23-та серия на Канадският сериал

  • 17 272
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449
             





ALBERTA

Kalida – Edmonton
mamamia – Calgary
Titina – Calgary


BRITISH COLUMBIA

denzul – Vancouver / София
mamamasha – Vancouver
Г-жа Броненосец – Vancouver
santa rosa - Vancouver


QUEBEC

Aalexa – Hull
aninik – Montreal
anna-maria gerdzhikova – Montreal
Вери – Montreal / София
biberon – Montreal
canadianmom – Montreal
cho4o – Montreal
dimple – Montreal
Eli= = = – Montreal / Пловдив
heureuse – Montreal
juli 3 – Montreal
kristie – Montreal
mama n – Montreal
mama Desislava – Montreal
Mama Veni – Montreal
milla_ – Montreal
МИНЕрВАта – Montreal
mimi2004 – Montreal
Mimcheto – Montreal
MrsK – Montreal
p4eli4ka – Montreal / Ямбол
psichokuk – Montreal
rosist – Montreal
sheba – Montreal
shemet_neveroiaten – Montreal / София
smuty – Montreal
TarikMom – Montreal / Бургас
teta beta – Montreal
thesara – Montreal
Yildiz – Montreal
Yoni bonboni – Montreal


ONTARIO

Rayan’s mom – Brampton
HotChilly – London
nevenska – Markham
croco1 – Mississauga
dany_ip – Mississauga
dilcheva – Mississauga
Dot – Mississauga
Gery. R. – Mississauga
kivito – Mississauga / Хасково
kokonka – Mississauga
Specialka – Mississauga
Sneji – Mississauga
SweetyP – Mississauga
Гаргамелчо – Newmarket
Emi w Ottawa – Ottawa / София
Poupon – Ottawa
Yanadark – Ottawa / Велико Търново
Кафява мечка – Peterborough
Век, де – Toronto
B52 – Toronto
booboo’s mama – Toronto
Chrisimommy – Toronto
cocicanada – Toronto
desie111 – Toronto
Dunn – Toronto
Eli_c – Toronto
Kаролина – Toronto / Севлиево
nadi_n – Toronto
Pate Jaki – Toronto
Peppy – Toronto
Pisanka – Toronto
ppi – Toronto
sanja_2 – Toronto
silvia_alexis – Toronto
Sofi – Toronto
sunnyflower – Toronto
sylvi – Toronto
wikibg – Toronto
niara – Waterloo


SASKATCHEWAN

peyka – Saskatoon
simplyaven – Regina




Очакваме ви в Канада:
a_tita, Diviana, lili, Millena, msbilt, grisha_81, Gata loca, slancho83, mishanski, Ookami, MamaMargo, anilevi, eli_nikol, Lady Cherie, nadin13, Mimeto uae, Daniell


Предишните ни теми:
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16
На канадската земя сме в очакване на много деца - 17
Канадки мили и красиви посрещат есента щастливи - 18
Канада - 19
Коледната тема на канадките - 20
Майки в Канада - 21
През месеца на виното и любовта е 22-рата Канадска тема

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 20:18 от Каролина

# 1
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Цамбур в новата тема - както винаги страхотно оформена от Каролина   bouquet

# 2
  • Мнения: 417
Такаа, ех, и аз да се разпиша
Каролина, благодаря за новата тема!  Hug

Г-жа Броненосец
, аз се опитвах да не казвам че сме с пролетно време и цъфнали дръвчета Simple Smile
Момичетата тук се оплакват от зимата и поредните преспи.... съвсем ше ги депресираме.  smile3505
Иначе аз дори си извадих пролетното якенце, макар да не е още напълно за него. Реших така съвсем да разкарам зимата  newsm68
Сега излизаме по-често. Поне си спестявам гоненето на Виктор- стрелата за час-два.
Оххх, тепърва започва. Стаята му е вече тясна и иска само в кухнята да ходи и бърника. Всичко друго му е интересно, само не и играчките. Като легне вечер е толкова уморен, че заспива веднага, а на мен ми е като балсам за душата тишината и спокойствието..... доооо следващата сутрин Simple Smile
Да, на White Rock има доста заведения, малко ми напомня на българското черноморие. И ние сме ходили на някое и друго ресторантче, но пусто му съм зле с имената. Може и на това да сме ходили, но да не се сещам  Embarassed
Весело изкарване и после да кажеш как е било Simple Smile

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ей, добре ви е на вас - топличко, на ресторантче - а ние тука мръзнем и мечтаем за една разходка до парка.  Cry

За 8-ми март при нас май нищо не се очертава - той мъжът ми не знае дори, че е празник - пък и сега сме кофти финансово, така че ще отложим.

Благодаря за новата тема - много е хубава. Ако искате можем да добавим и кой от кой град е в България - аз съм Бургаска мома  Laughing

Поздрави на всички!

# 4
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз да си призная че чаках новата тема та да подхвана с питанките за детската градина.
1. В началото стояхте ли в градината заедно с детето и по колко време оставяхте детето там?
2. В колко часа най-рано ходите да го взимате след следобедния сън?
3. Носите ли чаршафчета и одеалца в градината и колко често ги взимате от там за пране или просто подменяте с други такива или от градината ги перат?
4. Резервни дрешки като носите всяка вечер ли си ги взимате и на другия ден да носите същите или нов комплект или седят там докато се наложи да ги употребят и чак тогава носите други?
5. Как хранят децата? Какво им дават за храна? Колко пъти на ден? Ние още не можем да се храним сами това значи ли че учителката ще го храни?
6. В градината знам, че са с обувчици, но отделно от тия обувчици ли нося ботушки за да ги извеждат навън или се предполага да седи с ботушките целия ден?
7. По колко време ги извеждат навън? Моя дребосък не търпи шал и силно се опасявам, че ако го оставят без шал навън по-дълго ще настине, а не знам как мога да го придумам да носи шал.
8. Мога ли да нося някакви напитки или храна да му я дават?

Може и да ви изглеждат тъпи въпросите ми, но на мен наистина никак не ми е ясно положението - не че няма да питам и в градината, ама искам да знам на другите места как е.

# 5
  • Мнения: 319
Шеметке, и на мен ще ми е интересно ако някой може да отговори на тези твои въпроси. На нас още не са ни се обадили, ама един ден и това ще стане и е хубаво да имам някаква идея Wink

# 6
  • Мнения: 1 215
Момичета, моето дете не ходи, но се бях интресувала от конкретна градина и ми бяха дали информация - около 25 страници- доста подробно беше обяснено за реда в заведението- от учебния план до необходимите дрешки за излизане навън и разрешената храна. Предполагам накрая изискват да се подпишеш, че си запознат и съгласен с правилника.
Може би е най-добре да говорите конкретно с учителките. Шеметке, дори може да си вземеш този списък с въпросите и да им го пратиш по мейл или лично да говориш. Всяко въпросче е важно, щом касае нашите деца.

# 7
  • Мнения: 1 215

White Rock има доста заведения, малко ми напомня на българското черноморие. И ние сме ходили на някое и друго ресторантче, но пусто му съм зле с имената.


Когато за първи път бях там, го сравних с Балчик, имам слабост към този град, там ходех служебно веднъж месечно и чаках този ден като празник. Но Балчик със старите сгради, скалите и каменните стълби, Дворецът и градината е милион пъти по-красив.

Този ресторант, за който говоря, е на два етажа с голяма тераса горе, другите ресторантчета са малки и кокетни и вярно си приличат. Мъжът ми е живял там няколко години и сега му било ''близко и родно'', затова ходим, а и ние сме на близко.

# 8
  • Canada
  • Мнения: 231
Блазе им на мацките на Западния бряг, ние тук си газим в преспите  Simple Smile. И на мен ми се ходи на крайбрежно ресторантче, но няма да е този уикенд, освен ако не ми се гледа сняг и лед през прозорците му.  Mr. Green
shemet_neveroiaten, много интересни въпроси. И аз бих искала да узная как е. Преди няколко дни се чудех на глас вкъщи по твоята т.5 - храната - и по-точно кой ги храни. По този повод мъжа ми постави задачка да съм научела детето да яде от шише, че поне мляко да му давали, да не стояло гладно.  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 034
благодаря още веднъж на всички ви за хубавите пожелания   bouquet ето един букет от мен за вас по случай утрешния празник  Hug

ех, друго си е като е дошла пролетта при западните момичета  Rolling Eyes нищо де, ние пък може да се мумифицираме от студа и да компенсираме с намалени разходи за противобръчкова козметика  Mr. Green аз повече се надявам това лято да не е като предишното, защото имахме само юли месец истинско лято, от август взе да вали като през октомври и направо дойде есента  Sick

на празнуващите утре - супер изкарване! аз ще пазя дивана, защото бебето много взе да напира и не ми се тича по болници  Peace

# 10
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
По повод на приказките за зимата се сетих преди да дойдем тук с една друга мацка си споделяхме дочути реплики за канадското лято. Едното беше, че в Канада има само зима и месец юли Simple Smile , а другото, че лятото било два дни и би било хубаво да се случи през уикенда Simple Smile така че чакаме юли.

# 11
  • Мнения: 676
Аз да си призная че чаках новата тема та да подхвана с питанките за детската градина.
1. В началото стояхте ли в градината заедно с детето и по колко време оставяхте детето там?
2. В колко часа най-рано ходите да го взимате след следобедния сън?
3. Носите ли чаршафчета и одеалца в градината и колко често ги взимате от там за пране или просто подменяте с други такива или от градината ги перат?
4. Резервни дрешки като носите всяка вечер ли си ги взимате и на другия ден да носите същите или нов комплект или седят там докато се наложи да ги употребят и чак тогава носите други?
5. Как хранят децата? Какво им дават за храна? Колко пъти на ден? Ние още не можем да се храним сами това значи ли че учителката ще го храни?
6. В градината знам, че са с обувчици, но отделно от тия обувчици ли нося ботушки за да ги извеждат навън или се предполага да седи с ботушките целия ден?
7. По колко време ги извеждат навън? Моя дребосък не търпи шал и силно се опасявам, че ако го оставят без шал навън по-дълго ще настине, а не знам как мога да го придумам да носи шал.
8. Мога ли да нося някакви напитки или храна да му я дават?

Хайде и аз да се запиша в новата тема Grinning

Каролинка, както винаги чудесно начало на новата тема  bouquet

Шеметче честито тръгване на градина. 
Когато Раян тръгна на градина първия ден беше много щастлив, защото явно не разбираше за какво става въпрос. Аз го бях подготвила предварително, 4е ше има много игра4ки и деца за да си играе и той когато ги видя първия ден ми каза мамо 4ао и аз си тръгнах, когато си го взех към 5 часа ми казаха, 4е е плакал почти целия ден. Втората сутрин беше кошмарна, стоях около 2 часа и накрая се реших да тругна нямаше как. Всяка сутрин когато го оставях му казвах, че много го обичам и довечера след работа ще отида да го прибера, целувах го и тръгвах. Не съм го взимала по рано от 5, защото съм на работа.

Бях му занесла любима завивка, възглавничка и чаршафче. В нашата градина имаше ден когато оставяха вси4ко до зака4алката на детето за да си ги вземеш за пране, но може да взимаш за пране и по-4есто, в градината не ги перат (поне в нашата беше така).

Всяко дете си има раница в която стоят дрешките за смяна, подменяш ги само ако са ги използвали или когато се е сменил сезона например. Аз всяка ве4ер прибирах рани4ката на Раян и я носих сутрин. Задължително искат специален 4ифт обувки за вътре, може и пантофки. Носи ботушки, шал4е, ракъви4ки (вси4ко необходимо за сезона) защото излизат за час навън, когато времето позволява.

Храната е съобразена с възраста на децата, на по-малките им помагат с храненето, но определено ги насър4ават на самостоятелност. Мисля, 4е не дават да се посят напитки и храни. В на4алото на всеки месец ще ви дават меню за седмицата и програмата със какво ще ги занимават пт понеделник до петък за цял месец.

# 12
  • Мнения: 417
Г-жа Броненосец, мисля че се досещам за кой ресторант говориш.
Аз с Балчик не съм запозната много. Както и със северното черноморие ( изключение е Варна, която ми е любима). Преди 2 години се прибирахме и решихме с мъжът ми да отидем на почивка на Албена за 1 седмица. Така един следобед се озовахме при Двореца в Балчик. Аз никога не го бях посещавала, но бях чувала много хубави думи. А пък мъжът ми е изкарал няколко години ранно детство там и му беше мило да се върне. Ами аз останах разочарована от Двореца. Първо входа беше 20лв, после като влезнахме и в процеса на разходката ми се мотаха няколко души по бански. Оказа се, че едната част явно беше като хотелче и имаше летуващи люде. По-нататък имаше и нещо като барче. Единствено ми хареса градината и екзотичните кактуси. В общи линии беше побългарено и комерсиализирано.
White Rock на мен ми напомняше на Китен, Приморско... от този сорт.
Каквото и да е, в слънчев ден е много приятно за разходка Simple Smile

# 13
  • Мнения: 270
Здравей, shemet neveroiaten! От септември 2007  моето детенце ходи на детска градина. Живеем в NDG. Плащаме 7 долара на ден. Градината е частна, субсидирана от държавата. А сега на въпросите ти:

1. В началото стояхте ли в градината заедно с детето и по колко време оставяхте детето там?- за съжаление не ми разрешиха да остана с него и първите два дни положение беше катастрофално. Той никога не се беше делил от мен. Дори не искаше да стои с баща си. Първият ден стоя точно един час. След което ни се обадиха да си го вземем, защото не беше спрял да плаче и беше повърнал. Вторият ден стоя два часа, през които се беше подул от рев. Първата седмица го давах по два часа и след около три седмици си седеше през целия ден. Лично аз смятам, че свикна бързо. Обожава градината и само чака да дойде понеделник да е отново с децата. Останах с впечатление, че децата по-бързо свикват, отколкото родителите Embarassed.
2. В колко часа най-рано ходите да го взимате след следобедния сън? - В нашата градина е забранено да се звъни и влиза между 12.00ч. и 14,00ч., т.е най-рано мога да го взема в 14,00ч, когато стават от сън.
3. Носите ли чаршафчета и одеалца в градината и колко често ги взимате от там за пране или просто подменяте с други такива или от градината ги перат?- ние не носим нищо от спалното бельо. Спят върху дюшечета, на пода, в стаята в която играят. Имат някакво чаршафче и съвсем тънко одеалце, които учителките перат всяка сряда, тъй като в градината има пералня и сушилня. Бях занесла една мъничка възглавничка на Алекс, за да заспива по-лесно, но ми я върнаха, защото имало опасност да се задуши.
4. Резервни дрешки като носите всяка вечер ли си ги взимате и на другия ден да носите същите или нов комплект или седят там докато се наложи да ги употребят и чак тогава носите други?-резервните дрежки съм ги сложила в една раничка и тя седи в гардеробчето. Сложила съм гащички, чорапки, потник, блузка, панталон. Ако е преобличан, добавям необходимата дрешка на другия ден. Ботушките и якето си ги взимам всяка вечер, защото нямаме резервни. Оставила съм шал, шапка и ръкавички.
5. Как хранят децата? Какво им дават за храна? Колко пъти на ден? Ние още не можем да се храним сами това значи ли че учителката ще го храни? Алекс се храни съвсем сам и без проблем. Храната не е нещо особено. Сутрин, към 7,30 ч, им дават някакъв плод. На обяд, към 12,00 ч., им дават нещо готвено и към 14,30-15,00ч. им дават бисквити, крекери, кексчета. Аз му нося допълнително сокчета, плодови млека, плодове, бисквити, защото количеството на храната е доста малко. Тези дечица, които не могат сами да се хранят, ги храни учителката и ги учат да го правят сами.
6. В градината знам, че са с обувчици, но отделно от тия обувчици ли нося ботушки за да ги извеждат навън или се предполага да седи с ботушките целия ден? Сутрин му обувам пантофки, които могат да стоят в шкафчето.
7. По колко време ги извеждат навън? Моя дребосък не търпи шал и силно се опасявам, че ако го оставят без шал навън по-дълго ще настине, а не знам как мога да го придумам да носи шал. При нас ги извеждат към 10,00 ч до към 11,00ч. Разхождат ги наоколо или играят в парка. Моят син търпи шал, но да не е върху устата. Когато е много студено, вали сняг или не е добре разчистено, не ги извеждат.
8. Мога ли да нося някакви напитки или храна да му я дават? При нас няма никакъв проблем. Единственото изискване е да нямат ядки.
Давам ти менюто в нашата градина, което е разработено за четири седмици:

