Бузуки бар в Солун?

  • 25 022
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Търся място със жива музика в Солун, с хвърлянето на карамфили и прочие...Знам, че най-добре в Атина, но Солун е доста по-близо.
десетки пъти сме били в Солун, но все преди или след почивка, сега ми се иска да отидем именно заради бузуки.

# 1
  • Мнения: 562
ПОЛИТИА Бузуки! Страхотно е - с много изпълнители и голям оркестър, карамфили, пури, фотографи и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 160
Аз бих те посъветвала да провериш предварително кой и къде ще пее- певците им гастролират много /сигурно си видяла по пътищата едни плакати с певци-дати и място/. Ако искаш да гледаш на живо звезди като Василис Карас и др. ще трябва да ангажираш места много по-рано /около3 седмици/. Избери си хотел в който ще спиш и чрез рецепцията /най-добре по мейла още да обясниш какво искаш/ си организирай посещението в бузукито. Мисля, че в нета има инфо кой къде ще пее и кога. Гледай да си по-близо да квартала с бузуки баровете/той за Солун е един/ Успех!

# 3
  • Мнения: 4 965
ПОЛИТИА Бузуки! Страхотно е - с много изпълнители и голям оркестър, карамфили, пури, фотографи и т.н.

Добър избор.
Провери и в таверните на крепостната стена, ама имена на прима виста не се сещам.

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Препоръчвам ти да изчакаш малко. Обикновено сезона в Атина на певците приключва края на март, началото на април, след това идват в Солун.
За Карас със сигурност не ти е необходима резервация толкова по-рано Wink.

Πύλη Αξιού ( Пили аксиу), Πολιτεία (политиа), Fix, Boom, Odeon, Remvi - все нощни заведения в Солун.

Ето линк към адресите и телефоните на заведения(бузукя) в Солун (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ- източен, ΚΕΝΤΡΟ- център, ΔΥΤΙΚΑ- северен).

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 16:10 от Тeopr

# 5
  • София
  • Мнения: 1 724
мерсиии  Hug

# 6
  • Мнения: 11 747
Teopr, a какви са горе долу цените - вход, куверт ли се плаща? Вътре цени на напитки? Не, че съм се засилила, ама много ми хареса идеята. Василис Карас бих искала да го видя и чуя. Сигурно е много романтично, или поне така аз си го представям...

По тия барове има ли танцьори? Играе ли се сиртаки, зейбекико? Умирам за зейбекико!! Crazy

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ако запазиш маса плащаш бутилка уиски, цената зависи от певеца и това колко е известен Wink, средно 150-180 евро за име и 80 за безизвестен. Без маса т.е. на бара плащаш средно 15 евро вход-куверт, срещу който пиеш едно питие.
Големите имена са с програма, танцьори, ефекти и .т.н., в повечето случаи те не позволяват да се качиш и да танцуваш на сцената.
Сиртакито е народен танц от островите и не се танцува по такива заведения, да не казвам по никакви Wink, ние май свързваме Гърция със сиртаки покрай Антъни Куин и "Зорбас Гъркът". Виж зейбекико се танцува.
Карас вече не е сред водещите имена и не пее по големите писти. Миналата година даже заведението, в което пееше затвори поради липса на интерес.

# 8
  • Мнения: 11 747
Ехе, много са го низвергнали Василис Карас, а има хубав глас. Аз с удоволствие бих слушала и Димитрис Митропанос и Пасхалис Терзис.

За сиртакито сигурно си права. В таверна в Атина ни танцуваха сиртаки, но беше специално за туристи. Те по цял свят ги знаят с това сиртаки, а екскурзоводката ни обясни, че такъв танц в действителност няма. Танца е сиртос, но Антъни Куин не могъл да се справи с него за филма и изтанцувал забавен вариант. Така гърците го харесали и нарекли 'сиртаки' умалитено от сиртос.

За мен истинския гръцки танц е зейбекико  Hug

Дано някой ден ида на такъв бузуки бар. Далече ми е Солун, но ако отидем на разходка с преспиване, задължително ще отидем на бузуки! Peace

# 9
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Големите имена са с програма, танцьори, ефекти и .т.н., в повечето случаи те не позволяват да се качиш и да танцуваш на сцената.
Може, може да се танцува до тях на сцената, но 2-3часа след началото на програмата - когато вече няма хореография и ефекти и остават певците с оркестъра  Peace
Била съм на бузуки да гледам Никос Вертис, Стаматис Гонидис, Кети Гарби, Сфакианакис и още някой, ама ми изскочи от ума...
При всичките е имало възможност да си направиш снимка на сцената с певеца (май само при Гонидис не можеше, ама поне прави страхотно шоу  Laughing).

# 10
  • Мнения: 562
Мацки в Гърция, чух, че Сфаканакис ще пее в Солун, ама кога точно - не знам  newsm78.

Ако разберете нещо по въпроса, пишете  Praynig, че сме фенове на човека и следващото ходене до Солун искаме да съчетаем с негов концерт.

# 11
  • Мнения: 4 965
...Била съм на бузуки да гледам Никос Вертис, ...

Блазе ти  Peace. Много го харесвам, но напоследък не съм ходила по барове в Гърция.
Дали има шанс април-май да е в Солун. Моля, ако някой разбере нещо, да пише.  bouquet

# 12
  • Мнения: 11 747
Ох, и на мене Никос Вертис ми е голям любимец! Hug Скоро не планувам посещение на Гърция обаче..., но знае ли човек.

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Айде тогава още малко да ви подразня за Вертис  Mr. Green - освен че прави невероятно шоу, а ефектите са страхотни, е и много мил с публиката! Не е отказал на никого да се снима с него, няма грандомания или надменност - страхотен е!
Дъщеря ми беше с нас и снаха ми в паузата я заведе в гримьорната му - има снимка с него, автограф и ....целувки по бузките  Laughing
Една седмица ходеше като ударен хеликоптер  Laughing  Laughing  Laughing
Два-три пъти докато пееше погледна към нея (бяхме на 2етаж срещу сцената) и й се усмихна, та детето се изчерви до петите  Laughing
Страхотен е! И хубав, и добър, и талантлив - това лято пак ще ходим да го видим  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 11 747
Ох, точно такъв ми изглежда Никос Вертис - естесвен и земен, а не напудрен и надут! Много се радвам, че и на живо е такъв!

Общи условия

Активация на акаунт