предястия - или гладът идва с яденето

  • 12 365
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 167
имам предвид, че чудесно звучи, ама откъде да ги намеря тия кедрови ядки... Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 11 747
имам предвид, че чудесно звучи, ама откъде да ги намеря тия кедрови ядки... Rolling Eyes

щом във Варна има в Пикадили и в Италия ще има! Wink

# 77
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
имам предвид, че чудесно звучи, ама откъде да ги намеря тия кедрови ядки... Rolling Eyes

абе Лени, аз италиански купувам!!!! от пиния онез ядки са това!!!  Wink

# 78
  • Мнения: 6 167
имам предвид, че чудесно звучи, ама откъде да ги намеря тия кедрови ядки... Rolling Eyes

абе Лени, аз италиански купувам!!!! от пиния онез ядки са това!!!  Wink

айде отворихте ми работа утре да гледам за кедрови ядки.  Laughing
и после почвам да шприцовам фурмите с маскарпоне
а маскарпонето трябва ли да има захар?!

# 79
  • Мнения: 1 777
Маскарпонето не трябва да има захар ,фурмите са достатъчно сладки.А кедровите ядки  може и да ги пропуснеш и без тях е хубаво. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 241
Ася, тази вечер ще правя единия зеленчуков терин, ще споделя после резултат и рецепта.


Ето междувременно едно суфле, за да не идвам в темата с празни ръце Simple Smile:


Суфлета с карфиол и броколи
(източник: Cuisine végétarienne, издателство Maxi)

350 гр. карфиол
350 гр. броколи
55 гр. краве масло
55 гр. царевично нишесте
450 мл. мляко
55 гр. настърган ементал
(гауда, едам, нашенски кашкавал)
1 яйце
щипка индийско орехче
сол и черен пипер


Разделете карфиола и броколито на цветчета и ги сварете за кратко във вряща подсолена вода или на пара за 7 до 10 минути (трябва да останат хрупкави).
Разтопете на котлона маслото, махнете от огъня, добавете малко по малко нишестето и като бъркате непрекъснато добавете прясното мляко. Трябва да се получи гладък и хомогенен сос бешамел. Върнете съда на котлона и бъркайте соса докато се сгъсти, като кипне го махнете.
Оставете соса да изстине, след което сложете в него настъргания кашкавал и разбития жълтък на яйцето. Отделно разбийте белтъка на твърд сняг и добавете с леко разбъркване към бешамела.
Разпределете поравно от карфиола и броколито в 6 формички, поръсете ги с подправките. Залейте ги със соса като ръзбъркате добре.
Печете в предварително загрята на 190º фурна около 35 минути до получаване на златиста коричка (моите са доста препечени, но аз суфлетата и въобще повечето неща така ги обичам Embarassed, по принцип трябва да са по-светли).
Сервирайте топли.




Много ме е яд, че забравих да ги снимам отвътре, ефектно изглеждат с двата зеленчука, но нищо, другия път....


Това количество е за 6 по-големи формички, аз имам само 4 малки, така че ги правих с два пъти по-малко продукти.

# 81
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аууу мерси за рецептата, изглежда супер.  Peace

нямам форимички, ще трябва да си купя или в нещо друга да ги изпека.

чакам и рецептата за терина  Hug

# 82
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Asyalein, покрай дискусията ви за бекона и пушените патладжaни, се сетих за едно чудо, което купувам от италианския щанд на пазара - тънки филии печен патладжан, намазани със смес от рикота, чесън и копър и навити на руло. Те ги държат в зехтин, пердполагам за консервиране, но сигурно пресни, със стуйка зехтин също ще станат Simple Smile

И за да не се "записвам" само с акъл - мое любимо предятие - греипфрут (розов) се обелва на филета (махат се всички ципи), подрежда се в чиния. Отгоре слагам от рулцата от раци (сурими), тук продата едни под формата на стърготини, с вкус на омар (е, може и с истински омар, разбира се Simple Smile) и се залива сос от кисело мляко с копър.

Редовно правя и една салата от цикория и зелени ябълки, а тази салата е доста пипкава, ама пък си заслужава Simple Smile.





# 83
  • Мнения: 2 241
Ето терин с 3 зеленчука:




Не стана нещо кой знае какво, очаквах повече. Иначе рецептата не е сложна:

Сваряват се поотделно моркови, карфиол и зелен фасул (аз нямах, а и не обичам, сложих броколи) и се пасират. Към всеки зеленчук се добавя по 1 белтък, сол, пипер и други подправки на вкус. Реди се на 3 пласта (на мен морковите ми бяха повечко, затова 2 реда от тях) в подходяща форма, пече се 45 минути в предварително загрята на 190 градуса фурна, на водна баня.

# 84
  • Мнения: 549
Запис и от мен .СУПЕР сте  bouquet

# 85
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Rotsa, знам ги тези парладжани Peace, много са вкусни...
а за другите идеи - огромно благодаря  Hug
ще ги изпробвам идващата седмица...

Котка, супер изглежда терина  Peace
аз ще импровизирам да сложа сирена, само със зеленчукова смес няма да мина пред половинката...

като гледам сте дали идеи за цялата идваща седмица  Wink,ама няма да казвам на милото, че лошо ще му стане  Joy

# 86
  • Мнения: 795
Ще следя темата, страхотни сте!  bouquet  chef

# 87
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аууу, Котка , въпреки че съм отявлено месоядно много ми харесаха и двете рецепти - суфлето от броколи/карфиол и зеленчуковеия терин. Ще се пробват задължително тези дни. Мерси още веднъж за идеите   bouquet

# 88
  • Мнения: 2 241
Аууу, Котка , въпреки че съм отявлено месоядно много ми харесаха и двете рецепти - суфлето от броколи/карфиол и зеленчуковеия терин. Ще се пробват задължително тези дни. Мерси още веднъж за идеите   bouquet

Суфлето силно го препоръчвам като вкус, дори синът ми (който по принцип не ще и да знае за моите кулинарни експерименти) изяде две суфлета (е, не бях му казала, че има ементал вътре, защото нямаше да го яде, но той така и не забеляза Simple Smile).

За терина съм съгласна с Asyalein, няма да му навреди да се пообогати с нещо по-съществено като сирена, например. Иначе вкусът е твърде, твърде диетичен, но за гарнитура към някоя мръвка няма да е зле. Joy

# 89
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Коте, направих суфлето, но не в индивдуални съдчета(тей като нямам, бая загледах формичките за мъфини, но ми се видяха малки), а в йена тавичка. Стана много добре, леко се спръхна след като го извадих, но на вкус беше много добре. Аз сложих кашкавал и гауда по около 50гр, като кашкавала използвах за поръсване отгоре, преди да е хванало съвсем препечена коричка. Много вкусно стана, всичко се опоска  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт