Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

На моята кума детенцето е болничко с висока Т и обриви.Водила го е на две д-рки. Едната поставила диагноза "рубеола",а другата - "скарлатина".Някой знае ли в какво е разликата? А между другото кумата ми е бременна в 3 месец и е имала контакт с детенце разбира се,но веднага,щом са поставили диагнозите (различни) и двете докторици са и казали да се изолира от детенце.Тя е отишла у техните,ама все пак дали има риск за бебето? И как така еднта казва една диагноза,а другата - различно нещо???!!!  #Crazy
Цитирай

София

Може мненията да са две, особено ако обривът не е типичен.
Рубеолата е много опасна за бременните до 3 мес. от бременността /има голяма опасност от малформации на плода/. За това тя трябва да се изключи или потвърди непременно във вашия случай!
При нея обикновенно има подуване на  лимфни възли.
Може да се заведе детето в инфекциозна болница за да му бъде поставена точна диагноза. Peace

При скарлатината също има подуване на лимфните възли под долната челюст поради наличието на типичната за нея АНГИНА! Има също и т.нар. малинов език. Диагноза може да се постави като се вземе гърлен секрет например.
Точната диагноза се налага не само от факта, че рубеолата е опасна за майката, а и от това, че при скарлатината се прилага специално лечение и наблюдение!
А ако искаш да четеш повече потърси тук http://www.google.bg/  Very Happy Може да видиш и снимки като натиснеш горе в ляво "изображения" след като си написала търсената  дума /сигурно го знаеш Very Happy/

А има и друго нещо -  децата на 13мес. възраст се имунизират за морбили, паротит и рубеола и за това тази диагноза остава на заден план....Не знам само колко е голямо детенцето на кумата ти... Rolling Eyes
« Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 15:50 от tala »
Цитирай

София

До колкото знам , но не съм сигурна, при скарлатината се образува триъгълно побеляло петно около носа и устата. Но най- добре е да се вземе гърлен секрет наистина.
Цитирай

София

Контактната бременна трябва непременно да си направи серологични изледвания за рубеола. Правят се през около 10-13 дни. По стойностите на титрите се определя терапевтичното поведение по -нататък. Независимо дали лекар и е препоръчал такова изследване, или не, е задължително да се направи, ако детето се окаже с рубеола.
Цитирай

да спомена че рубеола не е рубеола в БГ... а рубела...
проблема е че двете заболявания които са ви определили са много различни като лечение... изискаите изследвания и преглед от инфекционист.
Цитирай

Леле,направо ей сега се обаждам на кумата,да и кажа да търчи по доктори.... Уф,дано да и се размине!!! Детенцето е на 4г...
Цитирай

София

Не само заради бременната майка, но и заради самото дете трябва да се установи със сигурност за каква шарка точно става дума. Ако е скарлатина, от гърления секрет се изолират стрептококи. Лечението е задължително прием на пеницилинов антибиотик в продължение на 10 дни!
При скарлатината първоначалните симптоми са силно зачервено и болезнено гърло, повръщане, температура. После се появява "триъгълникът на Филатов" и 24 ч. по-късно обрив, който прилича на опарено от коприва. Езикът първо е обложен, след което става малиново червен на цвят и болезнен.
Може обаче да протече нетипично. Когато аз се заразих от дъщеря ми и карах скарлатината нямах обрив, а само силни болки в гърлото и температура - нещо като ангина.
Цитирай

София

ама тия докторки как са поставили диагнозите? и то толкова различни! изследвания не са ли правили? ега ти здравеопазването!!!!  ooooh!
скарлатината се причинява от бактерии (както са ти написали вече), да вземат да пуснат една микробиология!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.