Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 март 2008, 18:58 ч.

животозастраховане и диабет

• 397
  • 4
  •   1
Отговори
Направих си застраховка живот, но имам диабет и ми дадоха идиотски условия.Някой има ли подобен случай и може ли да даде съвет? Ще съм ви благодарна.

# 1
  • София /Абсурдистан
А на теб защо ти трябваше да им казваш за диабета?

# 2
  • София
И аз това се питам, защо ли трябва да казваш???
От 15 години съм с рак на гърдата, имам застраховки бол и никой досега не ме е питал, а и аз не съм казала.

# 3
  • Пловдив
   Предполагам ,че не  е  казала доброволно, а са правили изследвания.Аз като се застраховах,/тъй като сумата бе по- голяма/ Поискаха доста подробни  мед. изследвания,после ме прегледа и лекар определен от застрахователя.  В документа пише ,че за суми над 60 000 лв това е задължително.На съпруга ми отказаха  ,защото има 3 бай паса.  На него му направихме само злополука.Ако знаете компания която би го застраховала .Пишете.Може и на лични.

# 4
  • някъде там
Напълно нормално е да ти поставят условия. Болни хора не се застраховат,или с изрични условия и заплащане на риска.Диабета е сериозно заболяване. това че изобщо са ти позволили да сключиш застраховка е много Peace
Дано никога не ти су налага да я ползваш Hug
Относно това дали трябва да се казва за заболявания-Естествено,че трябва.Нали ако в последствие се случи нещо,могат да не изплатят за застрахователното събитие?!Освен това ,всеки,който иска да си сключи застраховка,попълва здравна декларация, с която декларира здравословното си състояние. Премълчавайки нещо е равносилно на лъжа.
Примерно стане така, че човек умира от заболяването,което е имал преди това,ако не е упоменато в застрахователната здравна декларация,няма да изплатят нищо на наследниците.
Лек ден дано съм обяснила правилно,защо не трябва да се крият заболявания  bouquet  bouquet  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт