Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте мами.
Детенцето ми се роди с много малка долна челюст, при това в комбинация с цепка на небцето.
Всички, които са се сблъсквали с този проблем, знаят, че той поражда куп други проблеми - трудности с храненето и наддаването, трудности с говора, със самочувствието и т.н.
Доколкото знам, при някои деца челюстта си израства сама с времето до нормални размери  Very Happy .
При други обаче за жалост не израства и се налага хирургична намеса  Sad . Има ли сред вас някой, запознат с този вид пластика. Знам, че се прави след навършване на 6 годинки и има различни техники.
В  Пловдив при доц. Анастасов (където ще оперираме цепката на небцето) ходел някакъв французин, който правел пластика на долна челюст, някой знае ли какво представлява тя - колко операции се правят и какви? Знам, че ни е още много рано за това (детенцето е още на 2 месеца), но ми се иска от сега да съм наясно...
Друго, което ме интересува е има ли начини да се стимулира растежа на челюстта, та ако може да избегнем пластиката...   Praynig
Благодаря на всички, които ще споделят своя опит и познания.   bouquet
Цитирай

Анкх-Морпорк

Здравей Ева,
Ние май си кореспондирахме и по друга линия, но да ти отговоря конкретно на въпроса - нашия случай беше същия, но долната челюст израстна около седмия-осмия месец и не сме правили операция. Операция правихме само на небцето.
При вас сигурно ли е, че има цепнатина на небцето?
Цитирай
Здравей firebird,
Да, с мъжа ми си писахте докъто ние с малката бяхме в болницата. Благодаря ти за което - страшно ни беше полезна всичката информация, която получихме от тебе. Добре, че има такива хора, отворени да споделят опита си и да помогнат на други в борбата с проблемите.
Знам за Наско (голям сладур е, да ти е здравичък)  и за други дечица на които челюстта си е израстнала. Иска ми се да вярвам че и при нас ще е така. Но четох доста истории на хора със синдрома на Treacher Collins (предимно американци) - уви на никой от тях не е израстнала и всички са претърпели пластики.  Така, че не се надявам много. Мисля си, че може би челюстта би наваксала с растежа ако малките и размери се дължат на притискане по време на бременността или нещо такова, но когато е генетично заложено да е малка  едва ли ще се оправи (простете ми ако казах голяма глупост, това са просто разсъждения).
За цепката на небцето - отначало си мислехме, че няма. Доста УНГ специалисти я гледаха, никой не видя цепка и ние много се радвахме. Докъто не отидохме в Пловдив при доц. Анастасов. Още щом и погледна в устата, видя че има цепка на мекото небце и каза, че е малко по-особена, но ще я оправи. Имаме насрочена операция за октомври 2008.
Цитирай
zdraveite moga samo da vi kaja 4e sam stra6no dovolna ot doc. Anastasov. Vsi4ki tam sa mnogo dobri.NIE bqhme tam.malkiq mi sin se rodi s cepnata usna i venec.pravihme operaciq na 2 meseca .sega deteto e mn dobre po4ti ne se zabelqzva belega.ve4e sme na   4 godini . ima ne6ta koito sa popravimi makar i s operaciq.ne se predavaite.vsi4ko 6te mine dobre.
Цитирай

Бургас

Здравейте, синът ми имаше подобен проблем, долната челюст беше по-слабо развита  от останалите части на главата. Обърнахме се към проф. Мутафчиев, ортодонтска клиника Валор в София, който успя да ни помогне с подходящ ортодонски апарат. Може би една консултация там няма да е излишна (www.valortho.com). Успех!
Цитирай

Oslo

Здравейте, синът ми имаше подобен проблем, долната челюст беше по-слабо развита  от останалите части на главата. Обърнахме се към проф. Мутафчиев, ортодонтска клиника Валор в София, който успя да ни помогне с подходящ ортодонски апарат. Може би една консултация там няма да е излишна (www.valortho.com). Успех!

ЕОА -  шапка ли използвахте? Моля те, пиши малко по-подробно Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.