странни комбинации при хранене

  • 3 650
  • 53
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
пускам тази тема провокирана от хранителните вкусове на дъщеря ми.от малка не е много ящна и затова я оставям да яде каквото и харесва.и понякога наистина се учудвам на комбинациите.ето няколко примера-пр.мляко с корнфлекс и хляб;лютеница със салата от краставици,и най-новото-палачинка с шоколад ,луканка и чай.споделете и вие какво обичат да си похапват вашите деца!

# 1
  • Мнения: 1 210
Засега не забелязвам сина ми да прави такива комбинации, но брат ми едно време умираше за филия намазана с пастет и отгоре намазана и с мармалад от сливи.  Wink

# 2
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
 Laughing

# 3
  • Мнения: 24 467
Брат ми, вече на 38 години, яде боб с крем. Аз обичам диня със сирене. Големият син- яденето го "прокарва" с чаша студено прясно мляко. Малкото- месо, салата и кисело мляко, заедно.
Стомашни проблеми никой от нас няма.

# 4
  • Мнения: 8 999
Моите деца още не са демонстрирали странни вкусове, но едно от любимите ми неща в моето детство, беше филия с масло, сирене и захар. Също юфка със сирене и захар. Грозде или диня със сирене. Зелена салата със заливка от кисело мляко и горчица.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 261
Моят син редовно смесва сладко и солено,яде такава каша от храни,че баща му всеки път като го види и се ядосва. Simple SmileНапример вафла с яденето,филия с лютеница със салата от домати,салам и крем,шоколад и солети, и разни такива.Или редовно почва храненето с десерта Laughing-първо изяжда десерта и после яденето.Честно казано на мен не ми пречи,явно и на него.Не е имал проблеми със стомаха.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Повечето от това, което цитирате, хич не ми се вижда странно. Laughing Особено шоколад със солети е супер вкусно - дори се продават такива солети, Микадо май се казваха.  Simple Smile
Пастет с мармалад е малко странно, но пък и Хип (или подобна фирма за детски храни) имат пюре от телешко със сини сливи.

Моето дете яде всичко на куп - плодово кисело мляко с кисели краставички съм запомнила, но имаше още продукти към тази комбинация. Щом й харесва, какво да я спирам...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Телешко със сини сливи е класика.
Като ученичка, имах период в който смесвах почти всичко с кисело мляко. В друг период - с лимонов сок. Падам си по киселко.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Моето дете обожава кетчупа ,особено за закуска -комбинацията от попара с кетчуп и е любимото:sick:
  опитах се са я излъжа с дом.лютеница че е кетчуп ама не ми мина номера.....
ужасссссс

# 9
  • Мнения: 2 232
Странните комбинации и при  баткото са хит. И той е злояд и предпочитам да хапне нещо макар и не по мой вкус отколкото нищо.Редовно смесва сладко със солено, кисело мляко почти във всичко, вафла със супа и какви ли не комбинации.Като малка много обичах макарони със сирене и захар, сега не мога да вкуся такова....При децата е нормално да има стрнен вкус в я денето. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 717
дотук имаме два "хита":
1. ябълка с риба
2. кюфтета с банан   Rolling Eyes
обаче ги яде много сладко

# 11
  • Мнения: 17 407
Свинско със сини сливи е сред любимите ми манджи Grinning
Още- захар на зелената салата, боза със сладолед, палачинки  с шоколад и луканка( дъщеря ми така ги яде), шоколадови вафли, намазани  отгоре с течен шоколад....

# 12
  • Мнения: 9 814
При дъщеря ми все още не се е проявило някакво много фрапиращо на вид съчетание на храни. Но мога да ти разкажа за мен- сладко от ягоди с кисели краставички, пилешка супа с ябълка, домати с кисело мляко и захар Laughing Пък ето ме нищо ми няма Wink Peace

# 13
  • Мнения: 595
Боб яхния+ сирене,халва+чесън...
А аз много обичам картофена салата +захар!

# 14
  • Мнения: 17 407
Боб, грах, леща, супа( особено спаначена)+ сирене- класика при нас Grinning
Супите си "застройваме" и с кашкавалец също.

Общи условия

Активация на акаунт