бях ей така  Shocked Тази гъба е вълшебна...явно има препарат по нея, но той не избелва, а чисти с лекота. Интересното е, че като се търка с бялата част и тя постепено се стопява. Тоест не става за постоянна употреба, но 3 кинта, които давам еднократно за 2 гъбички, ми спестяват време, усилия и нерви. Предполагам, че и други неща мога да изчистя, но не съм пробвала.....очаквам вие да пробвате и споделите...

Относно пликовете за дрехи - пробвах с тези от Практикер, но те са пълно боклуци. Купих от Jumbo за 4 лв. бройката и съм много доволна - не изпускат и са евтини.

# 268
  • Варна
  • Мнения: 480
Munichka,от къде може да се закупи въросната гъбичка?
Един кожен стол ми е зацапан с химикал и ми е голяма грижа тия дни

# 269
  • Мнения: 721
От Пикадили в Мола. искам да ти кажа, че е на егати мястото. Не знам самата аз как ги намерих, просто съвсем случайно ми се спря погледа върху тях - та.....там, където са препаратите, в края, но този края на редицата, който е към касите. Пада се на нивото на очите, като имаш предвид, че аз съм 1.60 висока. Надявам се да ги намериш. Не знам дали ще изчисти стола newsm78 сподели после, моля Wink

Общи условия

Активация на акаунт