Черен списък на лекари в Бургас

  • 634 512
  • 1 091
  •   2
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340

Момичета, хайде да попълним списъка!

Започвам аз с нашата педиатърка (GP-то) - направо ще си копирам мнението от друга тема, че не ми се изброява отново:
Мисля да я сменяме - по ред причини:
1. Предписа на Мони антибиотик за хрема! "Суметролим". Когато детето се подриска от антибиотика, аз се убих да й звъня по всички телефони, които имах, но не успях да я открия. Кагота най-после се свързахме с нея, каза, че не можело да бъде от антибиотика - той бил "изпитано" лекарство! Какво значеше това не разбрах! Дори не пожела да чуе, че диарията е един от описаните в листовката на антибиотика възможни странични ефекти. На своя глава го спрях и Мони се оправи - както от хремата, така и от разстройството.
2. Само след изписването дойде у нас на визитация. При всеки следващ случай, когато сме имали нужда от нея, ние сме водили детето у тях - включително, когато Мони беше само на 11 дни и все още не излизаше дори на разходки...
3. Все смята, че Мони е слабичка - на последната консултация каза, че трябвало да я "поугоим", че да "имала мегдан да отслабва", като тръгне на ясла... За информация - на 1 година Мони тежеше 9.760 кг. (роди се 3.250).
4. Винаги ме прекъсва и не ме изслушва, имам чувството, че се товари от това, че чета и разпитвам за разни неща. Според нея интернет е пълна глупост, аз "май много книжки чета"...
5. Като капак на всичко дойде и неадекватната й реакция при разигралия се преди месец екшън, в който Мони глътна две батерии... Добре, че всичко се размина!
Казва се д-р Ботьова.

Последна редакция: вт, 14 юни 2005, 20:45 от chockolina

# 1
  • Мнения: 644
Здравейте Бургаски мами!

Нека си помогнем една на друга с помощта на този списък. Но хубаво е да направим и бял. Все пак аз познавам и доволни мами и можем да споменем и техните мнения.
Много е важно лекарите, при които записваме децата си да знаем дали са педиатри или не?
При мен май случаят се оказва такъв, мислех, че лекарката, която ми препоръчаха за педиатър на детето ми е такава, но се оказва, че май не е. Не искам да споменавам лоши работи, защото много се замислям все още дали да я сменя, но все пак... има още време да се помисли... Има моменти от които съм доволна спрямо нея, но също така и недоволна. Това е д-р Стаматова - окръжна болница.

Чувала съм от моя позната майка също за д-р Георгиева - Окръжна болница. Също мисли да я сменя, защото не е доволна. Причини не мога да ви спомена засега, защото не съм говорила надълго и нашироко с нея.

Ами това е засега. Ако чуя друго мнение ще спомена непременно.

# 2
  • Мнения: 644
Обръщам се отново към didik.
Цитат
трудна задача-вече сме на трета докторка за две години-и трите са пълна скръб.Сега търся четвърта за юни месец.Желая ти успех и на теб в търсенето!


Това е цитат от друга тема и бих желала да спомене кои са тези 3 докторки от които не е доволна?

и към stella77
Цитат
За съжаление и аз търся.
Мога да ти кажа от коя не съм доволна само.


И коя е тя?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 171
и аз не съм от най-доволните, но не от назначено лечение,а от други по общи неща,например:

1.за кърменето-всячески се стремеше да ме откаже и да давам само ад.мляко-"всички майки се отказват на 20 ден"

2.ваксини- когато я попитах каква ваксина да си купя /ДТК и полиомиелит,която да не е жива/ нищо не ми каза ,даже беше много рязка и се наложи да пускам тема и да разпитвам и сама си ги избрах.тя не беше я чувала дори.
на няколко пъти я питам за менингитна ваксина -"гледай по позитивно на нещата и се събирай с положително настроени хора","каква е тази фобия от болести"

3.относно качване на кг-"ще го натъпчем като луканка"

4.овесена вода-на 1 м.бебе

5.захранване-класиката в жанра

др.Василева

но за съжаление ми е удобно за консултации в 3 та поликлиника и ще ходя за това там ,докато не поотрасне малко.

