На кой ден от преносването отидохте в болницата?

  • 3 271
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
   Преносвам  вече 4 ден.Нямам никакви индикации ,че ще раждам.В петък последно ми правиха запис на тоновете-всичко беше окей.Лекарят ми каза в понеделник да отида с багажа
в болницата,но ме предупреди ,че можело да ме върнат,защото нямам контракции и разкритие.Притеснява ме това,че наистина могат да ме върнат докато не станат тези заветни
10 дни ,след които трябва да решат какво ще правят.
 С първото си раждане пак преносих, но ме приеха в болницата на третия ден с 2 см. разкритие и два дни след това ми предизвикаха раждането - мина добре,но сега не знам какво ще стане.

# 1
  • Мнения: 3 376
На 5-тия ден влязох,но нямаше изгледи да раждам,просто вечерта се бях почувствала зле/мисля,че беше от някаква храна/,но тогава се бях шашнала доста.
Не бях за приемане изобщо и се чудеха дали да ме оставят,но....Родих чак след 4-ри дни без да са ми предизвиквали раждането.

Ти за какво се притесняваш,нали с бебето всичко е ок?Скоро ще се случи,вижда му се края вече,почивай си в малкото ти оставащи спокойни дни,пък бебчето когато реши,че е готово да излиза няма да има връщане назад Grinning

# 2
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Приеха ме на шестия ден.Нямах разкритие и контракции.На седмия ми предизвикаха раждането.Става въпрос за болница, която не е в София.Ходех за запис на тонове в Тина Киркова, но там ми казаха,че ще ме приемат на 10 ден, после чакат още 2-3 дни и тогава ще го предизвикват.Нямзах нерви да чакам толкова.

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На 2-я ден след термина но имах "симптоми" че скоро ще раждам и да, родих на 3-я ден след термина  Wink

# 4
  • Мнения: 9 814
В деня на термина ме приеха в болница и решиха да остана там докато родя. По-късно същия ден решиха да ми предизвикат раждането и вечерта вече бях родила.

П.П. Леко раждане, здраво и спокойно бебече!  bouquet  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 931
Бях без никакви симптоми и в 7 ден след пренасянето влязох в болница.
Принципно е така- 7 ден.

# 6
  • Мнения: 50
  Иска ми се в понеделник да ме приемат-ще се  чувствам по-спокойна ,когато с бебето сме под
наблюдение PeaceА и тава чакане ме изнервя.Надявах се втория път да стане като по филмите-както си вървиш и ти изтичат водите и не ти остава време да се качиш на "магарето". Mr. Green

# 7
  • Мнения: 35
На 2-рия ден след термина. И мен искаха да ме върнат, защото било рано, понеже имало "гратисен" период за преносването. Но аз им казах, че лекарят, който ме следеше, ме е посъветвал да вляза в болница. А нямах никакви признаци , че ще раждам. Термина ми се падаше в понеделник, а родих чак следващия понеделник. С малко разправии ме приеха. А и все пак, доколкото знам, не е хубаво да се преносва много.


П.П. Леко раждане. newsm10

# 8
  • Мнения: 9 973
не съм преносила,но знам,че на 8 ден ти предизвикват раждане

# 9
  • Мнения: 698
На 6-тия ден ме приеха в болницата за наблюдение и родих; не са предизвиквали раждането, тръгна си нормално.  Grinning

# 10
  • Мнения: 24
Приеха ме на 11-тия ден и веднага ми предизвикаха раждането. Докторите тук (в една далечна страна) не се притесняват толкова от пренасяне. Следят бебето и ако е добре не дават зор. На 11-тия ден обаче моят доктор каза, че сме чакали достатъчно.

# 11
  • Мнения: 3 376
не съм преносила,но знам,че на 8 ден ти предизвикват раждане
Не е задължително и не винаги се практикува така.Аз преносих 9 дни и родих без предизвикване на раждането.
Имаше момиче,което пренасяше 16-ти ден,незнам какво стана с нея,сигурно са и го предизвикали.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 088
Ходи се в деня термина, после всеки ден - за запис на тоновете, ако до седмица не родиш те приемат в патологична и преценяват дали да предизвикат раждането или да изчакат още... Една приятелка така я приеха в шейново, но я оставиха още седмица да си преносва, щяха да го предизвикват, когато така или иначе водите й изтекоха и нещата си тръгнаха естествено.
Но е важно да се следят тоновете на детето, така че не чакай а иди на един запис.
Аз преносих 3 дни. Именно на 3-тия ден на записът ми казаха че имам прекрасни контракции и да качвам да раждам, бях с...4-5 см разкритие...не помня точно....

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Първият път влязох на 10-я ден от преносването, на 15-я ми предизвикаха раждане.
Вторият път влязох на 15-я ден от преносването, а на 18-я ми предизвикаха раждане.

не съм преносила,но знам,че на 8 ден ти предизвикват раждане

Това пък откъде го знаеш?! Вероятно от някой, на когото тогава са предизвикали раждане  ooooh! Всичко е строго индивидуално.

# 14
  • Мнения: 183
На 30.12. ми беше термина, но както се вижда на лентичката родих на 05.01. Всеки ден след термина ходих на преглед и се уговорихме със лекарката, че ако не родя до 5-ти - направо да си взема багажа и да влизам в болницата да ми предизвикат раждането. Предизвикаха ми го и родих. Това е . Ти се разбери със твоя лекар А разкритие имаш ли? Успех! Peace

# 15
  • Мнения: 46 508
От болницата, в която родих ме искаха всеки ден след термина да съм на линия за тонове.
Започнах да раждам 3 дни след датата.

# 16
  • Мнения: 119
Както четох по- горе най- важно е да следят тоновете на бебето! Ако не всеки ден то поне през ден( не трябва да падат под 120). На 7- мия ден след термина родих със секцио по спешност. Нямах разкритие , но ми изтекоха водите и тоновете на бебето отслабнаха. Най- важното е да си под лекарски контрол. Успех!

# 17
  • Мнения: 745
При мен плацентата  беше започнала да се калцира и ден след  термина се уговорихме да отида да родя,като предизвикат раждането.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
На петия ден след евентуалния термин ме приеха и на следващия ден ме срязаха. Така прецениха, че трябва да бъде.

Леко раждане! Hug

# 19
  • Мнения: 1 197
На 6-тия ден след термина ме приеха в болницата и на същият ден ми предизвикаха раждането

# 20
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Отидох на термина, след 7 дни ме включиха на система Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 50
  Стискайте ми палци!!!Днес отивам.Дано да не ме върнат и всичко да е наред с беба. baby_neutral

# 22
  • София
  • Мнения: 62
Стискам ти палци! newsm10
Мисля,че не би трябвало да те върват.
Миналия път пренасях и ме приеха в болница на петия ден ,без болки с 5см. разкритие.Родих на следващия ден!УСПЕХ!

# 23
  • Мнения: 1 197
mama karina Успех и леко раждане.

# 24
  • Мнения: 389
  Стискайте ми палци!!!Днес отивам.Дано да не ме върнат и всичко да е наред с беба. baby_neutral

Леко раждане!

# 25
  • Мнения: 22
на 4 ден след термина ми предизвикаха раждане.На теб може би днес ти престои раждане! Успех!

# 26
  • Мнения: 4 406
стискам палци раждането да е леко!

# 27
  • Мнения: 402
Успех на mama karina! Знам колко е неприятно всички да се обаждат и да те пиат няма ли вече да раждаш! Аз влезнах в болница на 5-ти ден преносване.

# 28
  • Мнения: 4 406
обаждат се, защото са загрижени  Laughing
мен ще ме приемат за наблюдение на първият ден от преносването

# 29
  • Мнения: 560
Терминът ми беше на 15.11-петък се падаше.Отидох на последна консултация при гинеколога ми.Той препоръча събота и неделя да ходя на запис на тонове в болницата,в която съм решила да раждам,но пропуснах съботата.В неделя отидох-даже ме попитаха искам ли веднага да постъпя,но отказах.Постъпих в понеделник.В сряда ме сложиха на системи-нищо не стана.В петък сутринта почнаха контракции,но сутринта се оказа,че не са направили разкритие.Свалиха ме в родилното отделение,прегледи,снимка на таза-не се е разширил.В 12 на обяд ме резнаха.

# 30
  • Мнения: 6 390
Термина ми беше 15.12.
по време на бремеността го смениха на 17.12.
чакаха ме да родя до 27.12.
две седмици е мах. срок за изчакване след термина поне тук е така

# 31
  • Варна
  • Мнения: 261
Преносих с 11 дена,като през ден следяха тоновете на бебето.Накрая все пак предизвикаха раждане,защото беше крайно време да се появи малчо. Grinning

# 32
  • Мнения: 174
На вторият ден след терминът ми ми включиха система
Леко раждане Praynig

# 33
  • София
  • Мнения: 5 562
Родих по-големия си син 9 дни след термина. Приеха ни в болница на 7мия ден от т.нар. "преносване". Водите бяха бистри, така че всъщност според мен просто термина ми е бил по-късен (по това време цикъла ми беше на около 39 дни).

В болницата се запознах с една жена, която роди 19 дни след термина. Бяха се опитвали неуспешно да й предизвикват раждане 3 пъти, но тя си държеше на нормално раждане и затова я държаха под наблюдение. Слушаха й тоновете по 3 пъти на ден.

