Детегледачка по програмата "В подкрепа на майчинството"

  • 11 571
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Искам да споделя с Вас поредната "глупост" на нашите управляващи. Аз съм майка на близнаци и съм наела детегледачка по програмата "В подкрепа на майчинството", с която г-жа Масларова толкова се гордее и обяснява навсякъде колко ни "подкрепят". Та по тази програма съм наела детегледачка на децата, а аз започнах работа. Сега от тази 2008 година по тази програма вече са "помислили" и за близнаците и детегледачките на близнаци ще вземат вече не минималната 220 лев заплата, колкото е майчинството, а цели 300 лв.
 Днес обаче от Бюрото по труда, които са работодателя на детегледачките ми се обадиха ,че моята няма да взима увеличената заплата от 300 лв защото била при заварено положение???? т.е. тя ще продължи да взима 220 лв, който се облагат с данъци и т.н и чистите са около 180 лв.  и ще си гледа не едно а две деца, а ново наетите детегледачки от тази година за близнаци вече ще са с голямата заплата от 300 лв. newsm78.

Е питам сега това чудо как да го разбирам??? - Заварено положение и не може да се прави корекция на вече сключения трудов договор???
И това ми било голямата "подкрепа" на майките с близнаци. #2gunfire #2gunfire


--------------------------------------------------------------------------------

Своите въпроси по темата можете да задавате тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269263.0

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 16:05 от Double with Cream

# 1
  • Мнения: 263
Това не трябва да е истина!!!
Поискай консултация в министерството. Не зная как стоят нещата, не съм специалист, но няма логика...

# 2
  • Мнения: 212
Radi_Twin   ами защо не уволниш гледачката си и не я назначиш отново при НОВИТЕ УСЛОВИЯ........
това вече няма да е заварено положение.. да ни са и  на тъпата държава....

# 3
  • Мнения: 3 336
Ради, писах в подфорума на СНБМ, нашата експертка в момента е в почивка, но тия дни ще се прибере и съм сигурна, че ще ти пише. Тя контактува с министерството по въпроса за детегледачките, така че ще се свърже с тях да изяснят ситуацията.

# 4
  • Мнения: 110
Момичета може ли някои да ми обясни за тази програма.Ние сме от Пловдив дали и тук работят с тази програма?Трябва да започна работа през маи защото парите нестигат анемога и да пусна момчетата на ясли защото едното е с диабет апарите нестигат изопщо.Ще ви бъда благодарна да ми разесните нещата по подробно.Благодаря предварително

# 5
  • Мнения: 11
днес гледах едно предаване на тази тема и много ме заинтересува, но изпуснах началото. Някой ще ме светни по подробно ?

# 6
  • Мнения: 22
Аз също се интересувам и ако някой знае повече нека да пише подробно аз сам с дете което е на 2 год. и 3 месеца
и разбрах, че вече програмата е до навършване на 3 год на детето. Интересуваме ако в момента детето е с гледачка в къщи по цял ден , но след време реша да го пусна на полудневна ЧАСТНА ДЕТСКА ГРАДИНА или забавачка тези пари ще ги получава ли детегледачката или не? Благодаря предварително за отговорите!

# 7
  • Мнения: 65
Здравейте момичета,
Lu, наистина няма логика, но кое в нашата държава се прави с логика.

Kaka Maya, и на мен веднага ми хрумна същата мисъл да я уволня и пак да я назнача на работа, но пък се страхувам от друго нещо - ами ако не мога втри път да наема човек който вече съм уволнила т.е не съм одобрила работата му -  знам ли какъв номер ще ми свият Twisted Evil

mishlentze  - благодаря ти много, аз ти писах и на личния.

А за тази програма ако искате мога да ви дам линк където да я прочетете. Но най кратко казано според нея можеш да си наемеш безработно лице от съответното Бюро по труда по место живеене, което да ти бъде детегледачка. Лицето може да бъде и роднина - примерно баба и т.н. Майката решава при избора на детегледачка - стига само да е безработна, регистрирана като такава. Да получава твоето майчинство т.е. 220 лв или обсъжданите сега 300 лв за близнаци като тези пари не са чисти а се облагат със всичките му там данъци.
Всичко това е при условие че майката си е прекратила майчинството и е започнала работа на постоянен трудов договор.
Детегледачката е на трудов договор до 3 год. възраст на детето( децата), не както е майчинството до 2 год.
Ако искате повече инфо - пишете ми, аз вече половин година се блъскам с тези неща.
иначе програмата е Национална и важи за цяла България л Трябва да се популяризира от Агенциите по социално подпомагане по место живеене.
Мария можеш да питаш там в Пловдив.

А между другото аз доста се амбицирах за тези 300 лв. защото наистина това е глупост което ми обясняват тук в Казанлък и се обаждах на какви ли не телефони в Министерство на труда и най накрая от една г-жа от Агенцията за соц. подпомагане ми обясни че въпроса ми е много основателен и наистина не е помислено за така наречените заварено положение и в момента се подготвя анекс към програмата според които всички настоящи детегледачки на близнаци ще им бъдат направени нови договори, като съответно старите ще се прекратят, и по новите вече ще получават "новите си заплати" от 300 лв. Rolling Eyes. Въобще голяма работа - "успокои ме" че работели по въпроса и до седмица този анекс щял да бъде готов и да се започне да се изпълнява.
Та такива едни работи.
Дано да сте ме разбрали с моите обяснения че стана малко дълго, ама не знам до колко е ясно.
Ако имате въпроси пишете ми.

# 8
  • Мнения: 4 181
Момичета ето тук можете да прочетете за програмата всичко, което ви интересува:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269263.0

Radi_twin моля те пиши ми на лични, защото аз контактувам с МТСП и АСП във връзка с програмата, но бях на почивка и сега разбрах за този проблем с близнаците.
Все пак по наша инициатива е увеличението на заплатата и няма да сме никак доволни, ако се окаже, че има каквито и да било проблеми с получаването на това увеличение  Tired

# 9
  • Мнения: 255
Здравейте,и на мен ми предстои завръщане на работа и този въпрос с детегледачката живо ме интересува
Имам обаче едно запитване към запознатите майчета с това,принципно ми се пази мястото на работа,обаче ако
реша да напусна мога ли да се кандидатирам АЗ за детегледачка на децата СИ ,дали майките могат да ползват програмата и да си гледат децата до 3 години newsm78
Благодаря ви предварително Hug

# 10
  • Мнения: 4 181
Здравейте,и на мен ми предстои завръщане на работа и този въпрос с детегледачката живо ме интересува
Имам обаче едно запитване към запознатите майчета с това,принципно ми се пази мястото на работа,обаче ако
реша да напусна мога ли да се кандидатирам АЗ за детегледачка на децата СИ ,дали майките могат да ползват програмата и да си гледат децата до 3 години newsm78
Благодаря ви предварително Hug
Не, не може. Идеята на програмата е да се насърчат майките да се върнат на работа, за да не губят квалификацията си. Затова не може ти да станеш детегледачка на собственото си дете, то иначе много от майките щяха да поискат това и де факто да излезе, че е удължено майчинството до 3 години.

# 11
Здравейте!

Моят син е на 2 години и 1 месец и бих искала да се възползвам от тази програма. Дали можете да ми препоръчате жена, която ще е съгласна, ако й доплащам? Пуснала съм тема и в Гледане на деца и помощ в домакинството/ детегледачка на трудов договор, програма "В подкрепа на майчинството".

# 12
А вярно ли е, че майката не получава онези 50% към заплата, щом е наела човек по тази програма "В подкрепа на майчинството", а ако работещата баба излезе в майчинство - да?
А и детегледачката не я осигуряват за безработица. И какво става с нея след програмата?

# 13
  • Мнения: 4 589
300лв. на жена да гледа близнаци. Тя хора майтап ли си правят. Кой днешно време може да живее с 300лв и да гледа и отговаря за 2 деца. Дано наистина жените са читави и отговорни.

# 14
  • Мнения: 125
Момичета,прие ли се изменението,че детегледачка може да стане и баба-пенсионерка?

Общи условия

Активация на акаунт