Писнало ли ви е от хора, които само се оплакват!

  • 3 309
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Та искам да знам дали и на вас ви е писнало от такива особи.
Вече не мога дори да изслушам някой такъв. Не знам как може да има такива хора дето само гледат да срещнат някой познат по улицата и го почват. Нормално ли е това? Защо не си решават сами проблемите? И се ядосвам най-много когато ми искат съвет как да постъпят, а после си правят каквото знаят!

# 1
  • Мнения: 3 826
да , писнало ми е , избягвам ги ,

# 2
  • Мнения: 7 109
Ко рече? Кошче за душевни отпадъци ли ти е писнало да си?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
Писнало ми е. Точно хората, които действително имат нужда да споделят не го правят. Обикновено постоянно оплакващите се не са толкова зле и с такива проблеми, че да е необходимо да се оплакват.

# 4
  • Мнения: 2 577
не знам дали е типично БГ психология това, но съм чела, че това е защитна реакция на човека.
по-добре да се оплача, да ме съжалят, отколкото да ми завидят и да ми навредят...
Или: "преклонена главица, сабя не я сече"

Иначе  такива хора лично мен ме натоварват страшно много.

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 14:07 от Елфина

# 5
  • Мнения: 73
ИМА МНОГО ТАКИВА ХОРА ТЕ ТЪРСЯТ СЛУШАТЕЛИ НЕ ЧЕ ТИ ИСКАТ СЪВЕТ.А И СА С МНОГО НИСКА КУЛТУРА ЗА ДА ВОДЯТ РАЗГОВОР НА ДРУГА ТЕМА.ПРОСТО НЕ КУМУНИКИРАЙ С  ТАКИВА ХОРА Stop

# 6
  • Мнения: 911
Трудно ми е да преценя. Хората около мен като че ли не се оплакват много. А пък има такива, zа които zнам, че докато се оплакват, zначи всичко е наред. Току-що се zамислих аz към кои хора спадам.

# 7
  • Мнения: 3 268
Около мен такива хора не виреят.Аз не се оплаквам на никой и не натоварвам никого с моите проблеми.Очаквам същото от околните.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 529
Писнало ми е. Точно хората, които действително имат нужда да споделят не го правят. Обикновено постоянно оплакващите се не са толкова зле и с такива проблеми, че да е необходимо да се оплакват.
   Peace Имам чувството,че им изглеждам много неуспяла или слаба та го правят,но много хора ми се оплакват. Станала съм бюро "Жалби". А може би съм много наивна и отзивчива с хората... newsm78

# 9
  • Мнения: 2 070
Игнорирам ги, по възможност възпитано. Или пропускам покрай ушите си тирадата, правейки се, че слушам, докато си мисля за нещо друго.
Така че няма как да са ми писнали толкова, не общувам с тях.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Почти няма такива хора около мен, когато се случи някой да ми се оплаква го изслушвам с внимание, влагам съчувствие и се опитвам да помогна.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 176
Натоварващо е и за мен.
После сякаш аз имам нужда да се оплача. А не го правя.
Споделям и оплаквам се са две различни неща, някой не го разбират обаче.

# 12
  • Мнения: 11 747
и аз ги избягвам, за съжаление това включва и някои от най-близките ми роднини.

# 13
  • Мнения: 122
Що не харесвате хората дето си споделят болките.......... Като гледам тези дето сме благоразположени към нуждаещите се намаляваме и така бройката на глава расте ли расте. Не ме търсете до следващият 29 февруари - графикът ми е запълнен от изслушване на мрънкала.

# 14
  • Мнения: 42
Даже преди два месеца помолих една уж моя приятелка да не ми се обажда, за да ме занимава с нейните неща, разбрах че се е прехвърлила към друг слушател. Явно за някой хора това ли е начин на живот.

Общи условия

Активация на акаунт