Леко раждане!

# 34
  • Мнения: 765
Преносих 14 дни. Едва тогава предизвикаха раждане, нямах контракции и по нищо не личеше , че трябва да родя скоро. Междувременно през ден ходех да слушат тоновете на бебето.

# 35
  • Мнения: 681
Е дано да си родила най-после.Но не се притеснявай,аз родих 8 дена след термина,но ходих през ден да ми слушат тоновете,на 7 ден решиха да ми предизвикат раждането,но опитите бяха неуспешни и на 8 ден ме резнаха.Успех на теб,ако още не си родила! Peace

# 36
  • Мнения: 229
На 10-ия и то вечерта #Crazy. Направо щяха да ме разстрелят #2gunfire
Ама какво съм  виновна като бях рожденничка предния ден  Joy

# 37
  • Мнения: 3 092
На мен  на седмия  ме приеха в болницата и Нана започна сама да се ражда , щяха да ми го предизвикат на другия ден , защото имах намалени околополодни  води и висока степен на зрялост на плацентата.
Леко раждане . Laughing

# 38
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
След 6-7 дневни контракции, но неефективни, на 5тия ден след термина ме приеха в болницата - точно на Нова година - 1.01. На 2.01. родих с операция, защото сутринта ми се плиснаха кални води, от преносването, а после тоновете на бебето взеха да падат, докато чакахме ефекта на системата с окситоцина!
Не чакай дълго, това е моя съвет! Peace
Успех и скоро да те зарадва най-хубавото бебе! Hug

# 39
  • Мнения: 3 929
Терминът ми беше на 5 октомври, но нямах никакви признаци на раждане. Започнах да ходя всеки ден, за да ми слушат тоновете, но всичко си беше по старому. На 8-я ден докторът ми каза на другия ден да отивам. Значи, отидох на 9-я ден от термина. Приемащата ми се навика, че съм чакала толкова време. Както и да е. Нямах никакво разкритие и признаци за раждане. Приеха ме в патологията и на сутринта вече родих, без да ми предизвикват, без нищо.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 180
На 5-ти ден след термин. След 2 дни родих.

# 41
Пожелавам ти да родиш безпроблемно и да пишеш после в твоята тема  за да се похвалиш   Grinning

# 42
  • Мнения: 1 168
На 6-я ден ме приеха в патологията без никакви признаци на раждане. На видеозон установиха, че ми е намаляла околоплодната течност и лекарят уаза: "Утре и сложете системи". Но аз не дочаках утре, родих без чужда намеса  Wink

# 43
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
До седмица-седмица и нещо след термина не е проблем. Но трябва да се следи непрекъснато състоянието на бебето за да не възникне някакъв проблем. Иначе по принцип до две седмици (максимум) не е проблем.

# 44
  • Мнения: 1 715
Преносих първата бременност.Отидох на 8 ден в болницата и там преносих още 6 общо 14 дни.

# 45
  • Мнения: 766
Термина ми беше на 24.07. , на 30.07. ме искаха в болницата с багажа за прием в патологията. То пък на  29 късно през нощта се почнаха контракциите и на 30 родих Wink
Иначе след термина всеки ден ми следяха тоновете  Peace /за Тина Киркова става дума/

# 46
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
термина ми беше за 07.11 постъпих в болница по мое желание на 12.11, а родих секцио на 15.11, като не тръгна сама няма как

# 47
  • София
  • Мнения: 255
От първия ден на преносването започнаха да ми слушат тоновете, на 7мия щяха да ми предизвикват раждане, но бебка сама тръгна

# 48
  • Мнения: 941
Преносих около 14 дена.
След едно "бъркане" ми падна тапата, имах болки през 20 мин. и 2 пръста разкритие и така 2 дена. родих на третия - някъде 14 дена след термина.  ЗА уточнение - това беше далечната 1997г. толкова си можеха тогава докторите в провинцията.
Беше явно преносена, но си имах едно почти отгледано бебе - 4кг. и 54 см.
Е околоплодна вода, почти нямаше (спукаха ми мехура) защото съм 1.55см и малката заемаше цялооото място в мен.
Иначе всеки ден, по няколко пъти (говоря за последните 3 дни) слушаха тоновете на детето.

# 49
  • София
  • Мнения: 292
Приеха ме на 4-тия , а родих на 6-тия. Обикновено след 7 -мия ден предизвикват раждането . Успех, дано всичко мине леко и безболезнено  Hug

# 50
  • Мнения: 1 062
На седмия ден влязох в болницата и на същия ми предизвикаха раждането. Нямах никакви симптоми , че ще раждам нито болки нито разкритие. Успех и не се тревожи излишно.

Общи условия

Активация на акаунт