Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София, Бели Брези

Случайно да знаете дали бурканчетата, в които дават храната в детската кухня всеки ден се прекарват през стерилизатора. Замислила съм се защото лелката онзи ден ми обясняваше как стерилизират 1 път месечно. #Shocked
Аз се чудя дали това важи и за бурканчетата... Thinking
Ако е един път месечно каква ми е гаранцията, че майка X напр. си е измила бурканчетата старателно като мен??? Ами то така епидемия може да плъзне... Кажете вие какво знаете по въпроса?????
Цитирай
zdravei,silno se nadiavam,4e gi sterilizirat vseki den,no znam li.vse si mislia,4e stom stava duma za tolkova malki decica bi triabvalo higienata da e na nivo.az sasto vzimam hrana ot kuhnia i se zamislih za vaprosa ti.dano vsi4ko da e to4no.
Цитирай
Мисля че ....би трябвало да се стерилизират...ама не съм сигурна.С голямото дете бях на кухня-една строга лелка с очила оглеждаше бурканите и ако има петно ги връщаше.но понякога не ги гледат Confused Не съм имала проблеми.Сега ще взимам и за бебето.Не съм намирала мръсен буркан...Много се замислих-абе май нещо ги мият.Но ако е речено нещо да става може и в продуктите да има проблем.
Е не ти помогнах много....но кухнята е голямо улеснение и разнообразие.
Цитирай

При нас се сипва храната, в бурканите които си носиш, пред теб в момента.Но маика ми работи в болницата и е питала за хигиената,  от ХЕИ им правят редовно проверка.Дори лелката като дойде в пункта си дезинфекцира ръцете преди да запо4не да сипва. А на готва4ките всеки месец им се правят изследвания.Много е стриктно в детските кухни.
Цитирай

Варна

Не знам как е в София, но тук, в Бургас, ги стерилизират ежедневно (поне така казват).
Цитирай

София, Бели Брези

Цитат на: bistra
При нас се сипва храната, в бурканите които си носиш, пред теб в момента.Но маика ми работи в болницата и е питала за хигиената,  от ХЕИ им правят редовно проверка.Дори лелката като дойде в пункта си дезинфекцира ръцете преди да запо4не да сипва. А на готва4ките всеки месец им се правят изследвания.Много е стриктно в детските кухни.

Това е добре. Обаче на мен ми взимат бурканчетата, които нося и ми дават други три напълнени предварително. И аз откъде да знам колко са били чисти преди това??? Иначе не ме разбирайте погрешно, доволна съм от храната. Вкусна е, Калоян я харесва и определено е страхотноо облекчение. Ама това дето го каза лелката за стерилизация един път в месеца не ми излиза от главата дали е и за бурканчетата. Ако питам със сигурност ще ми кажат това, което искам да чуя..., но не е в това въпросът
Цитирай

София

Защо не попиташ в самата кухня? Предполагам, че ако попиташ деликатно, би трябвало да приемат нормално въпроса ти, ама знам ли  Confused
Цитирай

sofia

На този въпрос никой не може да ти отговори за съжаление. НО искрено се надявам да спазвам необходимата хигиена. И ние от понеделник сме на кухня - поне лелката, която дава бурканчетата всеки път преди да пипне поредната порция си сипва спирт на ръцете....
Цитирай

Plovdiv

За първи път чувам такова нещо, при нас ние си носим бурканите и те ни сипват пред очите ни. Не мога да си обясня как ще ви давт предварително напълнени буркани и то неизвестно от кого. Знам че ХЕИ много ги следи и проварява детските кухни но въпреки всичко питайте не може ли да се разчупи този начин на разливане.

http://community.webshots.com/user/sisil103
Цитирай

София, Бели Брези

мъжът ми е питал днес и са му обяснили, че мият бурканчетата всеки ден, а 1 път месечни ги стерилизират. А как ги мият това е вече друга тема....Чудя се дали да се обадя в ХЕИ за това и дали изобщо има някаква наредба по темата. Някой ако знае нека пусне  линк...
Цитирай

София

Явно ги мият, защото при нас има съобщение, че на дата .... няма да има храна, поради спиране на водата заради някакви си ремонти на Софийска вода.
Цитирай

София, Бели Брези

Цитат на: Sunny bunny
Явно ги мият, защото при нас има съобщение, че на дата .... няма да има храна, поради спиране на водата заради някакви си ремонти на Софийска вода.

Да и при нас е така...В сряда няма да има кухня...Да не би да говорим за една и съща кухня??? Аз съм в Красно село . А ти къде си?

И още един въпрос...
Понеже сме отскоро и не знам...Дават ли риба тези хора за ядене на децата????? Thinking
Цитирай

София

Аз съм в Лагера, т.е. към една и съща кухня-майка сме  Very Happy !
А какво е менюто - хич не знам, ние сме едва от понеделник на кухня. Днес ще ни е втори ден Very Happy .
Цитирай

Близо до гората...

На мен ми се струва доста странно това да ти дават храната в чужди буркани.При нас си нося бурканите от вкъщи,пред мен сипват яденето,аз сама си ги затварям и готово.От вчера и двамата са на кухня и си купих големи буркани,специално за храна,за да ми слагат по 2 порции.Не го разбирам аз това с чуждите буркани.................... Thinking
Цитирай

София

Мисля, че само в София ти дават яденето предварително сипано в буркани, навсякъде в другите градове, го сипват в твои си бурканчета. Защо е така не знам, но би трябвало всеки ден да ги стерилизират. Със сигурност обаче ги мият, от плота където ги давам заминават директно в мивката.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.