Седмица №1

Понеделник:
закуска:Banana and Juice
обяд:Spaghetti and Pears
следобедна закуска:Banana muffin+Milk

Вторник:
закуска:Pear and Juice
обяд: Chicken and ricaр, JELL-O
следобедна закуска: Oatmeal cookies + Milk

Сряда:
закуска: Apple and Juice
обяд:Pea Soup and Pudding
следобедна закуска: Crackers or Strawberry Jam+Orange

Четвъртък:
закуска: Orange and Juice
обяд: Hot Dogs and Fruit salad
следобедна закуска:Oatmeal muffin+Milk

Петък:
закуска:Grapes and Juice
обяд: Sandwiches and Peaches
следобедна закуска: Apple Muffin+Milk

Седмица №2

Понеделник
закуска:Clementin and Juice
обяд: Macaroni and cheese, JELL-O
следобедна закуска:Carrot muffin+Milk

Вторник:
закуска:Apple and Juice
обяд: Beef and Rice, Peaches
следобедна закуска:Melba Toast+Apple Juice

Сряда:
закуска: Pear and Juice
обяд: Chicken soup, fruit salad
следобедна закуска: Chocolate Muffin+Milk

Четвъртък:
закуска: Grapes and Juice
обяд: Burgers and Pears
следобедна закуска:Shortbread Cookies+Milk

Петък:
закуска:Banana and Juice
обяд: Sandwiches, Pudding
следобедна закуска: Lemon Muffin+Milk


Седмица №3

Понеделник
закуска:Grapes and Juice
обяд: Pizza
следобедна закуска:Vanilla muffin+Milk

Вторник:
закуска:Orange and Juice
обяд: Shepard"s Pie, JELL-O
следобедна закуска:Crackers and Cheese+Orange Juice

Сряда:
закуска: Apple and Juice
обяд:Pea Soup, Pears
следобедна закуска: Strawberry Muffin+Milk

Четвъртък:
закуска: Banana and Juice
обяд:Fish sticks, Pudding
следобедна закуска:Spice Muffin+Milk

Петък:
закуска:Pear and Juice
обяд: Sandwiches, Pudding
следобедна закуска: Oatmeal Cookies+Milk


Седмица №4

Понеделник
закуска:Apples and Juice
обяд: Macaroni and tomato sauce, Pudding
следобедна закуска:Pineapple muffin+Milk

Вторник:
закускd: Grapes and Juice
обяд: Beef and Rice
следобедна закуска:Crackers and Apple Juice

Сряда:
закуска: Banana and Juice
обяд:Chicken soup, fruit salad
следобедна закуска: Apple Muffin+Milk

Четвъртък:
закуска: Pear and Juice
обяд:hot dogs, JELL-O
следобедна закуска:Shortbread Cookies+Milk

Петък:
закуска:Clementin and Juice
обяд: Sandwiches, Pears
следобедна закуска: Vanilla Muffin+Milk



# 14
  • Мнения: 919
Каролина, мерси за хубавата тема, дано да е последна зимна Grinning
На мен също ми омръзна от сняг, днес пак е затрупало всичко и вече ми идва в повече стоянето в къщи. Crazy Вчера гледах, че черешката която посяхме миналата година има пъпки и съм много щастлива. Дано да дочака пролетта Simple Smile

simplyaven, успех другата седмица и да се похвалиш с едно сладко бебоче Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт