Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мами!
Дъщеря ми е на 4 месеца и по рождение има хемангиом на клепача на дясното око. От около 1 седмица ми се струва, че се е увеличил а и забелязвам, че докато заспива си търка оченцето. Другата седмица ще ходим при офталмолог, но дълбоко се съмнявам, че във Враца ще намерим решение на проблема. Моля, ако някой е запознат с начините на лечение (дано да ги има) и добри специалисти в тази област да пише.
Благодаря ви предварително!
Цитирай

нашата госпожица има хемангиомче също по рождение, но е на ребърцата
когато се роди беше мъничко, сега леееко нарастна, но не чак толкова, че да ме притеснява
голямо е колкото лещено зрънце
по съвет на лекарката заведохме малката на детски хирург да каже какво представлява и дали да се вземат мерки
човека го прегледа, каза че е единствено козметичен дефект и че като порастне по-добре сама да реши иска ли да го маха или не
иначе за деца до 2 годишна възраст каза, че не е препоръчителен нито един от методите:
- с лазер - оказвал влияние на костния мозък и категорично не препоръча за дете
- с хирургична намеса - прави се с пълна упойка - също не препоръчва при дете освен ако не е крайно наложително
- с инжекции с чист спирт - така се обезцветявал хемангиома без да изчезва

ние специално се отказахме да го третираме
Цитирай

Благодаря за информацията  Hug.
И нейното не е голямо, но лошото е че е на клепача, затова се притеснявам.
Цитирай

И моята госпожица има хемангиом по рождение на кръстчето. Засега мисля, че не нараства. Нас пък ни посъветваха да я заведем на кожен лекар да каже дали трябва да се премахне или не. И аз съм от Враца, но мисля, че тук специалистите са под всякаква критика. Чудя се и аз какво да правим.
Цитирай

На тиха улица

д-р Демерджиева, по настоящем шеф на Детска кожна клиника посъветва нас с мъжа ми да не предприемаме нищо- детето има  хемангиом на крачето.каза ни да го пазим от нараняване, да не предприемаме никакви мерки - мехлеми или лазер, до една година той щял да расте, после да започне смаляване, докато изчезне.
Цитирай
Все пак си направи консултация със специалист във София. Вземи си направление за офталмолог и хирург за всеки случай.По принцип се води козметичен дефект, но ако го търка и нараства......може би трябва да се махне.
Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.