Пушачи - дразнители.

  • 12 108
  • 412
  •   1
Отговори
# 15
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Дразнят ме, и още как! И не ме дразни това, че пушат, а точно нетактичността на повечето от тях.
Най-редовно се караме с мъжа ми по този въпрос  - пали цигара след вечеря, докато аз още се храня, не се съобразява с това, че димът понякога идва точно в мен /или детето #Cussing out/, когато ходи до 00 през нощта, пали цигара и познайте с какъв нежен аромат се връща в леглото и... т.н. Понякога само цъкам с език, понякога викам и гоня навън. Зависи в кой ден от цикъла съм Mr. Green

Когато отивам на дискотека, отивам с ясното съзнание, че там се пуши до неузнаваемост. Мразя, когато идват гости вкъщи, да си мислят същото Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 2 792
 Пушенето и непушенето и не желанието да се вдишва дим е личен избор, да се ограничим до това. По принцип никой не мисли за общото благо, ей така заради принципа нека и за това да се уточним.
При ясно изразено нежелание нещо да се прави и несъобразяването с него е съвсем друга тема, но това не включва дременето за околните, това напълно измества ъгъла.
  Интересна ми е основата, пушачите са дразнители защото не се сещат да се съобразяват с мен или пушачите са дразнители, въпреки, че съм помолил да се съобразяват с мен. От моя гледна точка това са коренно различни позиции.

# 17
  • Мнения: 122
Пушенето и непушенето и не желанието да се вдишва дим е личен избор, да се ограничим до това. По принцип никой не мисли за общото благо, ей така заради принципа нека и за това да се уточним.
При ясно изразено нежелание нещо да се прави и несъобразяването с него е съвсем друга тема, но това не включва дременето за околните, това напълно измества ъгъла.
  Интересна ми е основата, пушачите са дразнители защото не се сещат да се съобразяват с мен или пушачите са дразнители, въпреки, че съм помолил да се съобразяват с мен. От моя гледна точка това са коренно различни позиции.

Разбира се, че и в двата случая са дразнители. Аз говоря за пушачи - близки и приятели, а не за абстрактния образ на пушача на който не му дреме за всеобщото благо. Там е ясно, че наглостта в решението им да не се съобразяват с никой е несъизмерима.

# 18
  • Мнения: 7 723
....Разбира се, че и в двата случая са дразнители. Аз говоря за пушачи - близки и приятели, а не за абстрактния образ на пушача на който не му дреме за всеобщото благо. Там е ясно, че наглостта в решението им да не се съобразяват с никой е несъизмерима.
А ти имаш ли близки и приятели пушачи?
Питам, защота според мен върлите пушачи,
като твои приятели сигурно се дистанзират от тебе
(като те чета къв си марморко....) Thinking Wink

# 19
  • Мнения: 516
По твоята логика: Мен ме дразнят жени и мъже с по- обилно количество парфюми. Имам алергия към  миризми. Те са ми дразнители. Какво предлагаш да правя? Те гадни ли са или са нагли?

# 20
  • Мнения: 2 381
Единствено се съобразявам с бременни.  Peace

как разбираш коя жена е бременна? Ако не ми личи още бременна ли съм или не?
....
Не пуша и много се кефя, че най- накрая в целия щат забраниха пушенето в затворени помещения  Simple Smile Баровете и ресторантите поддържат добър доход все още. Дали не е мит, че ще намалее оборота им ако това стане и в Бг?

# 21
  • Мнения: 3 880
Нямам почти никакъв досег до пушачи, като изключим свекърите ми, но тях ги виждам веднъж на 2-3 месеца и те се съобразяват- у нас пушат на балкона, а у тях в мазето, така че пак не ми се налага да ги мириша и да се възмушавам.
Тук, както Мата вече спомена, забраниха пушенето на обществени места + заведенията за хранене и пиене. Не можете да си представите колко бързо един непушач свиква с липсата на цигарен дим Laughing Преди няколко месеца бяхме в Австрия за малко, седнахме да хапнем, наоколо като се раздимиха ooooh! до преди забраната при нас изобщо не ми правеше впечатление, че някой на съседната маса пуши, а сега направо се възмутих... вътрешно Wink.
За статистиката- бивш пушач съм от 10-12 години и по принцип съм толерантна към пушачите, но този закон ми пасна много добре Mr. Green
Сетих се, лятото, когато всичко е разтворено и съседът дими на балкона си, според посоката на вятъра и в нашият хол влиза тук-там по някое облаче, а аз съм като граничарско куче и веднага подушвам и леко се дразня, но не бих излязла да се карам с човека и да му забранявам да си пуши на собтвения му балкон Simple Smile

# 22
  • Мнения: 606
По твоята логика: Мен ме дразнят жени и мъже с по- обилно количество парфюми. Имам алергия към  миризми. Те са ми дразнители. Какво предлагаш да правя? Те гадни ли са или са нагли?

