"Вечният градинар" и SICKO - двете страни на една и съща монета.

  • 2 803
  • 26
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  Ето една полезна книга на Джон льо Каре, в която лъсва голата истина за това което се разиграва в Банановите републики в Африка, а и не само там... и планираните Милиарди печалби, които оправдават(?) всякакви средства за постигането им...





SICKO - потресаващия филм на Майкъл Мур за медицинската мафия.
 
 Можете да свалите филма от ТУК: 

http://4storing.com/free/3bibs/ec36f50d99c4b0d0569263c10bf7895e.html

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  От филма ще разберете, че в страната на неограничените възможности 50'000'000 ( Петдесет милиона Американци) живеят без Insurance - здравно усигуряване, и всеки ден се молят да останат здрави, тъй като 18'000 от тях ще умрат тази година!
 На мен картинката ми прилича на ситуацията от близкото минало, когато една друга страна - великият?! Съветски съюз, беше се напънал да насилствено да Съветизира целия свят, по свой образ и подобие, без първо да направи нещо елементарно - първо да започне от себе си.

  Очаквам коментариите, на тези които вече са гледалали. 

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 21:46 от Aleksander

# 2
  • Мнения: 3 506
Аз пък се надявам на сбит преразказ и още интересни факти за тези, които няма да се доредим скоро да се запознаем отблизо с двете заглавия.

# 3
  • Мнения: 3 376
Подкрепям Мария,стана ми интересно,но нямам време да гледам.

# 4
  • Мнения: 2 655
Как се превежда на български филма?
Има ли го във видеотеките?

Изтеглих го, но не се отваря...

# 5
  • Мнения: 119
Филмът се казва "Недъзи " , но се съмнявам да го има във видеотеките .
Гледайте го , много е показателен ..... и потвърждава казаното в книгите на д-р Гълъбов !!!

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  Помолете Amarena тя прави прекрасни преводи!

# 7
  • Мнения: 1 753
Ще го гледам филмчето, но ми се ще и мъжа ми да го гледа, а няма субтитри на БГ. На мен ми се отваря - изтеглих го от Аренабг.

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Как се превежда на български филма?
Има ли го във видеотеките?

Изтеглих го, но не се отваря...

 Отваря се с Winamp - безплатен е и може да си го свалите от тук: 

                                  http://www.winamp.com/player

# 9
  • Мнения: 8
Филма SICKO го има в DMCA-removal-from-Google. /със субтитри Simple Smile/. Там има и филм по книгата "Вечният градинар" със същото име.
SICKO - чудесен пример за Здравната система в Америка!
Като че ли имаше коментар по негов повод към българите - нещо от рода "първо гледай филма...после отново се оплаквай от лошото здравеопазване в България"

# 10
  • Мнения: 164
Ами нашето здравеопазване върви точно натам. Не ви ли се струва така?Освен това май дори и да плащаш вече няма резултат от лечението и не знам как да се лекуваме тогава.Аз лично съм  много притеснена не знам за вас.

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ами нашето здравеопазване върви точно натам. Не ви ли се струва така?Освен това май дори и да плащаш вече няма резултат от лечението и не знам как да се лекуваме тогава.Аз лично съм  много притеснена не знам за вас.

 Ами ние, които се лекуваме с хомеопатия не сме, и от години не сме влизали в аптека.... майната и на фармацевтичната мафия! LOL Grinning

# 12
  • Мнения: 164
Аз имах предвид да плащаш за лечение , преглед, консулт при специалист. За аптека въобще не говоря.

# 13
  • Мнения: 1 753
Първо да благодаря за линка със БГ субтитрите!
И най-вече благодарности на Александър, че ни осветли за този филм! Потресаващ филм - за мен нищо ново, но самия факт,че някои неща се казват на глас е страхотен!
Но аз като вечно невярваща на източници на публична информация.... пак се питам някои неща.... как така Майкъл Мур е допуснат да сътвори подобен филм, и не само този, ами и филма за 11 септември? Кой го е финансирал и как е допуснат за разпространение....? И другото, което ми направи впечатление е еврейското име на компанията правила филма... Има нещо гнило в цялата работа. Но не мога да не призная, че Мур е дал безусловни доказателства за съществуването на търговия с човешкото здраве, за тоталната диктатура съществуваща в САЩ... много по-страшна от който и да било комунистически режим в света. Евала на човека!

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз имах предвид да плащаш за лечение , преглед, консулт при специалист. За аптека въобще не говоря.

  Ами нали после щеш не щеш пак ще стигнеш с рецептата до Аптеката...

Общи условия

Активация на акаунт