Екскурзия до Истанбул

  • 31 817
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 243
Ние ще ходим началото на месец май. През 6-те почивни дни. Затова ми се иска да сме там поне 3 нощувки.

Прегледах сайта на Темма, но екскурзиите им са само за 2 нощувки. Май ще се спрем на варианта Бутик травел. Пък и на сайта им няма подробна програма. Не са описани и допълнителните екскурзии (време, цени).

# 46
  • Мнения: 11 747
като стана въпрос за времетраене на екскурзиите - поразгледах на бързо програмата, която дава Бутик травел, те за всички екскурзии са посочили времетраене 4 часа. Това може би е някакъв стандарт - знам ли... Но разходката с корабче по Босфора отнема може би около 1час и 30мин. - не съм ги засичала точно, но със сигурност не е 4 часа. То и ще издивее човек толкова време предполагам на това корабче. Разбира се като се сложи и предвижването от хотела до пристанището и обратно минава време, ама пак не виждам повече от 2,5 часа, да речем.

Едната екскурзия беше комбинирана Св. София и Топкапъ - там пък не виждам 4 часа за къде по-напред. Поне 1 час придвижване от хотела и обратно. Добре, че двата обекта са близо един до друг, но за св. София трябват 2 часа, за не много обстойно оглеждане, а за Топкапъ повече, той е толкова голям дворец, само да се прекоси и времето минава, а какво остава за беседи, за разглеждане на експозиции, за редене на опашки - пред съкровищницата има опашка да се влезе и т.н. тоя тур ако се изпълни съвестно си отиват 6 часа одма. Учудва ме, че така са съчетали обектите.

# 47
  • Мнения: 1 322
Не ходете с Караджъ турс- мошенници и лъжци.

# 48
  • София
  • Мнения: 243
Pina, благодаря за информацията.
Ще се обадя в агенцията да ги разпитам по-подробно за програмата.
Може ли да ми кажеш, ако не те затруднява, коя от тези програми ти се вижда по-читава и по-интересна за хора, които за първи път посещават Истанбул и искат да видят много
http://www.bohemia.bg/prog.php?p=130&c=22
http://www.partner-travel.com/articledetails.php?ArticleID=16&am … p;LanguageCode=bg
http://www.butiktravel.eu/tr/holiday.php?id=6&id_info=1288.

А05, какви са ти оплакванията от Караджъ турс?

# 49
  • Мнения: 11 747
kreo, линка на Партнер травел не ми се отваря и не мога да видя.
На Бохемия хубавото е, че двирците са разпределени за посещение отделно - половин ден за 1 дворец, че те са големи и има много за гледане, но забелязвам че в програмата им изобщо липсва посещение на св.София от вътре и на Йеребатан (водохранилището), а това са основни и много интересни обекти.

Аз лично виждам слабости във всички програми до тук.
Вие можете да посетите някои обекти сами, стига да имате време за това.

П.П. Видя ли 3D снимките за истанбулски забележителности - страхотни са!

специално за всички, които им предстои Истанбул, много интересни материали! Simple Smile




Ето едно пр … 87;че за Истанбул,виждат се някои от забележителностите му.

Ето подроб … 73;ул

Ето и един l … 72;йт с невероятни 3D снимки на доста от забележителностите на Истанбул - дворци,джамии,площади и други.

кликнете на линка, който се появява и изчакайте да се зареди страницата

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 17:14 от pina

# 50
  • София
  • Мнения: 243
Благодаря Pina,
всички стари теми за Истанбул съм ги прочела, включително и твоите линкове.
От там мисля, че видях най-интересните забежителности на Истанбул.

На Бохемия наистина ми се стори малко  скромна програмата.

Ясно е, че не може всичко да се види наведнъж. Затова трябва да има материал и за друг път Laughing Следващото ходене ще бъде с друга фирма за допълване на впечатленията Mr. Green


Не видях обаче никъде да предлагат посещение на Египетския пазар. Мисля, че ще ми бъде интересно.
Все пак имаме половин свободен ден, за пешеходни обиколки. А може да разпределим дворците в отделни дни, носъс самостоятелно посещение. Тези дни ще си купя и справочника.

# 51
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Благодаря Pina,
всички стари теми за Истанбул съм ги прочела, включително и твоите линкове.
От там мисля, че видях най-интересните забежителности на Истанбул.

На Бохемия наистина ми се стори малко  скромна програмата.

Ясно е, че не може всичко да се види наведнъж. Затова трябва да има материал и за друг път Laughing Следващото ходене ще бъде с друга фирма за допълване на впечатленията Mr. Green


Не видях обаче никъде да предлагат посещение на Египетския пазар. Мисля, че ще ми бъде интересно.
Все пак имаме половин свободен ден, за пешеходни обиколки. А може да разпределим дворците в отделни дни, носъс самостоятелно посещение. Тези дни ще си купя и справочника.

Да се включа и аз...специално за Египетският пазар...
Да ти кажа честно от по-известните, така да се каже, фирми не съм видяла да се предлага посщение на този пазар и затова един съвет: Още по-добре!
Когато разходката с корабче по Босфора приключи беше към 16.00ч. ( +/- половин час). Автобуса потегли от пристанището /помести се с 50 метра и спря в адско задръстване/ и екскурзовода обяви, че който иска може да слезне и да се разходи. Предложиха да ни свалят на въпросният пазар /който е на 5-10 мин. от пристанището/, имаше и друго предложение, но аз дори не чух какво е тъй като това което исках беше пазара. И така...слязохме. Пазара е интересен, но е невероятна тъпканица. Ако отидете не се изпускайте от очи един друг и си носете чантите отпред. Пазара свършва до един от входовете на Капалъто, така че после направо продължавате по чаршията, ще ви хареса  Peace

# 52
  • Мнения: 239
Никаде не прочетох за Миниатюрк(комплекс
 от миниатюри на исторически забележителности от
цяла Турция).На моя син там най-много му хареса.Пред почти всяка забележителност има апарат в който си пъхаш билета и започва лекция за това кога е построена,как се казва и др.Голяма красота!Минахме и по мини моста над Босфора.

# 53
  • Мнения: 11 747
Ами в нашата програма имаше и Миниатюрк и Египетски пазар и прочие... Вече взех да се убеждавам, че Турал е много добра агенция. Не бях проумяла предимствата и преди.

# 54
  • Мнения: 278
аз съм ходила до истанбул за ножа година с алфа тур- вси4ко си беше ок!превоза на ниво,хотела си отговаряше по звезди и местоположение- точно в центъра,новогод. вечеря беше на ниво!с една дума супер! и  др екскурзии сме правили с тях и вси4ко си е ок,едно към едно с офертата!

# 55
  • Мнения: X
Пина,виждам,че май ти си единствена,която е пътувала от Варна с Турал,би ли разказала повече,защото в сайта им няма абсолютно нищо,нито какво предлагат, никакви оферти,ти как пътува-с личен автомобил или с автобус,защото най-се притеснявам,че прехода до Истанбул е нощен,я спим,я не спим и на сутринта ще хукнем да обикаляме до вечерта по програмата,това не е ли прекалено уморително.По този повод мислехме да пътуваме с колата,да направим една нощувка повече и така да се присъединим на сутринта към програмата на другите,но пък дали ще се оправим из Истанбул в това движение,дали ще намерим хотела лесно,а цените на такситата някой има ли представа как вървят/ако се наложи да се ползват/.Аз съм се спряла за сега на Ню болкан турс, в тяхната програма се предвиждат освен обзорната обиколка-Топкапъ+Капалъ чарши,Ориент хаус,който смятам да пропуснем,защото разбрах,че не си заслужава посещението,Египетския пазар,разходка с краб по Босфора,Долмабахче,св.Стефан,Принцови острови,търг.център Джевахир,но нямат предложения за водохранилището и за Св.София,а водохранилището определено ми се иска да видим,било ефекто и мистично.Освен това с Турал в кой хотел бяхте настанени,доволна ли си от условията?

# 56
  • Мнения: X
аз съм ходила до истанбул за ножа година с алфа тур- вси4ко си беше ок!превоза на ниво,хотела си отговаряше по звезди и местоположение- точно в центъра,новогод. вечеря беше на ниво!с една дума супер! и  др екскурзии сме правили с тях и вси4ко си е ок,едно към едно с офертата!
сега забелязах,че и ти си варненка,за това ще проверя и офертата на алфа тур,ако не те затруднявам би ли разказала малко повече !  bouquet

# 57
  • Мнения: 11 747
Macinka, много съм доволна от Турал.
Пътувахме с автобуса. Това за личен автомобил си го мислихме и още си го мислим за напред, но избрахме този път спкойствието. Все пак натоварваш се на автобуса и нищо повече не мислиш и не се притесняваш...
Пътуването с автобуса не е много приятно. Пътя е 450км, а ние се влачихме цяла нощ, автобуса спираше все за някакви почивки, на границата стояхме към 2 часа, а можеше да минем за 15мин. Просто хората като видят фрий шоп и като невидели - целия искаха да го извлачат.
На следващия ден е доста уморително, след пътуването, краката са отекли, абе... ама пак бих отишла! Grinning Не е и чак толкова страшно...
В програмата на Турал са включени всички обекти, които си изброила. Отиди в офиса им на Мария-Луиза и ще ти дадат програма с часове и цени на туровете.
Хотела аз вече мога да намеря лесно, след като веднъж видях къде е, но вие не знам дали лесно бихте го открили.
Турал обикновено настаняват в Акгюн 3*, но ние бяхме голяма група и бяхме в 3 различни хотела, та бяхме в Гранд Вашингтон 3* - хотелите са чисти, спретнати, има всичко необходимо, че и повече от очакваното, но стаите са тесни и гледката от прозореца обичайно е някой вътрешен двор с разни шахти и вентилационни системи, та не се гответе за хубава гледка от стаята. Всъщност няма да има време да я гледате...

# 58
  • Мнения: 278
аз съм ходила до истанбул за ножа година с алфа тур- вси4ко си беше ок!превоза на ниво,хотела си отговаряше по звезди и местоположение- точно в центъра,новогод. вечеря беше на ниво!с една дума супер! и  др екскурзии сме правили с тях и вси4ко си е ок,едно към едно с офертата!
сега забелязах,че и ти си варненка,за това ще проверя и офертата на алфа тур,ако не те затруднявам би ли разказала малко повече !  bouquet

ами какво да ти кажа? питай ме Simple Smile)))
много са лоялни и което най много ме впечатли че офертата си отговаряше едно към едно!сега смятаме пак да ги използваме за друга почивка,наши приятели също са пътували и са доволни
абе направо си ме питай -няма проблем  Wink

# 59
  • Мнения: 1 322
Оплакванията ми от Караджъ турс са следните: хотела, в който трябваше да сме настанени не отговаряше на това, което ни бяха показали на снимките. Автобуса беше по всякаква критика, а навръщане нямаше и парно даже /бяхме там за Нова година/. Проблем с документите от страна на Караджъ турс- 4 часа престой на границата. Още да изброявам ли?

Общи условия

Активация на акаунт