 Те просто нямат вкус.

# 23
  • Мнения: 122
....Разбира се, че и в двата случая са дразнители. Аз говоря за пушачи - близки и приятели, а не за абстрактния образ на пушача на който не му дреме за всеобщото благо. Там е ясно, че наглостта в решението им да не се съобразяват с никой е несъизмерима.
А ти имаш ли близки и приятели пушачи?
Питам, защота според мен върлите пушачи,
като твои приятели сигурно се дистанзират от тебе
(като те чета къв си марморко....) Thinking Wink


 newsm62 .............. виждаш ли сега какво стана............ те мен ме търпяяяяяяяяяяяяят, не аз тях. Само.............. само дето жена ми от 10 г. ми се опъва и там губя фронта. Ама ЛюбооооооооФ, ко да се прави.

# 24
  • Мнения: 7 723
....Ама ЛюбооооооооФ, ко да се прави.
Любовта прави чудеса  Crazy
И аз вече 10 години търпя мойто мило
да ми мърмори, че нямам воля, ама ко да го правя-
нали си го обичам.... Wink Laughing

# 25
  • Мнения: 2 792
 Когато говорим за приятели дразнители, нещата са напълно различни, най-малкото защото това са хора, с които ни се иска и ни е приятно  да общуваме.
  Това вече е  съвсем друга тема, в която въпросът е повече до колко, чуждите неприемливи навици са преглъщаеми за нас и изборът е изцяло в нас и до колко можеш да внушиш на хората срещу теб, че нещо е важно за теб. Не става със всеобщо плюене и определяне.
  Имам приятели, които не пушат, не очаквам когато отида в тях да пуша, но ако съм на място където е разрешено пушеното, вероятно ще запаля, не за да ги дразня, за мен просто е нормално, ако на мястото е забранено, няма да запаля.
  Но ако те през цялото време се тъпчат с напълно нездравословни храни, които могат да им докарат множество заболявания и проблеми, не бих го коментирала, нито бих го определила като дразнител, въпреки че осъзнавам следствието от това.

# 26
  • Мнения: 122
По твоята логика: Мен ме дразнят жени и мъже с по- обилно количество парфюми. Имам алергия към  миризми. Те са ми дразнители. Какво предлагаш да правя? Те гадни ли са или са нагли?


По мойта логика хич не е така. Това си е някаква твоя логика.......... или предлагаш хората да не ползват шампоани и парфюми. Леле, че несъобразителни хора, не стига, че са се изкъпали ами даже са се напарфюмирали.

# 27
  • Мнения: 7 723
Има разлика между това да се напарфюмираш и да зе полееш с РЕФАН Wink
Предполагам, че Симон Хосе Антонио де ла ненамкво си е имала точно това предвид Wink

# 28
  • Мнения: 143
Рядко пиша в Клюкарника, но за тази тема ще направя изключение.
За протокола: пушач съм. От 7-клас. Сега съм на 27. Спирах цигарите няколко пъти.
А сега по темата: една от малкото съм, които пушат покрай мен. В общи линии - 2-ма сме. Всеки път, когато сме с компанията гледаме да не пушим, ако го правим излизаме пред заведнето. За справка - в Лондон е забранено пушенето в обществени заведения, но ако минете покрай някой пъб вечер ще видите навалица пред заведението с чаши в ръка. Хората просто си пушат и пият на вън. Аз правя същото. Помня моментите, когато не пушех и колко трудно ми беше, когато някой покрай мен запалеше. Егоситично звучи дори така, но това ми е основния мотив да не пуша, покрай непушачи.
Тъпо, но това е моята муза за няколко часа да  спра. Всеки намира начин.
В къщи - пуши се. Поради хиляди причини (основна: нямам тераса в квартирата,скоро ще имам къща там ще е друго) се пуши на всякъде,но само при отсъствие на дъщерята. В нейно присъсвтие - в кухнята, на отверен прозорец.

Всеки може да помисли за околните, но нека не се разделяме на лагери.
Достаъчно са ни войните...

# 29
  • Мнения: 122
Има разлика между това да се напарфюмираш и да зе полееш с РЕФАН Wink
Предполагам, че Симон Хосе Антонио де ла ненамкво си е имала точно това предвид Wink

Кои са повече - плуващите в Рефан или ухаещите на никотин?

Общи условия

Активация на акаунт