# 4
  • Мнения: 2 051
Зависи от критериите...
Ако трябва да се базирам на допотопните съвети, които съм получила за кърменето и най-вече за захранването всички, с които съм говорила са за черния списък Imp
Но за някой друг, този въпрос може да не е от такова значение и лекарят дори да се окаже добър.
Драстични случки, болести и други инциденти, в които да видя тези лекари в по-различна светлина, не сме имали (слава Богу!).
Затова няма да запиша никой друг, в тоя списък, освен спомената Василева със съветите и за "железния режим" (но пак условно, защото са ми подхвърлени в личен разговор и друг човек може да ги оцени и като плюс).

# 5
  • Мнения: 644
За д-р Татяна Иванова - зелената кооперация до Мак Доналдс ми казаха, че се държала надуто, но това не са лични впечатления.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: chockolina
Към модераторите: знам, че не й е тук мястото на тази тема, но нека постои поне един ден, за да я видят повече хора и да успеем да направим нещо по въпроса!  Praynig И без това не сме много бургаските майки!


ОК
предлагам ви, щом двата списъка минат на 2-ра страница на ги метна в справочника, а тук ще останат линкове към двете теми...съгласни ли сте?

ОФФ: как е моретоооооо:)

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Reza


ОФФ: как е моретоооооо:)


 Oha!   bigdance2   sport027  smile3549  smile3548

# 8
  • Мнения: 1 032
За д-р Татяна Иванова - зелената кооперация до Мак Доналдс ми казаха, че се държала надуто, но това не са лични впечатления.


Мойто бебче е при д-р Татяна Иванова. Използвам я само и единствено за ваксините, защото нямах информация за добро джи пи и не успях да я сменя. Първо когато ни изписаха от болницата поиска мъжът ми да я вземе с колата от кабинета й, за да дойде вкъщи. Поиска си и 5 лева за разкарването до нас. На първата консултация в кабинета й въобще не погледна Петинка. Мъничето беше с обрив, на който тя не обърна внимание. Когато я попитах каза "а, видях че е зачервена- прегрели сте я". Да ама прегряването се превърна в нещо жестоко и се оказа, че имаме алергия към млечния белтък, защото сме на адаптирано мляко. Проблемът го оправи д-р Коларова. Вече след всяко посещение при Иванова си водя бебчето и при Коларова, за да знам каква е реалната ситуация. А за това, че не кърмя, а сме на адаптирано мляко- мога да "благодаря" на тъпите акушерки в бургаската болница  #2gunfire

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Черния списък само за педиатри ли е?
Защото нямам опит с тях, но мога да го попълня с много други "специалисти".

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миленика, не е само за педиатри - попълвай!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Мога да пиша много по темата, но за сега ще бъда кратка:

1. д-р Десимир Стоянов - съдов-хирург - частен кабинет

2. д-р Смолев - невролог -  Окръжна болница

3. д-р Медаров - джипи - Окръжна болница

4. д-р Пеев - лъчетерапия - 3-та поликлиника

5. д-р Колев - невролог - "Н.Чудотворец" (пълен некъдърник)

Последна редакция: ср, 24 авг 2005, 14:00 от Миленика

# 12
  • Мнения: 695
д-р Николова 3 ДЦК
тя не е педиатар а ли4ен лекар ако вообще мозе да се наре4е лекар
безкраино вулгарна   и  нагла.такова 4удо просто не сам виждала smile3511 smile3511 smile3511

# 13
др.Павлова-2ра поликлиника(не е педиатър)Не даваше направление на свекърва ми за специалист- половин година я "лекува"  жената с витамини при рак на гърдата (според мен направо е за съд)

# 14
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Д-р Жени Стоичкова-к-с Изгрев - педиатър- пълна апатия
Почти всички акушер-гинеколози от Първа поликлиника, да не цитирам поимено- корумпирани до дупка, ако не дадеш пари няма да те погледнат

Общи условия

Активация на акаунт